Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Παρόμοια θέματα

    Ιστορια...μυστηριου...!!!

    +2
    Gregory
    petra_
    6 απαντήσεις

    Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

    Πήγαινε κάτω

    Ιστορια...μυστηριου...!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ιστορια...μυστηριου...!!!

    Δημοσίευση από dakos Δευ Αυγ 10, 2009 10:36 pm

    … περι ορεξεως, ουδεις λογος…ο δουκας εχει αλλη αποψη για τις σαλτσες ( σιγα να μην ειχε, ο, τι του πασσαρε η αμαλια ετρωγε και ας εκανε κι αλλιως…)
    ο ΠΟΥΒΑΡΩ δεν εδειξε να πτοειται, εβαλε τα χερια πισω απ την πλατη και αρχισε να βηματιζει ηρεμα και σταθερα απ την πολυθρονα μεχρι το τραπεζι…
    - μας λετε οτι πηγατε στο κελαρι αλλα δεν μπορειτε να το αποδειξετε, δεν σας ειδε κανεις απο μας…( τωρα παει ο ενικος…)
    - και γιατι να εχω και παρεα για να κατεβω στο κελαρι? πρωτη φορα πηγαινα και δεν ηξερα τα κατατοπια? η θα επρεπε να φανταστω οτι, γυρνωντας, θα εβλεπα ενα πτωμα, θα ημουν υποπτη για φονο αρα χρειαζομουν ενα αλλοθι και αρα δεν επρεπε να μεινω μονη ουτε λεπτο? ( αμαν πια και συ, ασε να πει και ο ΠΟΥΒΑΡΩ κατι, μην τα λες ολα μαζεμενα, τι να τον βαλω να πει τωρα? )
    - χμμμ! ( αυτο βρηκα, τι να κανω… ) χαιδεψε το πηγουνι του και καθως σκεφτοταν οτι τα πραγματα θα ηταν πιο δυσκολα απ ο, τι περιμενε, γυρισε αποτομα προς το στρατηγο που ειχε αφαιρεθει ( αποβλακωθει )….
    - στρατηγε μου….

    Idea
    dakos
    dakos
    Το Κουλό Χέρι του Νόμου

    Αριθμός μηνυμάτων : 1905
    Ηλικία : 38
    Τόπος : θεσσαλονικη...
    Κάρμα : 191
    Points : 7331
    Registration date : 08/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Ιστορια...μυστηριου...!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ιστορια...μυστηριου...!!!

    Δημοσίευση από Gregory Πεμ Οκτ 22, 2009 8:10 pm

    .....η σειρά σας...
    -- Εγώ παίζω? Είχα ντάμα αλλά δεν τη βρίσκω τώρα...Θα ρίξω δεκάρι...
    Όχι μόνο πιο δύσκολα αλλά και τραγικά!
    -- Μείνατε μόνος στο γραφείο μετά την αποχώρηση όλων μας...
    -- Μα τί λέτε, δεν έμεινα μόνος ούτε λεπτό, ήταν μαζί μου ο καπετανιος...ο ΠΟΤΒΑΡΩ ξαναχαιδεψε το πηγούνι ( πάλι καλά που δεν ...ΠΟΥΒΑΡΕΘΗΚΕ να τα παρατήσει και να φύγει...) και τον κοίταξε με ένα βλέμμα απελπισίας...
    -- Στρατηγέ μου, προσπαθώ να διεξάγω ανάκριση και θα ήθελα την προσοχή σας. Ωραίο το αστείο σας αλλά θα μπορούσα να το εκλάβω σαν προσπάθεια αποπροσανατιλισμού των ερευνών ( πω πω! πως τα λέω έτσι, φτου μου... )
    --Κύριε ΠΟΥΒΑΡΩ, θα σας επιπλήξω, ξέρετε καλά ότι.....
    Gregory
    Gregory

    Αριθμός μηνυμάτων : 241
    Ηλικία : 37
    Τόπος : Θεσσαλονίκη, δυτικά...
    Κάρμα : 74
    Points : 5893
    Registration date : 12/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Ιστορια...μυστηριου...!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ιστορια...μυστηριου...!!!

    Δημοσίευση από mixaela_ Πεμ Σεπ 02, 2010 9:52 am

    …οτι ηταν και ο καπετανιος μαζι μου ( καλα κρασια )…
    _ στρατηγε μου, στρατηγε μου, σας ανακαλω στη ταξη, μας μιλατε για εναν πινακα ( και μαλιστα της κακιας ωρας )…
    ( τι τους λες? αφου βλεπεις, δεν τραβαει η ομαδα )
    _ επιμενω, μεινατε μονος αρκετη ωρα στην τραπεζαρια, το ξερουμε ολοι αυτο… ( βρε, επιμονη, αστον για το τελος, θα φαμε ωρες μερχρι να τον πετυχουμε σε καλη φαση ώστε να καταλαβει τι ειναι ο πινακας… )
    ο ΠΟΥΒΑΡΩ αρχισε ν απελπιζεται, οι αλλοι τον κοιταζαν ερευνητικα κι αρχισε να νιωθει πως επρεπε ν αλλαξει τακτικη... ( παλι καλα που το κταλαβε... )
    _ κυριοι, θα σας παρακαλουσα οι απαντησεις σας να ειναι οσο γινεται πιο λεπτομερεις και σαφεις. εχουμε να διαλευκανουμε ενα εγκλημα και όπως καταλαβαινετε απαιτειται και η αναλογη σοβαροτητα…( εμ το περιμενα, δεν το περιμενα, οι συστασεις είναι για τον ερευνητη ο, τι και η βηχας για τον ψαλτη… )

    _ και συνεχιζω με…


    flower
    mixaela_
    mixaela_
    Συνομιλώ! Pin-up Girl

    Αριθμός μηνυμάτων : 1937
    Ηλικία : 33
    Τόπος : θεσσαλονικη
    Κάρμα : 246
    Points : 7396
    Registration date : 08/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Ιστορια...μυστηριου...!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ιστορια...μυστηριου...!!!

    Δημοσίευση από wind Τρι Μαρ 22, 2011 10:00 am

    με... η ματια του εκανε ενα γυρο ( χωρις τζατζικι )...
    για λιγο επικρατησε σιγη ( τι λιγο? κανα χρονο κρατησε αλλα εδω θα το παιξουμε με το αντιστροφο του "η σιγη του φανηκε αιωνας", εδω θα μας φανει σαν "σιγη ενος λεπτου" )...
    ο ενας κοιταζε με καχυποψια τον αλλον ( που λεει ο λογος, γιατι ο στρατηγος θαυμαζε την ομορφια μιας κορνιζομενης παραθειας του δουκακαι σκεφτοταν με ποιον τροπο θα της τον εκφρασει, η κυρια κοντραπλακιδου χαιδευε τα μπρατσα της πολυθρονας που καθονταν, προφανως την ενδιεφερε η υφανση και ο γιατρος αναπολουσε την εποχη που κουτουπ.... κορφολογουσε τη σβετλανα... )
    ο ΠΟΥΒΑΡΩ εριξε ερευνητικες ματιες, το βλεμμα του ηταν ( σαν ακτινα λειζερ ) γεματο βουβα ερωτηματικα, προσπαθουσε να διεισδυσει στο μυαλο τους ( σαν αλλος μενταλιστ ) και να διαβασει τη σκεψη τους...
    ξαφνικα, γυρισε ( χε! το πλεονεκτημα του αιφνιδιασμου ) στον...

    wind
    wind
    Ο Υδραυλικός μας

    Αριθμός μηνυμάτων : 2797
    Ηλικία : 35
    Τόπος : αθηνα
    Κάρμα : 244
    Points : 8477
    Registration date : 18/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Ιστορια...μυστηριου...!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ιστορια...μυστηριου...!!!

    Δημοσίευση από mixaela_ Τρι Μαρ 22, 2011 3:18 pm

    ...ομηρο...
    _ θα σας παρακαλουσα να μας περιγραψετε το πρωινο σας...
    εκεινος κολλησε τον αντιχειρα στο πηγουνι, το δεικτη στον κροταφο, μισοκλεισε τα ματια, εγειρε το κεφαλι ( το πρωινο ειπαμε να περιγραψει και οχι το πως συνελαβε το μεγαλο νοημα της ζωης ) και...
    _ ευχαριστως, σημερα εφαγα γαλα με δημητριακα ολικης αλεσης, νιφαδες καλαμποκιου και σικαλης και ηπια φρεσκο χυμο πορτοκαλιου. ο χυμος πικριζε λιγο, αυτη την εποχη τα πορτοκαλια δεν ωριμαζουν σωστα και...
    _ αρκετα...μας κοροιδευετε? εννοω να μας πειτε τι κανατε σημερα το πρωι, τον διεκοψε ο ΠΟΥΒΑΡΩ ενοχλημενος...
    _ α! αυτο? αλλο καταλαβα ( μπα, αυτο καταλαβε αλλα τι να σου κανουν οι ανθρωποι κλεισμενοι σ εναν πυργο παρεα με τα βλαδιμηρεια επιπλα, ηθελαν να ξεδωσουν λιγουλακι... )
    _ μας παραπλανατε, αγαπητε μου και ειναι φανερο πως δεν επιθυμειτε την απροσκοπτη διεξαγωγη της ερευνας...
    ο ΠΟΥΒΑΡΩ ηταν καθετος ( ναι, ειχε πεσει τ ανασκελα και σχηματιζε ορθη γωνια με τον τοιχο αλλα με λιγη καλη θεληση τον ελεγες και παραλληλο με το πατωμα )...
    _ οχι, σας...

    flower
    mixaela_
    mixaela_
    Συνομιλώ! Pin-up Girl

    Αριθμός μηνυμάτων : 1937
    Ηλικία : 33
    Τόπος : θεσσαλονικη
    Κάρμα : 246
    Points : 7396
    Registration date : 08/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Ιστορια...μυστηριου...!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ιστορια...μυστηριου...!!!

    Δημοσίευση από pandora Πεμ Μαρ 24, 2011 10:38 am

    ...παρακαλω, απλως δεν καταλαβα...ε, ναι, δεν υπηρχε περιπτωση ν αφησουν το γαμο να παν για πουρναρια )...
    - εχετε δικιο, παντως...τα πορτοκαλια αυτη την εποχη δινουν αρυ και πικρο χυμο...ειπε η κυρια κοντραπλακιδου ( που τωρα πια εγδερνε το υφασμα, τι στο καλο, φαγουρα στις παλαμες ειχε? )
    - μα τι λετε? ( ασε, ΠΟΥΒΑΡΑΚΟ, τα πουρναρια ειναι πιο καλα απ αυτον το γαμο )... δεν σας πιστευω...
    ο ΠΟΥΒΑΡΟ χτυπησε ελαφρα με την παλαμη το μετωπο του ( αυτη την κινηση την κανουν οι ερευνητες οταν ξαφνικα τους ερχεται η λυση του μυστηριου και σημαινει "μα πως και δεν το ειχα καταλαβει, αυτο ειναι"... ι δικος μας, ο μπουφος το εκανε χωρις λογο, το ειχε δει σε ταινιες και νομιζε οτι προσδιδει κυρος σ αυτον και ανασφαλεια στους υποπτους...τεσπα, αυτος μας ετυχε και μ αυτον θα πορευτουμε )...
    - ομηρε, που...Evil or Very Mad
    pandora
    pandora
    Κοινωνικός Ανταποκριτής (κοινώς... κουτσομπόλα)

    Αριθμός μηνυμάτων : 3029
    Ηλικία : 34
    Τόπος : αγρινιο
    Κάρμα : 231
    Points : 8520
    Registration date : 10/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Ιστορια...μυστηριου...!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ιστορια...μυστηριου...!!!

    Δημοσίευση από wind Πεμ Μαρ 31, 2011 10:16 am

    ...ακριβως βρισκόσασταν την ωρα του φονου?
    - αν μου πειτε ποια ηταν η ωρα του φονου, θα σας απαντησω ευχαριστως... ( φτου, παει το πλεονεκτημα του αιφνιδιασμου. τι ειναι τουτοι, ρε? δεν γινονται ζαφτι με τιποτα )...
    - ναι, προφανως ηταν η ωρα που κατεβικε η αμαλια στο υπογειο για να παρει πατατες για την πατατοσαλατα...
    - κρασι για τη σαλτσα του ψητου ειπαμε... η αμαλια ειχε αρχισει να εκνευριζεται με την τακτικη του ΠΟΥΒΑΡΟ ( με το δικιο της, βεβαια, τι την περνουσε για καμια ευκολη λεια? )
    _ ναι, σωστ, μα τι αφηρημενος που ειμαι... ( αφηρημενος δεν εισαι αλλα ενα κατιτις απο αγαρμπος το εχεις )...
    - δεν εκανα κατι διαφορετικο σημερα απ οτι κανω τις αλλες μερες ( αμαν, ξεχασαμε τον ομηρο ) ( ρε ψευτη, καθε μερα υποδεχεσαι επισκεπτες? )
    - και, αγαπητε μου, τι κανετε τις αλλες μέρες? ( αχ βρε ΠΟΥΒΑΡΟ, ορεξη που την εχεις ν ακους πως γυαλιζονται τα κορταθιακα ασημικα. και η αληθεια ειναι οτι η κορταθια εχει σημαντικα κοιτασματα, ειναι πρωτη στον καταλογο στην και στην επεξεργασια ασημιου, ο παππους του βλακουλα ειχε πλουτισει απο παρανομες δραστηριοτητες σχετικες με το ασημι αλλα δεν ειναι της ωρας να το αναφερουμε, εχουμε να εξιχνιασουμε ενα εγκλημα )...
    - μα τα συνηθισμενα...
    - τα οποια....
    wind
    wind
    Ο Υδραυλικός μας

    Αριθμός μηνυμάτων : 2797
    Ηλικία : 35
    Τόπος : αθηνα
    Κάρμα : 244
    Points : 8477
    Registration date : 18/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Ιστορια...μυστηριου...!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ιστορια...μυστηριου...!!!

    Δημοσίευση από pandora Τετ Αυγ 24, 2011 8:10 am

    ....ειναι?
    - τα καθηκοντα μου... ( η που παει να του σπασει τα νευρα η που παει να σπασει πλακα... )
    - γινετε σαφεστερος, παρακαλω...
    - μα αυτο ειναι υπεροχο, η κυρια κοντραπλακιδου πεταχτηκε ορθια ( πεταχτηκε? στηριξε το δεξι ποδι, εβαλε κοντρα σ ενα βαθουλωμα που ειχε το χαλι - σκορος, μαλλον το ειχε φροντισει - και ανασηκωσε τον κορμο της - σιγα το πεταγμα, μη ζητησε και συνtεταγμενες απο πυργο ελεχγου - ) και χτυπησε τα χερια ( με τα δυο χερακια, κρουω παλακαμκια, ενα πραμα ) το υφασμα της πολυθρονας ειναι διακοσιων ετων ( ααα! συνομηλικο σου, ε? )
    - αγαπητη μου, η παρατηρηση σας ειναι ασχετη με το λογο της συγκεντωσης μας... ( αφου θυμασαι και το λογο, ΠΟΥΒΑΡΑΚΟ μου, καλα παμε )...
    ο ΠΟΥΒΑΡΟ ξανακοιταξε μα το ματι ακτινα λειζερ γυρω του... ( σιγη ιχθυος οι υπολοιποι ) και τοτε....
    - πιστευω οτι το θυμα δεν ειναι παντελως αγνωστο, καποιος απο σας γνωριζει την ταυτοτητα του ( καποιος? και γιατι οχι ολοι? ), αποφασισε, προφανως, ν αλλαξει την τακτικη της ανακρισης...
    κανενας δεν κινηθηκε, μια παγερη ( γυρω στους - 45 βαθμους κελσιου ) σιωπη κυριαρχησε για λιγα δευτερολεπτα...
    - τι θελετε να... Shocked
    pandora
    pandora
    Κοινωνικός Ανταποκριτής (κοινώς... κουτσομπόλα)

    Αριθμός μηνυμάτων : 3029
    Ηλικία : 34
    Τόπος : αγρινιο
    Κάρμα : 231
    Points : 8520
    Registration date : 10/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Ιστορια...μυστηριου...!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ιστορια...μυστηριου...!!!

    Δημοσίευση από dakos Παρ Σεπ 02, 2011 2:52 pm

    ...πειτε, κυριε ΠΟΥΒΑΡΟ? ο δουκας ηταν ο πρωτος που εσπασε τη σιωπη ( οχι πως την εκανε και κομματακια )...
    - σερβιρα πρωινο στο δουκα και μετα...
    ο ΠΟΥΒΑΡΟ τον διεκοψε...
    - χασατε τη σειρα σας, ομηρε... ( γιατι? ερωτηση σε τηλεπαιχνιδι του εκανε και τελειωσε ο χρονος? )
    στραφηκε στο δουκα...
    - αυτο ακριβως που ειπα, αγαπητε δουκα. το θυμα δεν ηρθε τυχαια εδω, ειχε το λογο του. τα παπουτσια του ηταν λασπωμενα αλλα δεν υπηρχαν λασπες και στο πατωμα απο την πορτα μεχρι την κουζινα ( ωρα ειναι να μας πει οτι ηρθε πετωντας ). αρα καποιος φροντισε να εξαφανισει τα ιχνη του ωστε να αποπροσανατολιστουμε ( πες μας τωρα οτι ελεγξες και τη σφουγγαριστρα )...
    χωρις να περιμενει αντιδράσεις, ο ΠΟΥΒΑΡΟ συνεχισε...
    - δυστυχως, μαζι με τα ιχνη, φροντισε να εξαφανισει και το μεσον καθαρισμου, οι σκουπες και οι σφουγγαριστρες που ελεγξα ηταν στεγνες και πεντακαθαρες ( πλακα θα ειχε να εψαξες και στα σκουπιδια ) επισης, δεν υπηρχε τιποτα στον καδο απορριματων ( ερευνηταρα μου εσυ )...
    - οι λασπες στα παπουτσια, κυριε ΠΟΥΒΑΡΟ, δεν ηταν...

    Idea
    dakos
    dakos
    Το Κουλό Χέρι του Νόμου

    Αριθμός μηνυμάτων : 1905
    Ηλικία : 38
    Τόπος : θεσσαλονικη...
    Κάρμα : 191
    Points : 7331
    Registration date : 08/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

    Επιστροφή στην κορυφή

    - Παρόμοια θέματα

     
    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
    Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης