Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Παρόμοια θέματα

    Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες...

    +18
    forum
    nostradamos
    ioystinos
    star!!
    iasonas
    erion5
    eleos
    germanida..
    pandora
    rokas
    yellowMadness_3
    dakos
    wind
    areianos
    irida
    Gregory
    Aptyxeiotos
    ntek
    22 απαντήσεις

    Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

    Πήγαινε κάτω

    Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες... - Σελίδα 4 Empty Απ: Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες...

    Δημοσίευση από rokas Τετ Ιαν 14, 2009 9:49 am

    Πριν είχα δηλώσει ότι κάπου σας δικαιολογούσα. Τώρα, όχι, πλέον.
    Σας έχει ξεφύγει το "λεπτό" σημείο της υπόθεσης. Αν υποθέσουμε ότι οι μισοί Έλληνες είναι οπαδοί κάποιας ομάδας ( οπαδός δεν είναι μόνον αυτός που είναι γραμμέμος σ' ένα σύλλογο ), μας λέτε ότι οι άλλοι μισοί πιστεύουν ότι οι απαδοί είναι εγκληματίες?
    Κοινό μυστικό: ένα μικρό ποσοστό οπαδών προβαίνει σε έκτροπα. Από φανατισμό, από θυμό για την κακή διαιτησία, από πίκρα για αδικία της ομάδας τους, από ο΄τιδήποτε...
    Λογικό από μια άποψη. Όπως και λογικό για τους σωστους οπαδούς να προσπαθήσουν να τους σταματήσουν.
    Δεν είναι και τόσο περίπλοκη η κατάσταση...
    rokas
    rokas
    Δάσκαλε που δίδασκες...

    Αριθμός μηνυμάτων : 695
    Ηλικία : 37
    Τόπος : Λαρισα
    Κάρμα : 89
    Points : 6356
    Registration date : 24/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες... - Σελίδα 4 Empty Απ: Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες...

    Δημοσίευση από nostradamos Τετ Ιαν 14, 2009 11:53 am

    oxi, den einai periplokh. thn kanoyn omos na fainetai periplokh gia dhmosiothta.
    nostradamos
    nostradamos

    Αριθμός μηνυμάτων : 209
    Ηλικία : 40
    Τόπος : Αθήνα
    Κάρμα : 43
    Points : 5845
    Registration date : 24/12/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες... - Σελίδα 4 Empty Απ: Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες...

    Δημοσίευση από ntek Τετ Ιαν 14, 2009 4:47 pm

    Καταρχας φιλε μου Roka (και συνονοματε), οι μισοι Ελληνες ειναι ''φιλαθλοι'' και οχι οπαδοι. Λιγοι ειναι πραγματικα οπαδοι μιας ομαδας. Και οι αλλοι μισοι Ελληνες, που λες, δεν πιστευουν κατι απο μονοι τους αλλα αυτα που θελουν εδω και χρονια να περασουν γενικα τα Μ.Μ.Ε(οχι μονο η τηλεοραση). Δευτερον, δεν ειναι οι οπαδοι που προβαίνουν σε εκτροπα αλλα διαφοροι ''τυποι'' που δεν εχουν καμια σχεση με μπαλα και προσπαθουν να κρυφτουν πισω απο οπαδους για να κανουν τα ''δικα'' τους. Τελος, η κατασταση δεν ειναι περιπλοκη για τους απεξω της υποθεσης. Για τους οπαδους ειναι παρα πολυ περιπλοκη....
    ntek
    ntek
    Καπετάνιε, Καπετάνιε Χαμογέλα!

    Αριθμός μηνυμάτων : 2178
    Κάρμα : 195
    Points : 7868
    Registration date : 29/12/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες... - Σελίδα 4 Empty Απ: Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες...

    Δημοσίευση από irida Τετ Ιαν 14, 2009 6:50 pm

    Έζησα έντονα το κλίμα του οπαδισμού. Φανταστείτε ένα κακόμοιρο κοριτσάκι να το "σέρνει" ένα σόι ολόκληρο αγοριών στα γήπεδα και στα συναφή. Από αδέρφια και μέχρι τρίτα ξαδερφια, ήμουν, για κακή μου τύχη ( όχι πάντα, βέβαια...) το μοναδικό κορίτσι.
    Η αλήθεια είναι ότι αν δεν τα δεις "από μέσα" δεν τα καταλαβαίνεις...Στο θέμα μας...Άσχετα με το τί λεν τα Μ.Μ.Ε., εσείς εδώ λετε το ίδιο πράγμα...
    Άλλος λέει "τύποι", άλλος φανατικοί, άλλος "γνωστοί άγνωστοι" και άλλος "κοινό μυστικό".
    Δεν καταλάβατε ότι συμφωνείτε? Ξαναδιαβάστε με προσοχή...
    irida
    irida
    Λογιστική των Χρωμάτων!!!

    Αριθμός μηνυμάτων : 842
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Θεσσαλονίκη
    Κάρμα : 123
    Points : 6423
    Registration date : 26/12/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες... - Σελίδα 4 Empty Απ: Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες...

    Δημοσίευση από forum Πεμ Ιαν 15, 2009 12:26 pm

    Θεωρώ πολύ σωστή την τοποθέτηση της αγαπητής Ίροδας ...
    forum
    forum
    Je suis partout ...

    Αριθμός μηνυμάτων : 461
    Ηλικία : 37
    Τόπος : Καλαμαριά...
    Κάρμα : 57
    Points : 6114
    Registration date : 10/12/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες... - Σελίδα 4 Empty Απ: Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες...

    Δημοσίευση από ntek Πεμ Ιαν 15, 2009 1:49 pm

    Εγω τοσο καιρο προσπαθω να πω ομως οτι αυτοι οι ''αγνωστοι'' δεν ειναι οπαδοι αλλα προσπαθουν να ενεργησουν μεσα απο τους οπαδους. Ενω αλλοι προσπαθουνε να πουν ντε και καλα οτι αυτοι που τα κανουν ειναι οπαδοι. Το εχω πει τοσες φορες και εχω φερει και παραδειγματα. Διαβαστε προσεκτικα.
    ntek
    ntek
    Καπετάνιε, Καπετάνιε Χαμογέλα!

    Αριθμός μηνυμάτων : 2178
    Κάρμα : 195
    Points : 7868
    Registration date : 29/12/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες... - Σελίδα 4 Empty Απ: Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες...

    Δημοσίευση από marios Πεμ Ιαν 15, 2009 2:50 pm

    Λυπάμαι που θα σε στενοχωρήσω, Misfits, αλλά μετά από μια πολύ προσεκτική ανάγνωση του θέματός σου, κανένας δεν αναφέρθηκε σ΄αυτό που υποστηρίζεις. Ότι ντε και καλά προσπαθούν να πείσουν ότι είναι οπαδοί. 'Ολοι σου είπαν αυτό που υποστηρίζεις.
    Αλλά μην αρνείσαι, όμως, ότι αυτοί οι γνωστοί δεν ανήκουν στο χώρο των οπαδών...Όσο και να θέλεις να ωραιοποιήσεις τα κακώς κείμενα, δεν γίνεται.
    Ονόμασέ τους "κατευθυνόμενους οπαδούς" για να είναι όλα σωστά...
    Απ' την άλλοι ούτε και οι κουκουλοφόροι που καλύπτονται απ΄το πανεπιστημιακό άσυλο είναι αγανακτισμένοι φοιτητές...
    marios
    marios
    "Ο εξ αποστάσεως"....

    Αριθμός μηνυμάτων : 476
    Ηλικία : 39
    Τόπος : Δράμα
    Κάρμα : 66
    Points : 6104
    Registration date : 14/01/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες... - Σελίδα 4 Empty Απ: Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες...

    Δημοσίευση από ntek Πεμ Ιαν 15, 2009 7:55 pm

    Ακου φιλαρακο πηγαινε και ψαξε στις δικογραφιες αν δεν πιστευεις. Και μετα ξαναελα να με βρεις να μου πεις τι κανουν οι οπαδοι και τι οχι.
    ntek
    ntek
    Καπετάνιε, Καπετάνιε Χαμογέλα!

    Αριθμός μηνυμάτων : 2178
    Κάρμα : 195
    Points : 7868
    Registration date : 29/12/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες... - Σελίδα 4 Empty Απ: Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες...

    Δημοσίευση από yellowMadness_3 Πεμ Ιαν 15, 2009 10:22 pm

    Ρε μαριε..μεσα απ τα λεγομενα σου , με δινεις μια εικονα η οποια δεν συσχετιζεται καθολου με το ποδοσφαιρο και γενικοτερα με τον αθλητισμο...κανω λαθος?..πως λοιπον ερχεσαι και λες πραματα , τα οποια σε φορτωσαν καποιοι και μαλιστα πιστευεις πως εχεις δικαιο..λυπαμαι που θα στο πω αλλα εισαι "ασχετος" σε οτι αφορα τον οπαδισμο..
    yellowMadness_3
    yellowMadness_3

    Αριθμός μηνυμάτων : 477
    Ηλικία : 109
    Τόπος : Εκπροσωπω Σαλονικα...
    Κάρμα : 2
    Points : 5674
    Registration date : 07/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες... - Σελίδα 4 Empty Απ: Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες...

    Δημοσίευση από kostikas26 Παρ Ιαν 16, 2009 7:13 am

    μεχρι και γω, ο ποντιος, το καταλαβα οτι ολοι λετε τα ιδια....... pale
    kostikas26
    kostikas26
    Πόντιος κι μ' έναν Ομάτ !!!

    Αριθμός μηνυμάτων : 2244
    Ηλικία : 30
    Τόπος : ποντος...
    Κάρμα : 184
    Points : 7889
    Registration date : 09/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες... - Σελίδα 4 Empty Απ: Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες...

    Δημοσίευση από ioystinos Κυρ Ιαν 18, 2009 8:51 am

    Ακριβώς, Κωστίκα, πολύς καυγάς για το τίποτα. Κακό πράγμα οι εμμονές, Misfits, γιατί γίνονται "φρένο" ...
    ioystinos
    ioystinos

    Αριθμός μηνυμάτων : 132
    Ηλικία : 43
    Τόπος : Αθήνα
    Κάρμα : 24
    Points : 5769
    Registration date : 01/12/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες... - Σελίδα 4 Empty Απ: Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες...

    Δημοσίευση από ntek Κυρ Ιαν 18, 2009 1:12 pm

    Εμονες ε? Οκ το δεχομαι.. Μα να ξερεις κατι φιλαρακι, πολυ ασχοληθηκες.. Δεν ξερεις και τελος.. Απο αυτα που εγραψες καταλαβα τι εισαι..
    ntek
    ntek
    Καπετάνιε, Καπετάνιε Χαμογέλα!

    Αριθμός μηνυμάτων : 2178
    Κάρμα : 195
    Points : 7868
    Registration date : 29/12/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες... - Σελίδα 4 Empty Απ: Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες...

    Δημοσίευση από ioystinos Κυρ Ιαν 18, 2009 8:27 pm

    Ο οπαδισμός δεν είναι προσωπική σου υπόθεση, Misfits. Ο καθένας μπορεί ν' ασχοληθεί όσο θέλει με το θέμα ( δεν εννοώ το θέμα που έβαλες εδώ, φυσικά...).
    Ξέρω πολύ καλά τί λεω. Δεν αοριστολογώ όπως εσύ. Δεν είπα λιγότερα ή περισσότερα από τους άλλους, παρεπιπτόντως νομίζω ότι όλοι λεμε τα ίδια πάνω - κάτω...
    Κατάλαβες τί είμαι...Ναι, δίνω μια σαφή εικόνα με τα γραφόμενά μου...Σκεπτόμενος άνθρωπος, αν δεν το κατάλαβες....

    Πομπώδης ο τίτλος, όπως και οι εκφράσεις σου...
    ioystinos
    ioystinos

    Αριθμός μηνυμάτων : 132
    Ηλικία : 43
    Τόπος : Αθήνα
    Κάρμα : 24
    Points : 5769
    Registration date : 01/12/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες... - Σελίδα 4 Empty Απ: Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες...

    Δημοσίευση από ntek Δευ Ιαν 19, 2009 2:51 pm

    Βγες εσυ ρε φιλε στο δρομο με μπλουζα οπαδικη και να δω ποση ωρα θα αντεξεις.. Που σε κοιτανε ολοι με φοβο σαμ πως εχεις κανει κατι κακο επειδη φορας μια μπλουζα με ενα λογοτυπο επανω.. Βγες να σε δω.. Επειδη καποιοι το ξεφτιλιζουν και δεν εχουν σχεση με τον οπαδισμο και κρυβονται πισω απο τους οπαδους σημαινει οτι τα κολλημενα μυαλα του καθενος εχουν δικιο? Και να μας κοιτανε με φοβο?

    Ο τιτλος λεει την αληθεια... Αν φοβασε τις λεξεις μπραβο σου..
    ntek
    ntek
    Καπετάνιε, Καπετάνιε Χαμογέλα!

    Αριθμός μηνυμάτων : 2178
    Κάρμα : 195
    Points : 7868
    Registration date : 29/12/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες... - Σελίδα 4 Empty Απ: Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες...

    Δημοσίευση από ioystinos Τρι Ιαν 20, 2009 8:47 am

    Αναφέρεις ότι αυτοί οι "άγνωστοι" δεν είναι οπαδοί και μέχρι ένα σημείο, ίσως, να έχεις δίκιο. Αλλά να σε ρωτήσω, τί δουλειά έχουν αυτοί σ' ένα γήπεδο? Και μάλιστα ακολουθώντας συγκεκριμένες ομάδες? Μη μου πεις ότι πηγαίνουν κάθε φορά με άλλη ομάδα...
    Άρα είναι οπαδοί. Γιατί δε δέχεσαι ότι ΜΙΑ ΜΕΡΙΔΑ ΤΩΝ ΟΠΑΔΩΝ ( οπαδός δεν είναι μόνο αυτός που είναι μέλος σε σύνδεσμο, δεν είναι απαραίτητο αυτό...) δημιουργούν προβλήματα? Έχουν και παραέχουν σχέση με τον οπαδισμό, Misfits. Είναι οπαδοί κι αυτοί, ό, τι και να λες.

    Όσο για τη μπλούζα, τη φορούσα πολύ πριν σκεφτείς ν΄ασχοληθείς με το ποδόσφαιρο, φίλε μου...Αλλά δεν πρόσεξα να με κοιτάει κανένας σαν να είχα κάνει κακό, εκτός από ελάχιστους που έκαναν σχόλια για την πορεία της ομάδας μου. Ήταν στο χέρι μου να το προχωρήσω παρακάτω....
    ioystinos
    ioystinos

    Αριθμός μηνυμάτων : 132
    Ηλικία : 43
    Τόπος : Αθήνα
    Κάρμα : 24
    Points : 5769
    Registration date : 01/12/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες... - Σελίδα 4 Empty Απ: Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες...

    Δημοσίευση από ntek Τετ Ιαν 21, 2009 1:37 pm

    Καλα εσυ πιστευεις οτι ο καθε τραμπουκος θα αλλαζε καθε βδομαδα και αλλη ομαδα για να κανει τα δικα του? Και στο γηπεδο αν εχεις παει ξερεις πολυ καλα οτι μπορουν να μπουν ανετα αυτοι.. Ελα μεσα στην 7 και αν δεις κανεναν να κανει κατι και να μην τον πεταξουμε εξω θα σου ζητησω συγνωμη.. Αλλα αφου εισαι απο εξω δεν μπορεις να κρινεις με σιγουρια.. Μονο υποθεσεις ξερεις και κανεις.. Ενω εγω εχω φερει παραδειγματα και τα λεω ολα οπως γινονται.. Διαβασε να δεις..
    ntek
    ntek
    Καπετάνιε, Καπετάνιε Χαμογέλα!

    Αριθμός μηνυμάτων : 2178
    Κάρμα : 195
    Points : 7868
    Registration date : 29/12/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες... - Σελίδα 4 Empty Απ: Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες...

    Δημοσίευση από ioystinos Τετ Ιαν 21, 2009 2:04 pm

    Παροτρύνεις τους άλλους να διαβάσουν αλλά δεν το κάνεις εσύ. Έχω την εντύπωση ότι ριχνεις μια ματιά στα κείμενα και ό, τι πιάσεις. Εγώ σε ρώτησα αν έχεις την εντύπωση ότι αλλάζουν ομάδα και μου το ξαναρωτάς εσύ. Και εδώ είναι το θέμα. Δεν αλλάζουν φυσικά γιατί ΕΙΝΑΙ ΟΠΑΔΟΙ μιας ομάδας. Υποθέσεις δεν κάνω. Αλλά απορώ γιατί δε δέχεσαι ότι οπαδοί δεν είναι μόνο όσοι είναι μέλη σε σύνδεσμο. Όσο και να μη μας αρέσει, είναι οπαδοί παράλληλα με την ιδιότητα του τραμπούκου. Δέξου το...
    ioystinos
    ioystinos

    Αριθμός μηνυμάτων : 132
    Ηλικία : 43
    Τόπος : Αθήνα
    Κάρμα : 24
    Points : 5769
    Registration date : 01/12/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες... - Σελίδα 4 Empty Απ: Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες...

    Δημοσίευση από ntek Τετ Ιαν 21, 2009 2:49 pm

    Μα δεν λες κατι σωστο για να το δεχτω. Και εγω δεν διαβαζω σαν εσενα φιλε.. Τα ζω καθημερινα.. Αλλο το ενα και αλλο το αλλο.. Και αφου θες απαντησεις να ξερεις οτι αυτοι οι αγνωστοι ειναι ατομα που δεν θα καθονται να αλλαζουν καθε τρεις και λιγο ομαδα.. Απλα εχουν βολευτει καπου.. Και σου ξαναλεω, ελα Καραισκακη μεσα στην 7 να δεις αν κανει κανεις τιποτα και μεινει ατιμωρητος..
    ntek
    ntek
    Καπετάνιε, Καπετάνιε Χαμογέλα!

    Αριθμός μηνυμάτων : 2178
    Κάρμα : 195
    Points : 7868
    Registration date : 29/12/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες... - Σελίδα 4 Empty Απ: Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες...

    Δημοσίευση από kokosimos Τετ Ιαν 21, 2009 3:51 pm

    Misftis, ξεκαβάλα το καλάμι και κάνε έναν κόπο να διαβασεις! Καλά τα γήπεδα και οι ομάδες-θεοί αλλά να σου γράφουν και να λες άλλα, δε λέει!!! lol!
    kokosimos
    kokosimos
    Η Μεγάλη Μεταγραφή

    Αριθμός μηνυμάτων : 1101
    Ηλικία : 32
    Τόπος : KALAMATA
    Κάρμα : 102
    Points : 6769
    Registration date : 05/01/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες... - Σελίδα 4 Empty Απ: Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες...

    Δημοσίευση από ntek Τετ Ιαν 21, 2009 7:08 pm

    Μαλιστα.. Τουλαχιστον δεν κατευθυνομαι απο τα ΜΜΕ... Ζω στο γηπεδο και αυτα θα λεω γιατι τα ζω και οχι γιατι τα ακουω απο αλλου...
    ntek
    ntek
    Καπετάνιε, Καπετάνιε Χαμογέλα!

    Αριθμός μηνυμάτων : 2178
    Κάρμα : 195
    Points : 7868
    Registration date : 29/12/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες... - Σελίδα 4 Empty Απ: Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες...

    Δημοσίευση από petra_ Πεμ Ιαν 22, 2009 11:37 am

    Misfits, εχεις δικιο απ την πλευρα σου. αλλα οχι οτι δεν εχουν δικιο και οι υπολοιποι. επισης δεν ειναι απαραιτητο για να διαμορφωσεις μια αποψη να εισαι "αυτοπτης μαρτυρας". με αυτο το σκεπτικο, αμφισβητεις ο, τι εγινε και δεν ησουν μπροστα. μη θεωρεις τους αλλους ανιδεους, βλεπεις οτι δεν ειναι, εχουν αποψη, τοποθετηθηκαν, για μένα, σωστα στο θεμα οι περισσοτεροι. ειμαι ασχετη με τα οπαδικα, οπως τα ονομασες, δεν ξερω τι ειναι ενας συνδεσμος, δεν εχω ιδεα απο ομαδες. αλλα αυτο δε με βγαζει εξω απο το ολο κλιμα, γιατι εχω καθε δικαιωμα να σχολιασω και να σταθω στα γεγονοτα, βλεποντας τα απο αλλη σκοπια. σαν κοινωνικα φαινομενα. δε σου κρυβω οτι το εψαξα, μιλησα με οπαδους, ζητησα πληροφοριες.
    γιατι, αν μη τι αλλο, θεωρω πως αυτο το βημα συζητησεων, το καθε βημα, μας δινει και μια λαβη ν ασχοληθουμε με αλλα θεματα που, ισως, δε μας ειχαν απασχολησει μεχρι τωρα, οσο αναξια λογου κι αν θεωρειται η υπαρξη τους απο διαφορους επικριτες...
    αυτα που εμαθα δεν αλλαξαν και την αρχικη μου εντυπωση. οτι ολα τα επεισοδια προκαλουνται απο μια ομαδα "οπαδων" που το εχουν στο αιμα τους να γινονται πρωταγωνιστες. αν δεν ηταν ποδοσφαιροφιλοι και οπαδοι, αποψη μου, θα ηταν σε αλλο χωρο...
    κατα το "εκαστος εφ ω εταχθει"...
    petra_
    petra_
    ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΙΑ

    Αριθμός μηνυμάτων : 1851
    Ηλικία : 36
    Τόπος : νταμαρι...
    Κάρμα : 562
    Points : 7600
    Registration date : 02/10/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες... - Σελίδα 4 Empty Απ: Είμαστε οπαδοί και όχι εγκληματίες...

    Δημοσίευση από ntek Παρ Ιαν 23, 2009 2:13 pm

    Δεν είναι η πρώτη φορά, που η ΕΛ.ΑΣ κάνει διακρίσεις, ανάμεσα στους οπαδούς των ομάδων, συλλαμβάνοντας αναίτια και χωρίς ουσιαστικό λόγο οπαδούς του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ και μόνο αυτούς, ενώ οπαδοί άλλων ομάδων κάνουν αίσχη, κάτω από την ανοχή της αστυνομίας και του έννομου κράτους.
    Επειδή, όμως, αυτή η άδικη και αντιδημοκρατική τακτική ΔΕΝ μπορεί να συνεχίζεται επ¢ άπειρον και οι φυλακές να γεμίζουν από οπαδούς του ΟΣΦΠ μόνο, ξεκαθαρίζουμε ότι ΔΕΝ μπορούμε, πλέον, να παραμείνουμε απαθείς και σιωπηλοί σ¢ όλα αυτά τα απαράδεκτα φαινόμενα, τα οποία παραπέμπουν σε άλλες σκοτεινές εποχές…
    Σε έναν αγώνα μπάσκετ λοιπόν ο ίδιος εισαγγελέας, προφανώς, έδωσε εντολή να πάνε τα ΜΑΤ στην κερκίδα των οργανωμένων, (με κίνδυνο να τιναχθεί το παιχνίδι στον αέρα, αφού ο κόσμος, συνολικά, αντέδρασε πολύ έντονα), αλλά και να συλληφθεί, χωρίς λόγο και αιτία, ένας αθώος οπαδός του Ολυμπιακού, ο οποίος βρισκόταν ακριβώς κάτω από την εξέδρα των οργανωμένων οπαδών του ΟΣΦΠ και τουλάχιστον 30 μέτρα μακριά από τον αγωνιστικό χώρο… Το «έγκλημα» που διέπραξε ο οπαδός του Θρύλου εντοπίζεται στην ντουντούκα που κρατούσε στα χέρια του, προκειμένου να δίνει συνθήματα στην ερυθρόλευκη εξέδρα, ενώ παράλληλα προσπαθούσε να προστατέψει την ομάδα μας από τυχόν τιμωρία, η οποία μπορούσε να προέλθει από ρίψη αντικειμένων ή από την είσοδο φιλάθλων στον αγωνιστικό χώρο…
    Πως γίνεται, αλήθεια, μια παρουσία η οποία είχε αποτρεπτικό και προστατευτικό σκοπό, να θεωρείται εγκληματική πράξη; Γιατί, άραγε η ευαισθησία του εισαγγελέα, εξαντλείται ΜΟΝΟ σε απλούς και ανώνυμους οπαδούς του Ολυμπιακού;
    Είναι φανερό, λοιπόν, πως υπάρχει κοινωνικός διαχωρισμός και ρατσισμός, με τους οπαδούς του ΟΣΦΠ να είναι οι κυριότεροι αποδέκτες του και τα μεγαλύτερα θύματα του.
    Η ελληνική δικαιοσύνη είναι υποχρεωμένη από το Σύνταγμα να λειτουργεί με τον ίδιο τρόπο και τις ίδιες μεθόδους, απέναντι σε όλους τους ¸έλληνες πολίτες, ανεξαρτήτως κοινωνικής τάξης ή οπαδικών αποχρώσεων… Δεν γίνεται να νιώθουμε ξένοι στον τόπο που γεννηθήκαμε, και να αισθανόμαστε παράνομοι ή εγκληματίες, επειδή λατρεύουμε και υποστηρίζουμε τον Ολυμπιακό μας.
    Είναι ολοφάνερο, πλέον, ότι υπάρχει οργανωμένο σχέδιο εναντίον των οπαδών του Ολυμπιακού με σκοπό να μας «διαλύσουν». Eχουμε στοιχεία στα χέρια μας και πολύ σύντομα θα τα παρουσιάσουμε. Δεν θ¢ ανεχτούμε άλλο το «στήσιμο» που γίνεται εναντίον μας και κυρίως δεν θα επιτρέψουμε να μπουν κι άλλοι αθώοι οπαδοί του Θρύλου στην φυλακή.

    (ενα μονο παραδειγμα ειναι....)
    ntek
    ntek
    Καπετάνιε, Καπετάνιε Χαμογέλα!

    Αριθμός μηνυμάτων : 2178
    Κάρμα : 195
    Points : 7868
    Registration date : 29/12/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

    Επιστροφή στην κορυφή

    - Παρόμοια θέματα

     
    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
    Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης