Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Παρόμοια θέματα

Περί synomilo...

+38
tiramola
latinos
karamelitsa
markossyd
pavlos
nostradamos
finetsa
dakos
adiavastos
Maximos
krista
Lepida
eleos
kostikas26
Margera
jimy
episkopos
isoposos
wind
maria...
Sikelos
eva
lykos
ax8os
ioystinos
Vorias
nikitas
allouteros
pandora
JonaS
kalogria
aetos
innokentios
asterias
kolasi
rokas
tsisper
zimpakos
42 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Περί synomilo... Empty Περί synomilo...

Δημοσίευση από zimpakos Δευ Ιαν 23, 2012 8:30 am

Bam έγραψε:
Απεσταλμένο: Κυριακή, 22 Ιανουαρίου 2012 1:52:46 μμ


Synomilo, μάλιστα. Ας το εξετάσουμε εκτενέστερα, από μια διαφορετική άποψη.

Η καρδιά του φόρουμ, η Γενική Συζήτηση δηλαδή, έπασχε από ανεπάρκεια.
Σύμπνοια απόψεων. Καταστροφή.
Έτσι, δεν αξιοποιείται το όποιο επίπεδο των μελών και πολύ περισσότερο η οξυδέρκειά τους, δεν έλκει νέα μέλη και φυσιολογικά, επέρχεται η βαρεμάρα όχι μόνο στους χρήστες αλλά και στους αναγνώστες.
Και αφού, οι τρόποι αντίδρασης και τοποθετήσεις του καθενός κυμαίνονταν στα ίδια μήκη κύματος, το βάρος έπεσε απροσδόκητα στην κατηγορία "Τα δικά μας".
Μία εκπληκτική επινόηση του δημιουργού, που βασίστηκε στην δεδομένη διάθεση των μελών να επιδοθούν στον έντεχνο λόγο. Παρόλα αυτά, αποτελεί συμπληρωματική θεματική ενότητα που σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να αποκαταστήσει την κύρια. Άσε δε, που πάμπολλα απ τα θέματα της συγκεκριμένης κατηγορίας ταιριάζουν περισσότερο στο φόρουμ του ptyxiouxoy προηγούμενων ετών.

Το Synomilo σαν φόρουμ απέτυχε, κι ας είχε μέλη τζιμάνια. Δεν πρέπει να ξεχνάμε, όμως, πως ο Aptyxeiotos χρησιμοποίησε το Synomilo σαν ένα διαδικτυακό τόπο συνάντησης μιας παρέας, οπότε το κατά πόσο πρέπει να κρίνουμε το Synomilo σαν φόρουμ, είναι σχετικό.

Προσωπικά, συνεχίζω τις αποστολές στο Synomilo φανατικά, μιας και είμαι ερωτευμένος με την απλή μορφή του φόρουμ και την ελευθερία να κάνω ότι θέλω, χωρίς να δίνω λογαριασμό στον κάθε μαλάκα συντονιστή





Aποστολή σε θέμα σχετικό με το synomilo σε ...γειτονικό φόρουμ...

Υπάρχουν σχόλια?
zimpakos
zimpakos

Αριθμός μηνυμάτων : 58
Ηλικία : 31
Τόπος : αλβανια
Κάρμα : 18
Points : 5424
Registration date : 09/09/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περί synomilo... Empty Απ: Περί synomilo...

Δημοσίευση από tsisper Δευ Ιαν 23, 2012 9:38 am

Το synomilo μου το σύστησαν λέγοντας "δες πως γράφουν αυτοί" σε μια εποχή που προσπαθούσα πρώτα να εξασφαλίσω μέλη και μετά να φτιάξω ένα φόρουμ. Που δεν έφτιαξα γιατί όλοι μου έλεγαν ότι από φόρουμς βρωμάει ο τόπος, πράγμα που το ήξερα και γω. Έχω αφήσει τα χνάρια μου σε πολλές σελίδες με γενικά και ειδικά θέματα. Στις γενικές συζητήσεις λίγο πολύ όλα είναι ίδια, τα ίδια περίπου θέματα οπότε δεν τα είδα και πολύ. Αυτό όμως που δεν το βρίσκεις εύκολα και αν το βρεις θα είναι χαμηλού επιπέδου και δεν σε προδιαθέτει, είναι "Τα δικά μας". Και μόνο γι αυτό αξίζει ο κόπος.

Ο κάθε μαλάκας συντονιστής εδώ είναι ανύπαρκτος και αυτό είναι άλλο ένα στοιχείο που μου αρέσει. Δεν ξέρω πόσα καντάρια εμπειρίας έχετε αλλά ειδικά οι συντονιστές δεν έχουν ιδέα τί πρέπει να κάνουν και νομίζουν ότι όλοι πρέπει να συμφωνούν με τη δικιά τους και κατά κανόνα φτωχιά άποψη.
tsisper
tsisper

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ηλικία : 39
Κάρμα : 5
Points : 4947
Registration date : 20/10/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περί synomilo... Empty Απ: Περί synomilo...

Δημοσίευση από rokas Δευ Ιαν 23, 2012 10:09 am


Μάλιστα…

Έχει ήδη σχολιαστεί και άμεσα και έμμεσα από τα ίδια τα μέλη εδώ το “κακό” της σύμπνοιας. Ακόμα και σε θέμα “Αρένα, σχολιάστε τον προηγούμενο” ο σχολιασμός με το γάντι έδινε και έπαιρνε…

Βέβαια τι να πεις για τον προηγούμενο όταν είναι κατά κάποιο τρόπο άψογος? Να τον κράξεις καλά και σώνει? Δεν ξέρω κατά πόσο το synomilo ξεκίνησε για να γίνει το φόρουμ των πολλών ατόμων ή να περιοριστεί σε ένα φόρουμ παρέας. Μου αρέσει και μένα η απλή του μορφή, η ευχέρεια του να λες ό, τι θέλεις χωρίς να φοβάσαι τον αμόρφωτο δεκανέα και κυρίως η διάθεση των μελών να μετατρέπουν ένα ανάλαφρο θέμα και να το φέρνουν στα μέτρα τους…

Το synomilo απέτυχε να έχει τις πολυπληθείς αποστολές ( +φωνω, καλά τα λες, σε πάω, ρίχτα, μεγάλε ) και ευτυχώς γι αυτό. Του λείπει ο καυγάς, του λείπει ο τσακωμός, του λείπει η ανακατωσούρα… Του λείπει όμως και ένα πόρταλ, βασικό στοιχείο για ένα φόρουμ για να πάει μπροστά αλλά και πάλι, ευτυχώς…

Υ.Γ. Zimpakos, να δεις και που πάλι με σύμπνοια θα πάει το θέμα σου…

rokas
rokas
Δάσκαλε που δίδασκες...

Αριθμός μηνυμάτων : 695
Ηλικία : 37
Τόπος : Λαρισα
Κάρμα : 89
Points : 6340
Registration date : 24/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περί synomilo... Empty Απ: Περί synomilo...

Δημοσίευση από kolasi Δευ Ιαν 23, 2012 10:13 am

Το πόρταλ είναι κράχτης, στα πιο πολλά η αναγνωσιμότητα στα θέματα είναι πεσμένη κι ας βλέπεις ότι είναι μέσα 200 άτομα….

kolasi
kolasi

Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ηλικία : 42
Κάρμα : 1
Points : 5134
Registration date : 21/04/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περί synomilo... Empty Απ: Περί synomilo...

Δημοσίευση από asterias Δευ Ιαν 23, 2012 10:29 am


Πόσο είναι θεμιτό να υπάρχουν διαφωνίες μόνο για βιτρίνα? Δεν διαφωνώ ότι καλό θα ήταν γιατί έτσι θα γινόταν περισσότεροι διάλογοι αλλά από την άλλη είναι και η παροιμία αν δεν ταιριάζαμε δεν θα συμπεθεριάζαμε. Όχι πως υπάρχει και ταύτιση απόψεων αλλά όσο και να θέλω να βρω κάτι να διαφωνήσω, δεν μπορώ εκτός από κάτι ψιλολεπτομέρειες.

Αν όντως έγινε για συνάντηση παρέας ( δεν το γνωρίζω ) ξεπέρασε τα στενά όρια. Και με την ευκαιρία ας μας πουν και δυο λογάκια οι της παρέας για να μάθουμε και μεις, έτσι για την ιστορία…

asterias
asterias

Αριθμός μηνυμάτων : 124
Ηλικία : 39
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Κάρμα : 30
Points : 5215
Registration date : 24/06/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περί synomilo... Empty Απ: Περί synomilo...

Δημοσίευση από innokentios Δευ Ιαν 23, 2012 6:52 pm

kolasi έγραψε:Το πόρταλ είναι κράχτης, στα πιο πολλά η αναγνωσιμότητα στα θέματα είναι πεσμένη κι ας βλέπεις ότι είναι μέσα 200 άτομα….



Δεν θα διαφωνήσω και ας κινδυνέψω να χαρακτηριστώ οπαδός της σύμπνοιας...

Πραγματικά δύσκολο σ' ένα φόρουμ να μην ανάβουν τα αίματα αν και δεν είναι και απαραίτητο. Εγώ ήρθα εδώ από μια άθλια σελίδα με όμορφα γραφικά και χιλιάδες θέματα "προβληματισμούς" των μελών. Δεν άξιζε τον κόπο να διαβάσεις για να μπεις στο κλίμα, χαμένος χρόνος...Άνοιγε κάποιος ένα θέμα και το διάβαζαν άλλοι 5 με το ζόρι. Να απαντήσεις? Τί να πεις? Να ρωτήσεις? Τί να σου πουν...

Συνεχίζω να ακολουθώ τα δικά μας, τα δικά σας δηλαδή, που και να μην τόχεις σου το βγάζουν με το κέφι τους...


innokentios
innokentios

Αριθμός μηνυμάτων : 237
Ηλικία : 36
Τόπος : Κοζάνη
Κάρμα : 26
Points : 5629
Registration date : 20/08/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περί synomilo... Empty Απ: Περί synomilo...

Δημοσίευση από aetos Τρι Ιαν 24, 2012 12:24 am

Δεν θα μου έκανε εντύπωση αν μου έλεγαν ότι το synomilo έγινε για ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ και όλα τα άλλα είναι τα παραγεμίσματα...

Μπράβο σε όποιον το σκεφτηκε, μπράβο και σε όλους που συμμετέχουν...
aetos
aetos

Αριθμός μηνυμάτων : 18
Ηλικία : 38
Κάρμα : 6
Points : 5210
Registration date : 16/02/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περί synomilo... Empty Απ: Περί synomilo...

Δημοσίευση από kalogria Τρι Ιαν 24, 2012 8:51 am

ενα φορουμ που ειναι μονο φορουμ γινεται για τα μελη του. αν τα μελη ειναι σαινια και κινουνται οπως θελουν τοτε εχει και αναγνωστες. οι οποιοι αναγνωστες δεν μπαινουν για να ενημερωθουν γιατι ειπαμε ειναι σκετο φορουμ αλλα για να δουν τι εγραψαν τα μελη. συμφωνουν η διαφωνουν δεν παιζει ρολο.

παντου υπαρχουν θεματα που ειναι για τα μελη και θεματα που ειναι για μας τους υπολοιπους. εγω που ειμαι στους υπολοιπους βρισκω ενδιαφερον οταν ενα θεμα αρχιζει να σατιριζει μια κατασταση.

παρακολουθω σχεδον ολες τις ενοτητες, εχω τις συμπαθειες και τις αντιπαθειες μου και λυπαμαι που τελευταια η ενοτητα με τα δικα μας δεν εχει πολλες αποστολες.
kalogria
kalogria

Αριθμός μηνυμάτων : 1
Κάρμα : 4
Points : 4901
Registration date : 03/12/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περί synomilo... Empty Απ: Περί synomilo...

Δημοσίευση από JonaS Τρι Ιαν 24, 2012 9:06 am

λογικο ειναι να υπαρχει συμπνοια και μερικη ταυτιση αποψεων...

και ακομα και να θελει ο αλλος να διατυπωσει μια αποψη το σκεφτεται... οταν βλεπει οτι τα επιχειρηματα ειναι τρανταχτα και στεκουν, γιατι να αντιπαραταθει αν δεν θα μπορεσει να υποστηριξει αυτο που λεει? κι ετσι καθεται στ αυγα του και απλα διαβαζει...

δινω για παραδειγμα αυτο το θεμα...
JonaS
JonaS

Αριθμός μηνυμάτων : 21
Ηλικία : 34
Τόπος : δραμα
Κάρμα : 5
Points : 4891
Registration date : 03/01/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περί synomilo... Empty Απ: Περί synomilo...

Δημοσίευση από pandora Τρι Ιαν 24, 2012 2:22 pm

synomilo, λοιπον…

πρωτα θα αναφερθω στα περι παρεας για να δηλωσω οτι δεν ισχυει κατι τετοιο. λιγο ως πολυ, ολοι μας κανουμε τις τσαρκες μας, τις ιντερνετικες μας τσαρκες και εχουμε σταμπαρει σελιδες που μας αρεσαν για να συμμετεχουμε η και να παρακολουθουμε…
πλην ελαχιστων, κανενας δεν γνωριζε τους αλλους. στο φορουμ που αναφερθηκε πιο πανω βρεθηκα τυχαια, μου αρεσε και εμεινα. και φυσικα ταιριασαν τα “χνωτα μου” με τα των αλλων. καποιος μ ενημερωσε οτι ξεκινουσε ενα νεο φορουμ, το ειδα, μου αρεσε η απλη του εμφανιση καθως πιστευω οτι ενα φορουμ δεν ειναι για φραμπαλαδες αλλα για επικοινωνια, εμεινα. ενα μεγαλο του πλεονεκτημα ειναι οτι δεν αντιγραφει ειδησεις, περιεργα και αλλα τετοια που τα βρισκεις παντου αλλα στηριζεται στην καλη διαθεση των μελων του. επισης, σωστα αναφερθηκε πιο πανω, η ελευθερια του να γραψεις ο, τι θελεις χωρις να φοβασαι οτι αν αυτο δεν ειναι αρεστο στον διαχειριστη, θα σε αποκλεισει…

δεν ξερω αν πετυχε το στοχο του η οχι… δεν το εξεταζω ετσι και δεν το ψαχνω. αυτο που ξερω σε ο, τι εχει σχεση με μενα ειναι οτι οταν ανοιγω ιντερνετ, το πρωτο που κανω ειναι μια επισκεψη εδω…λογοι συναισθηματικοι? ισως…

οσο για τα παμπολλα θεματα που ταιριαζουν και θυμιζουν ptyxiouxo, υπαρχει η πολυ απλη εξηγηση… τα μετεπειτα μελη του synomilo ηταν τα μελη που εβαλαν τις βασεις για μια μεγαλη αλλαγη στο φορουμ του πτυχιουχου…
γιατι εφυγαν ( φυγαμε ) απο κει? καποιος ειπε οτι καλο θα ειναι απο παντου να φευγεις στην ωρα σου… υπαρχουν πολλοι που θα παρουν τη θεση σου… Very Happy
pandora
pandora
Κοινωνικός Ανταποκριτής (κοινώς... κουτσομπόλα)

Αριθμός μηνυμάτων : 3029
Ηλικία : 34
Τόπος : αγρινιο
Κάρμα : 231
Points : 8521
Registration date : 10/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περί synomilo... Empty Απ: Περί synomilo...

Δημοσίευση από allouteros Τρι Ιαν 24, 2012 3:27 pm

Ουκ εν τω καυγά το ευ...
allouteros
allouteros

Αριθμός μηνυμάτων : 92
Ηλικία : 45
Τόπος : Αθήνα
Κάρμα : 22
Points : 5598
Registration date : 26/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περί synomilo... Empty Απ: Περί synomilo...

Δημοσίευση από nikitas Τετ Ιαν 25, 2012 8:54 am

Σύμπνοια απόψεων, ναι αλλά κατ’ εμέ προς τη σωστή πλευρά...
nikitas
nikitas

Αριθμός μηνυμάτων : 31
Ηλικία : 36
Κάρμα : 6
Points : 4745
Registration date : 09/06/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περί synomilo... Empty Απ: Περί synomilo...

Δημοσίευση από Vorias Τετ Ιαν 25, 2012 9:07 am

“Τα δικά μας” είναι σημαντική κατηγορία. Ένα μεγάλο μέρος των μελών ασχολείται με πολύ μεγάλη επιτυχία με το πιο δύσκολο είδος, τη σάτιρα. Την εύστοχη σάτιρα. Τη σάτιρα που θίγει χωρίς να θίγει., που περνάει νοήματα και αφυπνίζει, που ανακοινώνει, ενημερώνει και εντυπώνει το πρόβλημα στον αποδέκτη που, σε άλλη περίπτωση θα είχε περάσει απαρατήρητο, που συνοψίζει, που βουρλίζει.
Στην αρχή αδυνατούσα να πιστέψω ότι ένα μέρος τουλάχιστον αυτής της ομάδας, δεν είναι επαγγελματίες του χώρου.

Άρα, εμπνευσμένα “Τα δικά μας”, διδακτικά και πολλά παίζουν το ρόλο της εικόνας, αυτής στη γνωστή ρήση με τις χίλιες λέξεις. Σκοτίστηκα αν λέτε ότι η “Γενική Συζήτηση” ελλείψει διαφωνιών και αντίθετων απόψεων δεν τραβάει.

Από “Γενικές Συζητήσεις” γεμάτος ο τόπος…Από “Τα δικά μας” όμως? Δεν ξέρω ποιος το εμπνεύστηκε, ποιος είχε την ιδέα αλλά του βγάζω το καπέλο.


Υ.Γ. Ιστορία μυστηρίου. Άλλη έμπνευση! Δεν ξέρω αν είναι ένας που δίνει κατευθύνσεις ( και αν είναι μπορώ να υποθέσω και ποιος ) ή αν απλά ο επόμενος συνεχίζει αλλά μέχρι τώρα ( και παρακαλώ συνεχίστε την ) όλα είναι βαλμένα στη θέση τους. Όταν ( και αν ) τελειώσει θα καταλάβετε τι εννοώ.

Vorias
Vorias

Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ηλικία : 46
Κάρμα : 32
Points : 5028
Registration date : 26/08/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περί synomilo... Empty Απ: Περί synomilo...

Δημοσίευση από ioystinos Πεμ Ιαν 26, 2012 8:43 am

Τα θέματα μιας γενικής συζητησης αφορούν κυρίως τους συμμετέχοντες και σε βοηθούν να έχεις μια ιδέα περί του τί είναι ο γράψας. Δεν είναι είδηση, δεν είναι ενημέρωση αλλά απλώς απόψεις. Άρα δεν έχει νόημα να επιμένεις σ' αυτήν παρά μόνο αν θέλεις να παρακολουθήσεις τοποθετήσεις...

Η αναγνωσιμότητα κάποιων θεμάτων δείχνει και το κατά πόσο είναι αρεστά, δείχνει ότι έχουν μόνιμους αναγνώστες και άρα και εκεί πέφτει το βάρος...

Είναι τυχαίο που η "Ιστορια...μυστηριου...!!!" έχει φτάσει τις 21.000 επισκέψεις?
ioystinos
ioystinos

Αριθμός μηνυμάτων : 132
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθήνα
Κάρμα : 24
Points : 5753
Registration date : 01/12/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περί synomilo... Empty Απ: Περί synomilo...

Δημοσίευση από ax8os Παρ Ιαν 27, 2012 9:21 am

allouteros έγραψε:Ουκ εν τω καυγά το ευ...


Μην παρασύρεστε από την τακτική των καναλιών που βλέπουν είδηση όπου δεν υπάρχει και φόνους χωρίς πτώματα.
Το synomilo δεν είναι κανάλι για να παλεύει για θεατές, δεν είναι κερδοσκοπική επιχείρηση για να κοπτεται για κέρδη,
δεν ξεκίνησε για να αποκτήσει μια θέση στο ανάλογο πανθεον...

Οι διαφωνίες που κατά καιρούς υπήρξαν ήταν απλώς φυσιολογικές. Δεν ήταν τεχνητές όπως συνηθίζεται αλλού που έχουν
την ανάγκη προβολής...

Ναι, ούτε εν τω καυγά αλλά ούτε και εν το πολλώ το ευ...
ax8os
ax8os

Αριθμός μηνυμάτων : 54
Ηλικία : 41
Τόπος : Γιάννενα
Κάρμα : 15
Points : 5312
Registration date : 21/12/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περί synomilo... Empty Απ: Περί synomilo...

Δημοσίευση από eva Παρ Ιαν 27, 2012 6:10 pm

Πιστεύω ότι όταν είσαι μέλος σ' ένα φόρουμ δεν το κάνεις για να σε διαβάζουν αλλά πιο πολύ για να συζητάς και να περνάς καλά. Μου αρέσουν και τα θέματα που τα χαίρεσαι εκείνη την ώρα. Η διαφορά από το φόρουμ σε τσατ είναι ότι ενώ εκεί μιλάς με όσους βρίσκονται μέσα και χάνονται γράφεις, σε φόρουμ εδώ μπορεί να απαντήσει όποιος θέλει και όποτε θέλει. Εδώ διαβάζω, γελάω, διασκεδάζω...

Χαίρομαι που είμαι σ΄ένα χώρο με έξυπνα άτομα και προσπαθώ ( με την καλή έννοια ) να το εκμεταλλευτώ...
eva
eva

Αριθμός μηνυμάτων : 18
Ηλικία : 34
Κάρμα : 3
Points : 5106
Registration date : 28/05/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περί synomilo... Empty Απ: Περί synomilo...

Δημοσίευση από Sikelos Σαβ Ιαν 28, 2012 8:21 am

Σιγουρα μια διαφωνια δινει εδαφος για περισσοτερη συζητηση αλλα και αν δεν υπαρχει η δεν ειναι τοση ωστε να δοθει το εναυσμα δεν χαθηκε ο κοσμος.

Αντε και να διαφωνησω εγω, τι να πω? Μονο και μονο για τον τζερτζελε?

Sikelos
Sikelos

Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ηλικία : 46
Τόπος : Κατερινη
Κάρμα : 4
Points : 4584
Registration date : 21/10/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περί synomilo... Empty Απ: Περί synomilo...

Δημοσίευση από maria... Σαβ Ιαν 28, 2012 9:23 am

Bam έγραψε:
Προσωπικά, συνεχίζω τις αποστολές στο Synomilo φανατικά, μιας και είμαι ερωτευμένος με την απλή μορφή του φόρουμ και την ελευθερία να κάνω ότι θέλω, χωρίς να δίνω λογαριασμό στον κάθε μαλάκα συντονιστή




Ήμουν συντονίστρια για 3.5 χρόνια σε φόρουμ. Διαφώνησα πολλές φορές με τους διαχειριστές για το θέμα. Μέχρι που αγανάκτησα και έφυγα. Γενικά, όποιος κάνει ένα φόρουμ θέλει όλοι να συμφωνούν μαζί του και να μην γράφουν αυτά που θέλουν. Απαιτούν καλή "διαγωγή" ( = γλείψιμο, επαίνους ) από τα μέλη και με το παραμικρό διαγράφουν. Κι αν δεν έχω δει περιπτώσεις....


maria...
maria...

Αριθμός μηνυμάτων : 3
Κάρμα : 3
Points : 4798
Registration date : 17/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περί synomilo... Empty Απ: Περί synomilo...

Δημοσίευση από wind Δευ Ιαν 30, 2012 3:12 pm

τα ατομα της "παρεας" ειχαν ενα κοινο...

βεβαια, αν δεν ειχαν, θα ηταν "παρεα"?

αγαπη για το συνδιαλεγεσθαι και ολα τα συναφη
προερχομενα απ αυτο... εδω να τονισω τα του
ταπεινοφρονος admin μας, Aptyxeiotos...
η λεξη "παρεα" δεν σημαινει κατ αναγκην μια
ομηγυρη ατομων, λιγων ατομων...αναφερεται
και για ομαδες ατομων, για πολλα ατομα...

λεγοντας, λοιπον, "παρεα" δεν εννοουσε τα 6-7
ατομα που ειχε συναντησει σε αλλους χωρους
αλλα και οσους αλλους εξεπεμπαν στο ιδιο μηκος
κυματος. εξ ου και η συμπνοια και δεν διαφωνω...

εσεις οι ιδιοι δεν ειστε που καταδικαζετε την τακτικη
αυτων που ξεκινουν μια σελιδα και το πρωτο που
κανουν ειναι να φροντιζουν για εσοδα?
που υπολογιζουν 150 μελη τη μερα επι 30 μερες
το μηνα αρα θα εχω καθε μηνα 4.500 νεα μελη?
βρε, περιμενε να δεις πως θα παει και μετα εχεις ολο
το χρονο να υπολογισεις και να κονομησεις...

εδω δεν εγινε αυτο...κανενας, μα κανενας σκεπτομενος
ανθρωπος δεν διαλαλει τοιουτοτροπως....
ενα το κρατουμενο, λοιπον...

και οταν υπαρχει αυτη η σκεψη, ερχονται και τα επομενα...
ενα φορουμ, ενα βημα συζητησης οπου ο καθενας ειναι
ελευθερος να μιλησει, να εκφραστει...
δυο τα κρατουμενα...

σταματαω στα δυο γιατι θα γινουν πολλα και το synomilo
δεν εχει αμφιθεατρο για να τα ....κλεισω...

νομιζω, απαντησα, σε καποιες αποριες...
wind
wind
Ο Υδραυλικός μας

Αριθμός μηνυμάτων : 2797
Ηλικία : 35
Τόπος : αθηνα
Κάρμα : 244
Points : 8478
Registration date : 18/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περί synomilo... Empty Απ: Περί synomilo...

Δημοσίευση από isoposos Τρι Ιαν 31, 2012 9:17 am

ax8os έγραψε:
allouteros έγραψε:Ουκ εν τω καυγά το ευ...


Μην παρασύρεστε από την τακτική των καναλιών που βλέπουν είδηση όπου δεν υπάρχει και φόνους χωρίς πτώματα.
Το synomilo δεν είναι κανάλι για να παλεύει για θεατές, δεν είναι κερδοσκοπική επιχείρηση για να κοπτεται για κέρδη,
δεν ξεκίνησε για να αποκτήσει μια θέση στο ανάλογο πανθεον...

Οι διαφωνίες που κατά καιρούς υπήρξαν ήταν απλώς φυσιολογικές. Δεν ήταν τεχνητές όπως συνηθίζεται αλλού που έχουν
την ανάγκη προβολής...

Ναι, ούτε εν τω καυγά αλλά ούτε και εν τω πολλώ το ευ...

δεν θα διαφωνησω, δυστυχως...αντιθετα θα προσθεσω το εξης : οταν ερχομαι στο synomilo, διασκεδαζω, γελαω και προβληματιζομαι.
αυτο για μενα λεει πολλα...
isoposos
isoposos
Ανάψτε το φως...

Αριθμός μηνυμάτων : 325
Ηλικία : 34
Κάρμα : 59
Points : 5608
Registration date : 13/01/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περί synomilo... Empty Απ: Περί synomilo...

Δημοσίευση από episkopos Τρι Ιαν 31, 2012 12:20 pm

Δεν θα το ψάξω τόσο...

Μου αρκεί που υπάρχει μια σελίδα που μου κεντρίζει το ενδιαφέρον και την παρακολουθώ. Μου αρέσει το κέφι που υπάρχει εδώ, η φρεσκάδα των αποστολών και η ελευθερία του λόγου. Στους επικριτές έχω να πω, περί ορέξεως ουδείς λόγος...

Απλώς νιώθω άνετα εδώ...
episkopos
episkopos

Αριθμός μηνυμάτων : 43
Ηλικία : 51
Τόπος : Κατερίνη
Κάρμα : 11
Points : 5282
Registration date : 05/01/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περί synomilo... Empty Απ: Περί synomilo...

Δημοσίευση από jimy Τετ Φεβ 01, 2012 8:42 am

αυτο που μ εμπνεει εδω ειναι η διακριτικη παρουσια της διαχειρισης. τοσο διακριτικη που ουτε καν φαινεται..

ειναι σημαντικο αυτοι που εχουν τα χτενια να μην αφηνουν γενια και να φερονται οπως ολα τα υπολοιπα μελη.. δεν ξερω αν πετυχε η απετυχε το synomilo σαν φορουμ αλλα η μεγαλη του επιτυχια ειναι ο σεβασμος στο δικαιωμα της ελευθεριας του λογου..
jimy
jimy

Αριθμός μηνυμάτων : 682
Ηλικία : 31
Τόπος : Βόλος
Κάρμα : 72
Points : 6256
Registration date : 10/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περί synomilo... Empty Απ: Περί synomilo...

Δημοσίευση από Margera Τετ Φεβ 01, 2012 6:01 pm

Sikelos έγραψε:Αντε και να διαφωνησω εγω, τι να πω?

ακόμη και τα κάλαντα να πεις, σίγουρα θα υπάρξουν διαφωνίες...
να, εγώ μόλις βρήκα τρεις:

"άγιος βασίλης έρχεται κι όλους μας καταδέχεται"; ή
"άγιος βασίλης έρχεται και δεν μας καταδέχεται"; ή μήπως,
"άγιος βασίλης έρχεται και στα τέτοια του μας έγραφε";

υ.γ1: "η σάτιρα που θίγει χωρίς να θίγει", είναι σεξ χωρίς οργασμό.
υ.γ2: όσο αναφορά το κείμενο του bam, πρόκειται περί σαφής προβοκάτσιας, δεν αξίζει να ασχοληθούμε με το συγκεκριμένο άτομο...

Margera
Margera

Αριθμός μηνυμάτων : 291
Τόπος : Φεουδαρχική Φορογιώργαινα
Κάρμα : 109
Points : 5719
Registration date : 17/10/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Περί synomilo... Empty Απ: Περί synomilo...

Δημοσίευση από zimpakos Πεμ Φεβ 02, 2012 10:04 am

Margera έγραψε:
υ.γ2: όσο αναφορά το κείμενο του bam, πρόκειται περί σαφής προβοκάτσιας, δεν αξίζει να ασχοληθούμε με το συγκεκριμένο άτομο...


Εδώ θα διαφωνήσω. Δεν μετέφερα το κείμενο του Bam για να σχολιαστεί αρνητικά ή θετικά αλλά για να σχολιαστεί. Ούτε το είδα σαν προβοκάτσια αλλά σαν μια κατάθεση άποψής του. Ούτε μπορείς να χαρακτηρίσεις από μια αποστολή κάποιον σαν ανάξιο λόγου...
zimpakos
zimpakos

Αριθμός μηνυμάτων : 58
Ηλικία : 31
Τόπος : αλβανια
Κάρμα : 18
Points : 5424
Registration date : 09/09/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης