Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Συκοφαντίες!

+24
jimy
iasonas
latinos
irida
parlapipas
Margera
wind
mixaela_
forum
Ring Girl
Floatingpoint
thalassa
dakos
isoposos
pandora
Kostis
kirka
asos
kokosimos
erion5
anassa
marios
kostikas26
meloss
28 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Συκοφαντίες! Empty Συκοφαντίες!

Δημοσίευση από meloss Τρι Απρ 06, 2010 8:22 am

Καλημέρα σας.
Ανοίγω το θέμα γιατί θεωρώ ότι σας αφορά και μόνο για να σας παραπέμψω ΕΔΩ.

Ευχαριστώ για την φιλοξενία.

meloss

Αριθμός μηνυμάτων : 1
Κάρμα : 1
Points : 5141
Registration date : 06/04/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συκοφαντίες! Empty Απ: Συκοφαντίες!

Δημοσίευση από kostikas26 Τρι Απρ 06, 2010 8:49 am

ο καθε βαρεμενος μπορει να λεει ο, τι του βαραει! σιγα να μην εχει κορη εδω αυτος που γραφει κιολας. το γραφω απο το γραφτηκα εχει διαφορα Συκοφαντίες! Icon_twisted
kostikas26
kostikas26
Πόντιος κι μ' έναν Ομάτ !!!

Αριθμός μηνυμάτων : 2244
Ηλικία : 30
Τόπος : ποντος...
Κάρμα : 184
Points : 7873
Registration date : 09/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συκοφαντίες! Empty Απ: Συκοφαντίες!

Δημοσίευση από marios Τρι Απρ 06, 2010 9:06 am

Πολύ καλό...Βέβαια, ανορθόδοξος ο τρόπος σου Meloss ( το δεύτερο l που το είδε? ), εγώ δεν θα το έκανα αλλά επωφελούμαι από το θέμα σου για να ευχηθώ περαστικά στος νέους συνομιλητές του...

Έχω και μια απορία : Η "κόρη" ποιά είναι?
marios
marios
"Ο εξ αποστάσεως"....

Αριθμός μηνυμάτων : 476
Ηλικία : 39
Τόπος : Δράμα
Κάρμα : 66
Points : 6088
Registration date : 14/01/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συκοφαντίες! Empty Απ: Συκοφαντίες!

Δημοσίευση από anassa Τρι Απρ 06, 2010 9:20 am

Δε βαριέστε? Ο καθένας όπως έστρωσε, κοιμάται. Και όπου έστρωσε...
anassa
anassa

Αριθμός μηνυμάτων : 130
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθήνα
Κάρμα : 19
Points : 5437
Registration date : 09/11/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συκοφαντίες! Empty Απ: Συκοφαντίες!

Δημοσίευση από erion5 Τρι Απρ 06, 2010 9:39 am

οπα, οπα, οπαααααααα.....

γραφει η κορη του εδω? κι αυτος τι μπηκε να κανει? να ξορκισει το κακό? θυμαται το χαρακτηρισμο του για το synomilo?

Floatingpoint έγραψε:Όμως πολλά είπα κιόλας κι είμαι ακόμα στο ΥΓ ,
τα ξαναλέμε φίλες και
φίλοι τού σεμνού και όμορφου αυτού forum.

πως ερχεται εδω, ταχα, για να αποτρεψει την κορη του να σταματησει να παιρνει μερος και ειναι ολο μελια? απλα, στη συνεχεια δεν του βγηκε και αρχισε τις φτηνες δικαιολογιες. ρε, τον κακομοιρο...

meloss ( με ενα l ) μην σπαταλας το χρονο σου, δεν αξιζει η ολη ιστορια... Συκοφαντίες! Icon_cherry
erion5
erion5
Πόσα πιάνει ρε το όχημα???

Αριθμός μηνυμάτων : 3158
Ηλικία : 33
Τόπος : καστορια
Κάρμα : 244
Points : 8603
Registration date : 13/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συκοφαντίες! Empty Απ: Συκοφαντίες!

Δημοσίευση από kokosimos Τρι Απρ 06, 2010 10:01 am

Ρε, αρχιψεύταρε κομπλεξικέ, για ποιά κόρη λες? Μήπως σου διαφεύγει μια μικρή λεπτομέρεια? Ότι τα τακτικά μέλη γνωριζόμαστε αλυσιδωτά μεταξύ μας? Ή μπουκάρεις όπου βρεις και έτσι στο ξεκάρφωτο αρχίζεις τον εξάψαλμο και την πολυγογία? Δε σου έμαθε κανένας ότι όταν θέλουμε να πάρουμε μέρος σε μια συζήτηση, διαβάζουμε προσεχτικά για να είμαστε μέσα στα πλαίσια και να μη γράφουμε ό, τι μας κατέβει?

Διαφωνώ με την τακτική του meloss ( με δυο s αλλα με ένα l ) αλλά θα σου απαντήσω εγώ για την αναφορά που λέει για το synomilo. Μέσα σε δέκα λεπτά το βρήκα και δεν μπόρεσες εσύ? Ο προγραμματισταράς? Συκοφαντίες! Lol , βρε..................
kokosimos
kokosimos
Η Μεγάλη Μεταγραφή

Αριθμός μηνυμάτων : 1101
Ηλικία : 32
Τόπος : KALAMATA
Κάρμα : 102
Points : 6753
Registration date : 05/01/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συκοφαντίες! Empty Απ: Συκοφαντίες!

Δημοσίευση από asos Τρι Απρ 06, 2010 10:42 am

Floatingpoint έγραψε:Εγώ πήγα στο φόρουμ εκείνο επειδή είδα την 18χρονη κόρη μου να μπαίνει
εκεί και να γράφει. Είδα και τ'ότι φτιάξατε μια παρέα νεαρών παιδιών που
επιτίθεται αδίσταχτα σε ό,τι της φαίνεται ξένο
. Πολύ ευγενικός υπήρξα
μαζί σας εξαρχής. Όμως εσείς πολύ γρήγορα αρχίσατε τα παλαβά σας μαζί
μου λόγω της ηλικίας μου. Ας είναι. Δεν τράπηκα σε καμμιά φυγή. Εγώ ό,τι
ήθελα να μάθω για το που χαλαλίζει τις ώρες της η κόρη μου το έμαθα και
αυτό ακριβώς σας είπα εκεί μέσα. Ότι μπήκα μόνο και μόνο για να δω σε
ποια ιντερνετικά στέκια συχνάζει η 18χρονη κόρη μου. Το εξέφρασα αυτό
χωρίς καμμία επιφύλαξη. Εσείς εκεί πέρα μπορεί να το βρίσκετε καλαμπούρι
το να κάνετε επίθεση άμεση σε όποιο άτομο δεν σας "κολλάει" αλλά αυτό
μπορεί να είναι πολύ άσχημο για κάποιο νέο παιδί που δεν έχει εμπειρίες.
Αντέδρασα ανάλογα και ανάλογα με την ηλικία μου.


Στο σημείο που συμφωνω μαζί σου, meloss, είναι η ασίγαστη επιθυμία του Floatingpoint να συκοφαντεί, να αλλοιώνει και να φέρνει τα πάντα στα δικά του μέτρα. Η ηθική, Floatingpoiont, δεν έχει ηλικία και, λυπάμαι που θα το εκφράσω αλλά αντέδρασες ανάλογα με την ποιότητά σου. Επιθετικά, αισχρά και ανεύθυνα. Το λες τόσο υποτιμητικά το "μια παρέα νεαρών παιδιών" και το παρουσιάζεις σαν έγκλημα το να είσαι νεαρός και με άποψη που, πράγματι, με τρομάζεις.

Θα μπορούσα να υποθέσω πως πέρασες τα νεανικά σου χρόνια και από πού πηγάζει όλη αυτή η κακή σοπυ πρόθεση αλλά, βλέπεις, δεν το διακινδυνεύω να πέσω έξω και εξάλλου δεν θέλω να σου στερήσω τα πρωτεία στο συγκεκριμένο άθλημα. Σε περίπτωση που με θεωρήσεις νεαρό, δες παραδίπλα, δεν είμαι.
asos
asos

Αριθμός μηνυμάτων : 83
Ηλικία : 48
Κάρμα : 16
Points : 5413
Registration date : 11/10/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συκοφαντίες! Empty Απ: Συκοφαντίες!

Δημοσίευση από kirka Τρι Απρ 06, 2010 10:59 am

Floatingpoint έγραψε:
Εσύ λες ότι πήγες στο "συνομιλώ" επειδή σε έστειλε το Κιθάρα εκεί. Εγώ δεν είδα να αναφέρεται κάπου το όνομα του φόρουμ αυτού στο εδώ φόρουμ. Άρα λες ψέμματα.



(αν και ασχετη το ειδα)....για δες λιιιιγο καλυτερα...οποιος εχει...matia το βλεπει... ή βλεπεις οσα θελεις να δεις? Συκοφαντίες! Icon_wink
kirka
kirka
Η Καρδιά μας

Αριθμός μηνυμάτων : 2117
Κάρμα : 218
Points : 8028
Registration date : 24/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συκοφαντίες! Empty Απ: Συκοφαντίες!

Δημοσίευση από asos Τρι Απρ 06, 2010 11:02 am

Για να δεις κάτι θέλει καθαρά τα μάτια και για να έχεις καθαρά τα μάτια πρέπει να έχεις και καθαρή συνείδηση. Στην περίπτωσή του οι παρωπίδες φοριούνται στο μυαλό και όχι στα matia.
asos
asos

Αριθμός μηνυμάτων : 83
Ηλικία : 48
Κάρμα : 16
Points : 5413
Registration date : 11/10/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συκοφαντίες! Empty Απ: Συκοφαντίες!

Δημοσίευση από Kostis Τρι Απρ 06, 2010 11:42 am

Κόρη? κόρη, κόρη, κόρη... Α! ναι... η κόρη σου λέγεται google. Τί? όχι?

Συγγνώμη κιόλας, αλλά τέτοιες "κόρες" δεν είχαμε εδώ. Ώσπου εμφανίστηκες εσύ η κόρη. Σκέτη τρέλα... έτοιμη να πάρει τα βουνά (ουπς! ξέχασα. Τα πήρες ήδη).
Kostis
Kostis
"Το Αλβανικό Στοιχείο..."

Αριθμός μηνυμάτων : 1621
Κάρμα : 126
Points : 7215
Registration date : 15/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συκοφαντίες! Empty Απ: Συκοφαντίες!

Δημοσίευση από pandora Τρι Απρ 06, 2010 12:15 pm

δεν μπορω να πω οτι επεσα κι απ τα συννεφα...

ο ανθρωπος και τι δε σκαρφιζεται για να καλυψει τις ματσαραγκιες του. μεχρι και κορη επιστρατευει για να αποδειξει οτι ειναι αυτος και οχι αλλος...σοβαρα, τα πιστευει αυτα που γραφει? Συκοφαντίες! Icon_evil
pandora
pandora
Κοινωνικός Ανταποκριτής (κοινώς... κουτσομπόλα)

Αριθμός μηνυμάτων : 3029
Ηλικία : 34
Τόπος : αγρινιο
Κάρμα : 231
Points : 8521
Registration date : 10/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συκοφαντίες! Empty Απ: Συκοφαντίες!

Δημοσίευση από isoposos Τρι Απρ 06, 2010 1:12 pm

μια κορη εδω, μια κορη εκει,
μια κορη παραπερα,
ο, τι κι αν κανει ο Floatingpoint,
δε μου χαλαει τη μερα.
isoposos
isoposos
Ανάψτε το φως...

Αριθμός μηνυμάτων : 325
Ηλικία : 34
Κάρμα : 59
Points : 5608
Registration date : 13/01/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συκοφαντίες! Empty Απ: Συκοφαντίες!

Δημοσίευση από dakos Τρι Απρ 06, 2010 2:50 pm

η συκοφαντια ειναι η ηθελημενη απο τον συκοφαντη ψευδης κατηγορια με στοχο της να προκαλεσει ζημια και να λειτουργησει υπερ του, αφου εχει σαν ακοπο να εκμεταλλευτει την αμαυρωση του ονοματος του συκοφαντημενου...

ε, και? αν μας συκοφαντουσε π.χ. ο taugetos, το καταλαβαινω απολυτα, θα δικαιολογιοταν η τοση φασαρια. αλλα τωρα? προς τι ολο αυτο? ειμαι και γω περιεργος να μαθω γτατι ειπωθηκαν αυτα τα περι κορης και synomilo αλλα δεν καιγομαι κιολας...

Συκοφαντίες! Icon_idea αφηστε τον ανθρωπο να ονειρευεται...
dakos
dakos
Το Κουλό Χέρι του Νόμου

Αριθμός μηνυμάτων : 1905
Ηλικία : 38
Τόπος : θεσσαλονικη...
Κάρμα : 191
Points : 7332
Registration date : 08/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συκοφαντίες! Empty Απ: Συκοφαντίες!

Δημοσίευση από pandora Τρι Απρ 06, 2010 9:37 pm

την κορη, την κορη...θελουμε την κορη και οχι οποια κι οποια αλλα αυτη την κορη που πηρε απο τον μπαμπα τη συμβουλη να απομακρυνθει απ το synomilo...

Floatingpoint έγραψε:Δεν τράπηκα σε φυγή επειδή μ'έβρισαν κάτι νέα παιδιά εκεί στο φόρουμ
σας.
απλώς τα άφησα να κάνουν αυτό που τους αρέσει να κάνουν. Συκοφαντίες! Cry και απαίτησα από την κόρη μου να πάψει να έχει επαφή μαζί
σας. Δικαίωμά μου. Κόρη δική μου είναι. Αυτά.

μα δεν ειχε ποτε επαφη η κορη, κυριε Floatingpoint και το ξερεις πολυ καλα. ακομα πιο καλα το ξερουμε εμεις...και ξερεις οτι το ξερουμε...
τι να πεις, τωρα? της .....κορης το εκανες το θεμα... Συκοφαντίες! Icon_biggrin
pandora
pandora
Κοινωνικός Ανταποκριτής (κοινώς... κουτσομπόλα)

Αριθμός μηνυμάτων : 3029
Ηλικία : 34
Τόπος : αγρινιο
Κάρμα : 231
Points : 8521
Registration date : 10/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συκοφαντίες! Empty Απ: Συκοφαντίες!

Δημοσίευση από thalassa Τετ Απρ 07, 2010 12:00 am

Πάνω που θα έλεγα "αφήστε ήσυχο τον άνθρωπο" είδα κάτι που έγραψε τελευταία και κάνοντας συνειρμούς, έσκασα στα γέλια. Άραγε, κατάλαβε τί έγραψε ή, μέσα στην αφέλειά του, το θεώρησε εξυπνάδα?

Όπως και να έχει, δεν αξίζει να συνεχιστεί αυτή η κωμωδία, ας πούμε ότι ήταν ένα ιλαρό διάλειμμα...

Αλλά από την άλλη, δίνει τόση τροφή για σχόλια με τις παλαβομαρες του που σε βάζει σε πειρασμό...
thalassa
thalassa

Αριθμός μηνυμάτων : 547
Ηλικία : 35
Τόπος : θεσσαλονίκη...
Κάρμα : 62
Points : 6227
Registration date : 05/12/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συκοφαντίες! Empty Απ: Συκοφαντίες!

Δημοσίευση από erion5 Τετ Απρ 07, 2010 6:01 pm

meloss, απο συκοφαντιες το synomilo αλλο τιποτα, απο ακαταδεχτους μεχρι και ψωνια μας εχουν πει...
αλλα, τσουκου τσουκου, ολοι εδω ερχονται, ειναι και η περιεργεια, βλεπεις, στη μεση για να δουν τι γραφουμε...και τι γραφουμε, κιολας, ο, τι μας κατεβει... cherry

( που και να γραφαμε στ αληθεια, δηλαδη )
erion5
erion5
Πόσα πιάνει ρε το όχημα???

Αριθμός μηνυμάτων : 3158
Ηλικία : 33
Τόπος : καστορια
Κάρμα : 244
Points : 8603
Registration date : 13/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συκοφαντίες! Empty Απ: Συκοφαντίες!

Δημοσίευση από Floatingpoint Πεμ Απρ 08, 2010 6:14 am

erion5 έγραψε:meloss, απο συκοφαντιες το synomilo αλλο τιποτα
Αυτό είπα κι εγώ erion5. Πολλές συκοφαντίες και πολλές βρισιές και πολλές παιδιάστικες παλαβομάρες που εμένα προσωπικά δεν με αγγίζουν αλλά όμως μπορούν να αγγίξουν νέα παιδιά. Φτάσαμε στο σημείο συμμορίες νέων παιδιών να τρομοκρατούν άλλα συνομήλικα τους παιδιά. Αυτός ήταν κι ο λόγος που μπήκα εδώ, για να δω τι υπάρχει κάτω από την βιτρίνα. Η κόρη μου δεν είναι μέλος εδώ, δεν έχει εγγραφεί, δεν έχει εγγραφεί ούτε καν στο facebook αν και μπαίνει συχνά εκεί. Τα παρακολουθεί όμως όλα αυτά, είδα πολλές φορές στην οθόνη της που πάει. Είχε και μια άσχημη εμπειρία από το ίντερνετ κι έχει φοβηθεί καθώς μια μέρα από απερισκεψία της έδωσε τον αριθμό του κινητού της σε μια ηλίθια ιντερνετική διαφήμιση που λέει κάτι σαν : "μπορώ να σου πω το που βρίσκεται αυτή τη στιγμή ένα πρόσωπο", και στη συνέχεια σε παγιδεύει ζητώντας σου δήθεν αθώα τον αριθμό του δικού σου κινητού. Εάν κάνεις το λάθος και τον δώσεις θα στον χρεώνουν αυθαίρετα κάθε εβδομάδα με διάφορες βλακείες δήθεν "δώρα" με ringtones κλπ που όμως εσύ δεν τα έχεις ζητήσει!!! Η απάτη αυτή που έχει να κάνει με εκατομμύρια ευρώ αφού τα καθάρματα αυτά ξεγελούν χιλιάδες άτομα σε κάθε χώρα, βγήκε και στις εφημερίδες. Ίσως και να την διάβασες. Αυτό της συνέβη πέρσι. Εγώ φρόντισα να την φοβίσω ακόμα περισσότερο λέγοντάς της ότι το ίντερνετ δεν είναι για νέα κι άπειρα παιδιά. Δεν μ'ενδιαφέρει το τι είδους παρεούλα έχουν φτιάξει εδώ μέσα πολλά παιδιά. Δεν είπα όλα τα μέλη, είπα πολλά παιδιά. Ας κάτσουν με την παρεούλα τους κι ας λένε τις μαλακιούλες τους. Η δικιά μου κόρη δεν επιθυμώ να συνηθίζει σε μαλακιούλες εντελώς χαζές που ως μόνο σκοπό τους έχουν μια χαζο-παρεϊστικη πλάκα, έτσι για πλάκα. Πολύ πλάκα βρε παιδιά, κι εκτός από λίγα μέλη δεν είδα και κάτι σοβαρό εδώ μέσα. Βρισιές απανωτές, "μαλάκα" με λέει μια άσχετη κοπελιά. "σούργελο" με λέει κάποια που ποιος ξέρει τι σούργελο είναι η ίδια για να μιλάει έτσι σε άτομα που δεν γνωρίζει, προσωπικές επιθέσεις δηλαδή που δείχνουν εμπάθεια και νοητικό κενό από παιδιά που ζουν από τους γονείς τους αλλά δεν το σέβονται αυτό και στρέφονται ενάντια σε όποιον άλλον γονέα τους κάτσει. Το φυσιολογικό θα ήταν να τα βάλουν με τους δικούς τους γονείς άμα έχουν πρόβλημα, αλλά όπως φαίνεται φοβούνται μην και χάσουν το χαρτζιλίκι τους και την γονεϊκή ... "επιχορήγηση"
Στο άλλο θέμα τώρα της δήθεν "meloss" που μπαίνει εδώ και γράφει τις μαλακιούλες της οι οποίες όλες έχουν να κάνουν μ'εμένα. Η γυναίκα είναι ολοφάνερο ότι έχει προσωπικό μένος εναντίον μου αφού περιφέρεται από site σε site και με διαβάλλει. Δεν ξέρω γιατί το κάνει. Μάλλον με μπερδεύει με κάποιον συγγενή μου. Ένα μέλος εδώ μου φανέρωσε ότι στο φόρουμ kithara.gr αυτό το ψεύτικο "meloss" μπαίνει με το nickname .... <δεν χρειάζεται να το γράψω κι εγώ, το έγραψε το άλλο το παιδί μ' ένα χαζό λογοπαίγνιο> Με κορόϊδεψε μάλιστα λέγοντάς μου ότι αυτός το βρήκε σε λίγα λεπτά ενώ εγώ δεν μπόρεσα να το βρω αν και επαγγελματίας προγραμματιστής. Σ' αυτό το μέλος έχω να πω ότι κι αυτός λέει ψέμματα. Δεν είναι δυνατόν να βρεις σ'ένα site με χιλιάδες μέλη και χιλιάδες θέματα ένα μέλος του που έχει βάλει κάτω-κάτω στο προφίλ το φόρουμ "Συνομιλώ" ως λινκ.
Επαναλαμβάνω... το έχει βάλει ως λινκ στο προφίλ του. Δεν υπάρχει ιντερνετική μηχανή αναζήτησης που να μπορεί να σου πει το ποια λινκ παραθέτει στο κάθε site ένα τυπάκι. Άρα ο φίλος που θέλησε να με κοροϊδέψει αποκαλώντας με ειρωνικά "προγραμματιστάρα" έχει ολοφάνερα άμεση επαφή με αυτήν την γυναίκα που μπήκε κι εδώ ως "meloss" , το ίδιο έκανε και στο kithara.gr. Δεν επιθυμώ να σας πω με ποια nicknames μπαίνει κι εδώ. Βρείτε το εσείς εάν μπορείτε. Εγώ μπορώ σχετικά δύσκολα, αλλά μπορώ, να βρω από ποιο IP στέλνει ποστ η μντ ή e-mails ένα πρόσωπο. Φτάνει να ξέρω ποια nicknames χρησιμοποιεί κάθε φορά. Η γυναίκα είναι σχιζοειδής προσωπικότητα όπως έμαθα από συγγενή μου που την έχει γνωρίσει άριστα, είναι γυναίκα άνω των 40, έχει ψώνιο με την ποίηση και τα ποιηματάκια της που στέλνει παντού σε όλο τον κόσμο, φαντάζομαι ότι κι εδώ θα έχει κάνει τα ίδια όπως κι αλλού, θα έχει υιοθετήσει δλδ διάφορα nicknames όπου άλλοτε το παίζει κοπέλα μικρή, άλλοτε γυναίκα ώριμη, άλλοτε άντρας, κι ένα σωρό άλλα διάφορα βρε παιδιά. Μπήκα εδώ μέσα με το ίδιο nickname που μπαίνω και σε άλλα sites. Δεν σας εξαπάτησα σε κάτι. Όνομα και επίθετο σας έδωσα. Είπα κιόλας σ'έναν Αλβανό να του δώσω και τον αριθμό του κινητού μου κι ό,τι άλλο θέλει για να τα πούμε από κοντά, επειδή μου πούλησε ψευτοτσαμπουκά. Σε τι και που σας ξεγέλασα? Καλό είναι να προσέχετε αυτά τα άτομα που σας πουλάνε δήθεν αγάπη και δήθεν ειλικρίνεια φορώντας μάσκες πρόβατου ενώ είναι λύκοι.
ΥΓ
Μια τελευταία συμβουλή: εάν θέλετε να ανεβάσετε αυτό το site πάψτε να το παίζετε παρεούλα...
Εάν είστε αληθινή παρεούλα γιατί μιλάτε ιντερνετικά και δεν συναντιέστε κάθε μέρα?
Τόσο πολλές υποχρεώσεις σας έκατσαν ή την έχετε πέσει στο χαβαλέ στον καναπέ σας?
Δεν μιλάω για όλα τα εδώ μέλη αλλά για άλλα πολλά.
Ας σας καλημερίσω και πάλι.
Floatingpoint
Floatingpoint

Αριθμός μηνυμάτων : 54
Ηλικία : 53
Τόπος : Αθήνα
Κάρμα : -33
Points : 5199
Registration date : 07/03/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συκοφαντίες! Empty Απ: Συκοφαντίες!

Δημοσίευση από Ring Girl Πεμ Απρ 08, 2010 7:23 am

Μα δεν ντρέπεσαι να τα λες αυτά? Και μια και μιλάς για βρισιές να ακόμα μία από μένα.

Είσαι ηλίθιος. Λυπάμαι την κόρη σου, αν έχεις κόρη, λυπάμαι και αυτούς που σε γνωρίζουν.
Ring Girl
Ring Girl

Αριθμός μηνυμάτων : 262
Ηλικία : 27
Κάρμα : 23
Points : 5817
Registration date : 10/03/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συκοφαντίες! Empty Απ: Συκοφαντίες!

Δημοσίευση από erion5 Πεμ Απρ 08, 2010 8:12 am

για να σου λυσω καποιες αποριες...

ειναι γνωστο σε πολλους εδω οτι καποια μελη μας εχουν στειλει στιχους στο σαιτ που ανεφερες. αν το θεωρεις κακο, τι να πω...

μου εχει γινει συνηθεια οταν διαβαζω ενα ποιημα εδω η αλλου να κανω μια μεταφορα στο google ενα στιχο για να δω αν εχει σταλει και αλλου. και οπως καταλαβα το κανουν κι αλλοι αυτο. αλλοτε πετυχαινω να το βρω και σε αλλες σελιδες και αλλοτε οχι. ενα ποιημα δε γραφεται μονο για να μπει σε μια σελιδα και απο κει και περα να ξεχαστει...ετσι σου λυνω και την απορια για το πως μπορει καποιος να βρει με μπακαλιστικο τροπο κατι που ψαχνει.

το mati εβαλε το λινκ του synomilo στο προφιλ του. αν δεν κανω λαθος, εκει υπαρχει χωρος για να γραψει οποιος θελει ιστοσελιδα, ετσι? το κακο που ειναι?

στο synomilo κανουμε και τις πλακες μας, συζηταμε και σοβαρα θεματα. ποιος θα μας το απαγορεψει αυτο? δεν ειναι υποχρεωτικη η εισοδος...

ανεφερε μου ενα θεμα του που προσβαλλει, που παρασυρει, που προσπαθει να χειραγωγησει... μην ψαχνεις γιατι δεν υπαρχει τετοιο θεμα. το αντιθετο, μαλιστα...

η κορη σου δεν μπαινει εδω, μεχρι χτες, ομως εμπαινε...ειλικρινα, δε με νοιαζει ποιος/ποια ειμαι το meloss, ενα θεμα ανοιξε εδω, οπως εχουν ανοιξει κι αλλοι. αν ειναι σχιζοφρενης δικο της το προβλημα, αν ειναι απο δω η απο το αλλο φορουμ η απο τα που περιφερεται και σε διαβαλλει... αν τα εχει βαλει προσωπικα με σενα, ψαξε στο περιβαλλον σου και εννοω το περιβαλλον το εκτος διαδικτυου...

αυτη η σελιδα, ειναι σελιδα παρεας, ετσι ξεκινησε και ετσι, κατα καποιο τροπο παραμενει, δεν φιλοδοξουμε να κανουμε κατι παραπανω.

τα ατομα μιας παρεας, δεν κατοικουν υποχρεωτικα στην ιδια πολη αλλα και να κατοικουσαν ποιος τους εμποδιζει να εχουν μια σελιδα? cherry

και ενα τελευταιο, ενα μελος εδω δε σου φανερωσε με ποιο nickname μπαινει το meloss σε αλλο φορουμ, απλα σου ειπε ποιο μελος εχει στο προφιλ του στο kithara.gr το λινκ του synomilo και αυτο εγινε για να σου αποδειξει οτι ο ισχυρισμος σου οτι, δηλαδη, δεν αναφερεται το λινκ μας εκει δεν ισχυει. . ειναι σημαντικη η διαφορα, προσεξε το...
erion5
erion5
Πόσα πιάνει ρε το όχημα???

Αριθμός μηνυμάτων : 3158
Ηλικία : 33
Τόπος : καστορια
Κάρμα : 244
Points : 8603
Registration date : 13/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συκοφαντίες! Empty Απ: Συκοφαντίες!

Δημοσίευση από kostikas26 Πεμ Απρ 08, 2010 10:51 am

Floatingpoint έγραψε:Φτάσαμε στο σημείο συμμορίες νέων παιδιών να τρομοκρατούν άλλα συνομήλικα τους παιδιά. Αυτός ήταν κι ο λόγος που μπήκα εδώ, για να δω τι υπάρχει κάτω από την βιτρίνα.

ε δεν μας ειπες οτι εισαι ελεγκτης!

εγω δεν θα πω τιποτα αλλο αλλα θα σου δωσω αυτα τα λινκ για να δεις ο, τι δεν ειδες εδω :

ελληνικη γλωσσα

δημοκρατια

θανατικη πονη

καπιταλισμος

δασκαλος?

εθνικισμος

ντροπη

πανεπιστημια

αναρχια

παιδικη παραβατικοτητα

λιγα απο τα θεματα που συζηταμε εδω! sunny
kostikas26
kostikas26
Πόντιος κι μ' έναν Ομάτ !!!

Αριθμός μηνυμάτων : 2244
Ηλικία : 30
Τόπος : ποντος...
Κάρμα : 184
Points : 7873
Registration date : 09/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συκοφαντίες! Empty Απ: Συκοφαντίες!

Δημοσίευση από pandora Πεμ Απρ 08, 2010 11:25 am

Floatingpoint έγραψε:Στο άλλο θέμα τώρα της δήθεν "meloss" που μπαίνει εδώ και γράφει τις μαλακιούλες της οι οποίες όλες έχουν να κάνουν μ'εμένα. Η γυναίκα είναι ολοφάνερο ότι έχει προσωπικό μένος εναντίον μου αφού περιφέρεται από site σε site και με διαβάλλει. Δεν ξέρω γιατί το κάνει. Μάλλον με μπερδεύει με κάποιον συγγενή μου. Ένα μέλος εδώ μου φανέρωσε ότι στο φόρουμ kithara.gr αυτό το ψεύτικο "meloss" μπαίνει με το nickname .... <δεν χρειάζεται να το γράψω κι εγώ, το έγραψε το άλλο το παιδί μ' ένα χαζό λογοπαίγνιο> Με κορόϊδεψε μάλιστα λέγοντάς μου ότι αυτός το βρήκε σε λίγα λεπτά ενώ εγώ δεν μπόρεσα να το βρω αν και επαγγελματίας προγραμματιστής. Σ' αυτό το μέλος έχω να πω ότι κι αυτός λέει ψέμματα. Δεν είναι δυνατόν να βρεις σ'ένα site με χιλιάδες μέλη και χιλιάδες θέματα ένα μέλος του που έχει βάλει κάτω-κάτω στο προφίλ το φόρουμ "Συνομιλώ" ως λινκ.

erion5 έγραψε:και ενα τελευταιο, ενα μελος εδω δε σου φανερωσε με ποιο nickname μπαινει το meloss σε αλλο φορουμ, απλα σου ειπε ποιο μελος εχει στο προφιλ του στο kithara.gr το λινκ του synomilo και αυτο εγινε για να σου αποδειξει οτι ο ισχυρισμος σου οτι, δηλαδη, δεν αναφερεται το λινκ μας εκει δεν ισχυει. . ειναι σημαντικη η διαφορα, προσεξε το...

θελω να τονιστει το συγκεκριμενο για να μην υπαρξει παρεξηγηση...οσο για το meloss, καλως η κακως, ανοιξε εδω ενα θεμα, αφου ο συγγενης σου τη γνωριζει, οπως λες, τι πιο απλο απο το να τη συναστησεις και να λυσετε τις διαφορες σας...
το synomilo εχει και επισκεπτες που το διαβαζουν, ειναι ανοιχτο και μπαινει οποιος θελει, οπως και καθε αλλη σελιδα... Very Happy
pandora
pandora
Κοινωνικός Ανταποκριτής (κοινώς... κουτσομπόλα)

Αριθμός μηνυμάτων : 3029
Ηλικία : 34
Τόπος : αγρινιο
Κάρμα : 231
Points : 8521
Registration date : 10/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συκοφαντίες! Empty Απ: Συκοφαντίες!

Δημοσίευση από Kostis Πεμ Απρ 08, 2010 11:33 am

Μπλα μπλα μπλα... κουραστικό!

Κάτι άλλο?



Έχω όμως και μία απορία... Όσοι παρακολουθούν μια σελίδα για καιρό, λογικά δε θα ξέρουν και πολλά για τα μέλη της? Δε θα ξέρουν και ποιος έχει ποια υπογραφή? Δεν χρειάστηκε να ψάξω καν την υπογραφή με το synomilo. Ήξερα από τη πρώτη στιγμή πως υπάρχει. Βλέπεις floatingpoint, πριν γράψω κάπου φροντίζω να μαθαίνω καλά το χώρο. Και για δώσε το τηλεφωνάκι σου, βρε αδερφέ, μιας και είσαι τόσο πρόθυμος. Υπάρχουν πολλές σελίδες που θα θέλουν να σε κλέψουν. Τόσο υποψιασμένος είσαι, ε? χαχα! Ένας ακόμη ξεφτίλας είσαι που πέρασε και δεν άγγιξε τίποτα, κακομοίρη μου.

Άντε βρε, καλή σου μέρα...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Kostis στις Πεμ Απρ 08, 2010 11:35 am, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : Με αγάπη, ο Αλβανός σου...)
Kostis
Kostis
"Το Αλβανικό Στοιχείο..."

Αριθμός μηνυμάτων : 1621
Κάρμα : 126
Points : 7215
Registration date : 15/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συκοφαντίες! Empty Απ: Συκοφαντίες!

Δημοσίευση από forum Παρ Απρ 09, 2010 6:53 am

Εν ολίγοις, Floatingpoint, θέλεις να πεις ότι προυπήρχε εδώ ένα μέλος που περίμενε καρτερικά την δικιά σου άφιξη για να σε διαβάλλει? Και με το που έφτασες, άρχισε να γράφει τις μαλακιούλες του που είναι όλες σχετικές με σένα? Τα γραπτά μένουν, Floatingpoint και είναι εδώ.
Θα σε παρακαλούσα να μεταφέρεις τα σχετικά κείμενα γιατί όσο και να έψαξα δεν είδα κανένα μέλος του synomilo να γράφει μαλακιούλες για σένα παρά μόνο πολλά μέλη να αντιδρούν και με το δίκιο τους σε δικούς σου χαρακτηρισμούς. Άρα μην ψάχνεις εδώ ποιός σε διαβάλλει, δεν θα τον βρεις. Θα πω και γω να ψάξεις εκτός διαδικτύου σε ανθρώπους που γνωρίζεις προσωπικά.
Κάποιος είπε και πολύ σωστά, ότι γνωριζόμαστε ΑΛΥΣΙΔΩΤΑ μεταξύ μας και συπληρώνω ότι οι περισσοτεροι δεν γνωριστήκαμε σε διαδίκτυο. Προσωπικά γνωρίζω αρκετά άτομα εδώ γιατί έτυχε να μεγαλώσω μαζί τους, αν αυτό σου λέει κάτι.

Κάνεις αναφορά σε επιτήδειους που λυμαίνονται τον διαδικτυακό χώρο και ψαχνουν για θύματα. Μα αυτό δεν είναι σημείο των καιρών, πάντα συνέβαινε και παντού. Δεν παρασύρονται μόνο μικρά παιδιά αλλά και μεγάλοι, επιτήδειοι είναι αυτοί, λες να μην έχουν τον τρόπο να πείσουν και να δελεάσουν? Καλά κάνεις και προσέχεις την κόρη σου αλλά αυτό δεν έχει σχέση με το synomilo. Δεν είμαστε σπείρα.

Όνομα έδωσες όπως και όλοι, το επίθετο δεν χρειάζεται όπως και άλλα προσωπικά στοιχεία όπως το τηλέφωνο που ήθελες να δώσεις στον... Αλβανό.

Και με την ευκαιρία να σου πω ότι η Μιχαέλα που τη στόλισες σαν χριστουγεννιάτικο δέντρο είναι η μικρή μου αδελφή που το μόνο που δεν την ενδιαφέρει είναι το να ασχολείται με τα προσόντα που ανέφερες. Πως φαντάστηκες ότι θα έβαζε μια δικιά της φωτογραφία στο διαδίκτυο? Τί είναι? Κανένα χαζό παιδί?
forum
forum
Je suis partout ...

Αριθμός μηνυμάτων : 461
Ηλικία : 37
Τόπος : Καλαμαριά...
Κάρμα : 57
Points : 6098
Registration date : 10/12/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συκοφαντίες! Empty Απ: Συκοφαντίες!

Δημοσίευση από Floatingpoint Παρ Απρ 09, 2010 7:01 am

forum έγραψε:...Κάνεις αναφορά σε επιτήδειους που λυμαίνονται τον διαδικτυακό χώρο και ψαχνουν για θύματα.

Άστο δήθεν forum, κατάλαβα αμέσως ποια είσαι. Ξεχνάς ότι είμαι επαγγελματίας κι έχω μπροστά μου διαρκώς 3 ή και 4 οθόνες. Είδα αμέσως το ποστ σου. Το ποιοι ψάχνουν για θύματα στο διαδίκτυο το έγραψα σε άλλο site κι όχι εδώ. Εδώ δεν έγραψα πουθενά κάτι τέτοιο. Βλέπεις το πως προδίδεσαι πανεύκολα κι εσύ?
Κρίμα για εσένα... Κάνε και γράψε κι εσύ ό,τι θες.
ΥΓ Γνωρίζω ότι έχεις και μιαν αδελφή... "forum".
Εσύ δεν γνωρίζεις ποιος είμαι εγώ... Αυτά.
Floatingpoint
Floatingpoint

Αριθμός μηνυμάτων : 54
Ηλικία : 53
Τόπος : Αθήνα
Κάρμα : -33
Points : 5199
Registration date : 07/03/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συκοφαντίες! Empty Απ: Συκοφαντίες!

Δημοσίευση από forum Παρ Απρ 09, 2010 7:05 am

Floatingpoint έγραψε:Η κόρη μου δεν είναι μέλος εδώ, δεν έχει εγγραφεί, δεν έχει εγγραφεί ούτε καν στο facebook αν και μπαίνει συχνά εκεί. Τα παρακολουθεί όμως όλα αυτά, είδα πολλές φορές στην οθόνη της που πάει. Είχε και μια άσχημη εμπειρία από το ίντερνετ κι έχει φοβηθεί καθώς μια μέρα από απερισκεψία της έδωσε τον αριθμό του κινητού της σε μια ηλίθια ιντερνετική διαφήμιση που λέει κάτι σαν : "μπορώ να σου πω το που βρίσκεται αυτή τη στιγμή ένα πρόσωπο", και στη συνέχεια σε παγιδεύει ζητώντας σου δήθεν αθώα τον αριθμό του δικού σου κινητού. Εάν κάνεις το λάθος και τον δώσεις θα στον χρεώνουν αυθαίρετα κάθε εβδομάδα με διάφορες βλακείες δήθεν "δώρα" με ringtones κλπ που όμως εσύ δεν τα έχεις ζητήσει!!! Η απάτη αυτή που έχει να κάνει με εκατομμύρια ευρώ αφού τα καθάρματα αυτά ξεγελούν χιλιάδες άτομα σε κάθε χώρα, βγήκε και στις εφημερίδες. Ίσως και να την διάβασες. Αυτό της συνέβη πέρσι. Εγώ φρόντισα να την φοβίσω ακόμα περισσότερο λέγοντάς της ότι το ίντερνετ δεν είναι για νέα κι άπειρα παιδιά.

Για δες λίγο πιο πάνω...Όχι αλλού, εδώ...Και τα ξαναλέμε...
forum
forum
Je suis partout ...

Αριθμός μηνυμάτων : 461
Ηλικία : 37
Τόπος : Καλαμαριά...
Κάρμα : 57
Points : 6098
Registration date : 10/12/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης