Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Παρόμοια θέματα

    Ζηλεια...αχ! αυτη η ζηλεια...

    +32
    chopsuey
    Narkissa Witch
    Gyrionis
    xrisimo kouneli
    Margera
    innokentios
    salina
    forum
    kokosimos
    liana
    ioystinos
    ntek
    kirka
    Gregory
    eleos
    wind
    kostikas26
    yellowMadness_3
    opalakia
    iasonas
    erion5
    Polina.
    μαριτα
    ΣΦΡΑΓΙΔΑ
    pandora
    cooper
    mixaela_
    kiaskia
    Aptyxeiotos
    dakos
    emo_no
    petra_
    36 απαντήσεις

    Σελίδα 5 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

    Πήγαινε κάτω

    Ζηλεια...αχ! αυτη η ζηλεια... - Σελίδα 5 Empty Απ: Ζηλεια...αχ! αυτη η ζηλεια...

    Δημοσίευση από germanida.. Σαβ Δεκ 12, 2009 3:22 pm

    η ζήλεια είναι αίσθημα κατωτερότητας..
    germanida..
    germanida..
    Η νύφη από τη Γερμανία...

    Αριθμός μηνυμάτων : 1626
    Τόπος : ΚΡΗΤΗ !!!
    Κάρμα : 7
    Points : 6868
    Registration date : 05/01/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Ζηλεια...αχ! αυτη η ζηλεια... - Σελίδα 5 Empty Απ: Ζηλεια...αχ! αυτη η ζηλεια...

    Δημοσίευση από Narkissa Witch Σαβ Δεκ 12, 2009 3:24 pm

    Αν είναι σε μεγάλο βαθμό είναι άσχημο ναι.......Αν είναι σε λογικά πλαίσια δε θα το χαρακτήριζα αίσθημα κατωτερότητας....(Μην κρίνεις βάση της κατάστασης σου τώρα......Δεν είναι αντικειμενική άποψη...)
    Narkissa Witch
    Narkissa Witch
    Because Devil loves his children!!!!!!!

    Αριθμός μηνυμάτων : 1234
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Στα κουρδιστά μου όνειρα....
    Κάρμα : 17
    Points : 6753
    Registration date : 11/05/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Ζηλεια...αχ! αυτη η ζηλεια... - Σελίδα 5 Empty Απ: Ζηλεια...αχ! αυτη η ζηλεια...

    Δημοσίευση από germanida.. Σαβ Δεκ 12, 2009 3:35 pm

    δεν κρίνω σύμφωνα με αυτό.. ούτε καν το σκέφτηκα.. απλά, το διάβασα, παλιά, κάπου..
    germanida..
    germanida..
    Η νύφη από τη Γερμανία...

    Αριθμός μηνυμάτων : 1626
    Τόπος : ΚΡΗΤΗ !!!
    Κάρμα : 7
    Points : 6868
    Registration date : 05/01/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Ζηλεια...αχ! αυτη η ζηλεια... - Σελίδα 5 Empty Απ: Ζηλεια...αχ! αυτη η ζηλεια...

    Δημοσίευση από Kostis Σαβ Δεκ 12, 2009 4:49 pm

    Ζηλεύοντας ένας λογοτέχνης ή ζωγράφος, για παράδειγμα, τα έργα συναδέλφων τους τότε σίγουρα δε δείχνουν κατώτεροι, αλλά προσπαθούν να τα φτάσουν και, γιατί όχι, να τα ξεπεράσουν.

    Ζήλια= κίνητρο...
    Kostis
    Kostis
    "Το Αλβανικό Στοιχείο..."

    Αριθμός μηνυμάτων : 1621
    Κάρμα : 126
    Points : 7231
    Registration date : 15/06/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Ζηλεια...αχ! αυτη η ζηλεια... - Σελίδα 5 Empty Απ: Ζηλεια...αχ! αυτη η ζηλεια...

    Δημοσίευση από kiaskia Τετ Δεκ 16, 2009 10:22 am

    Θα πιαστώ και γω από το θέμα για να πω αυτό που μου κάνει εντύπωση, πόσο διαφορετικά βλέπουμε τα πράγματα, πόσο διαφορετικά "μεταφράζουμε" έννοιες και πόσο εγωιστικα εμμένουμε σε μια λάθος θέση που έχουμε ενώ όλα δείχουν πως είμαστε λάθος...
    Δυστυχώς, πολλοί όταν ακούν τη λέξη ζήλια αναφέρονται μόνο στην ερωτική που είναι ένα άλλο συναίσθημα και δεν έχει μεγάλη σχέση με τη "ζήλια"...
    kiaskia
    kiaskia
    Η Αμείλικτη

    Αριθμός μηνυμάτων : 1012
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Δίπλα απ το φαρμακείο...
    Κάρμα : 72
    Points : 6532
    Registration date : 09/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Ζηλεια...αχ! αυτη η ζηλεια... - Σελίδα 5 Empty Απ: Ζηλεια...αχ! αυτη η ζηλεια...

    Δημοσίευση από xristina Τετ Δεκ 16, 2009 8:13 pm

    αχ αυτη η ζηλεια... οντως αχ αυτη η ζηλεια μου!!!!!!
    λοιπον προσφατα με τον καλυτερο μου φιλο αρχισαμε να βλεπομαστε αλλιως καια πο τοτε με ζωσανε τα φιδια!!! δεν σας κρυβω πως ακομη και οταν κοιτουσε εναν φιλο του στα ματια εγω ζηλευα!! δεν ξερω γιατι εγω παντα πιστευα πως σε μια σχεση πρπεει να υπρχει εμπιστοσυνη!! να μην τα πολυλεω το αγορι μου ειναι οντως πολυ πιστο αλλα εγω πηγαινα φιρι φιρι να τον χασω!! για αυτο μου κσαρωσανε μια..... κακογουστη πλακα η οποια μου διδαξε πολλα!! λοιπον ολο το σκηνικο ξεκινησε οταν μια ωραια πρωια μια πολυ ωραια κοπελια του μιλουσε συνεχεια στο σχολειο (σημ. ηταν και μεγαλυτερη)!! εγω φυσικα τουρκο απο τα νευρα μου γιατι να μιλαει σε αυτη και εγω τι ειμαι και αλλα τελεια παλαβα!!! ε να μην τα πολυλογω αφου εκανα σκηνη λεγοντας του οτι με εχει παραμελησει αυτος παταει τα γελια και μου λεει ηταν που δεν ζηλευεις... αυτη εδω η κοπελια ειναι ξαδερφη μου!!! εχασ την γη κατω απο τα ποδια μου!!


    αλλα αγαπαει ο θεος τον κλεφτη αγαπαει και τον νοικοκυρη!! τωρα οι ρολοι αντιστραφηκαν για ολα φταιει ενα αγορι εν ονοματι Γιωργος ο οποιος ειναι πολυ φιλικος μαζι μου!! δεν σας λεω τι τραβαω!! αμαν πια μα γιατι ζηλευουν τοσο πολυ??? (δεν ειναι ενα δικαιο μαθημα της ζωης?)
    xristina
    xristina
    Πάντα θα γίνεται το δικό μου...άντε γιατί α!

    Αριθμός μηνυμάτων : 574
    Τόπος : θεσσαλονικη
    Κάρμα : 18
    Points : 6054
    Registration date : 03/08/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Ζηλεια...αχ! αυτη η ζηλεια... - Σελίδα 5 Empty Απ: Ζηλεια...αχ! αυτη η ζηλεια...

    Δημοσίευση από forum Παρ Δεκ 18, 2009 1:44 pm

    Ίσως να ήταν, όντως, ένα μάθημα για να καταλάβεις ότι δεν πρέπει να βγάζουμε βιαστικά συμπεράσματα και να βασιζομαστε μόνο σε στοιχεία...
    forum
    forum
    Je suis partout ...

    Αριθμός μηνυμάτων : 461
    Ηλικία : 37
    Τόπος : Καλαμαριά...
    Κάρμα : 57
    Points : 6114
    Registration date : 10/12/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Ζηλεια...αχ! αυτη η ζηλεια... - Σελίδα 5 Empty Απ: Ζηλεια...αχ! αυτη η ζηλεια...

    Δημοσίευση από xristina Παρ Δεκ 18, 2009 6:26 pm

    καμια φορα δνε ξερω για αλλα ατομα παντως οταν καποιον τον θελεις αποκλειστικα δικο σου δεν θελεις να τον ασεις με τιποτα!! εγω υπερεβαλα και πολυ μαλιστα!! καταλαβα το λαθος μου!! αλλα τωρα που ηρθες αυτος σην ιδια θεση με εμενα αντι αν φερθει σωστα φαιρεται οπως φερομουνα εγω!
    xristina
    xristina
    Πάντα θα γίνεται το δικό μου...άντε γιατί α!

    Αριθμός μηνυμάτων : 574
    Τόπος : θεσσαλονικη
    Κάρμα : 18
    Points : 6054
    Registration date : 03/08/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Ζηλεια...αχ! αυτη η ζηλεια... - Σελίδα 5 Empty Απ: Ζηλεια...αχ! αυτη η ζηλεια...

    Δημοσίευση από liana Δευ Δεκ 21, 2009 3:29 pm

    Ακόμα και το συναίσθημα της ζήλιας έχει άμεση σχέση με το χαρακτήρα μας...
    Ο καθένας μας το βλέπει και το βιώνει διαφορετικά...

    Δυστυχώς, η χειρότερη μορφή ζήλιας, η ερωτική, έχει οδηγήσει πολλούς στο έγκλημα και έχει δημιουργήσει αθώα θύματα. Εκεί, όμως, δεν μπορούμε να μιλάμε μόνο για ζήλια...
    liana
    liana
    Η φωνή της λογικής!

    Αριθμός μηνυμάτων : 378
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Αθήνα
    Κάρμα : 48
    Points : 6032
    Registration date : 24/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Ζηλεια...αχ! αυτη η ζηλεια... - Σελίδα 5 Empty Απ: Ζηλεια...αχ! αυτη η ζηλεια...

    Δημοσίευση από xristina Δευ Δεκ 21, 2009 7:13 pm

    βασικα σε τετοιες περιπτωσεις δεν υπαρχει μονο ζηλια αλλα κυριως υπαρχουν διαστροφικα μυαλα!! διαβασα προσφατα σε ενα αρθρο οτι η ζηλια οδηγει στο εγλημα (συγκεκριμενα φονο). Δεν πιστευω οτι ισχυει κατι τετοιο! οταν αγαπας καποιον πρεπει να τον αφηνεις ελευθερο αν επιλεξει (θεωρητικα). αμα δεν μπορει καποιος να το κανει αυτο ας το δειχνει με καποιο τροπο ισα ισα(πρακτικα). αλλα οταν αγαπς καποιον πως μπορεις να σκοτωσεις?
    xristina
    xristina
    Πάντα θα γίνεται το δικό μου...άντε γιατί α!

    Αριθμός μηνυμάτων : 574
    Τόπος : θεσσαλονικη
    Κάρμα : 18
    Points : 6054
    Registration date : 03/08/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Ζηλεια...αχ! αυτη η ζηλεια... - Σελίδα 5 Empty Απ: Ζηλεια...αχ! αυτη η ζηλεια...

    Δημοσίευση από Kostis Δευ Δεκ 21, 2009 7:18 pm

    xristina έγραψε:βασικα σε τετοιες περιπτωσεις δεν υπαρχει μονο ζηλια αλλα κυριως υπαρχουν διαστροφικα μυαλα!! διαβασα προσφατα σε ενα αρθρο οτι η ζηλια οδηγει στο εγλημα (συγκεκριμενα φονο). Δεν πιστευω οτι ισχυει κατι τετοιο! οταν αγαπας καποιον πρεπει να τον αφηνεις ελευθερο αν επιλεξει (θεωρητικα). αμα δεν μπορει καποιος να το κανει αυτο ας το δειχνει με καποιο τροπο ισα ισα(πρακτικα). αλλα οταν αγαπς καποιον πως μπορεις να σκοτωσεις?
    Ένα διαστροφικό μυαλό δεν είναι ικανό να σκοτώσει? Πόσο μάλλον αν ΑΓΑΠΑΣ...η διαστροφή δεν ορίζεται σε πλαίσια.
    Kostis
    Kostis
    "Το Αλβανικό Στοιχείο..."

    Αριθμός μηνυμάτων : 1621
    Κάρμα : 126
    Points : 7231
    Registration date : 15/06/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Ζηλεια...αχ! αυτη η ζηλεια... - Σελίδα 5 Empty Απ: Ζηλεια...αχ! αυτη η ζηλεια...

    Δημοσίευση από dakos Τρι Δεκ 22, 2009 4:23 pm

    η ερωτικη ζηλια εχει να κανει με συναιαθηματα ρατσισμου, επιβεβαιωσης του εγω και ανασφαλεια...δεν ειναι μια απλη κατασταση...

    Idea
    dakos
    dakos
    Το Κουλό Χέρι του Νόμου

    Αριθμός μηνυμάτων : 1905
    Ηλικία : 38
    Τόπος : θεσσαλονικη...
    Κάρμα : 191
    Points : 7348
    Registration date : 08/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Ζηλεια...αχ! αυτη η ζηλεια... - Σελίδα 5 Empty Απ: Ζηλεια...αχ! αυτη η ζηλεια...

    Δημοσίευση από rokas Τρι Δεκ 29, 2009 3:11 pm

    Ερωτική ζήλεια...Τη θεωρούν απόδειξη γνήσιου ενδιαφέροντος.
    Εγώ θα έλεγα σε μεγάλο βαθμό μια εκδήλωση υστερίας κτητικής νοοτροπίας και συμπεροφοράς...
    rokas
    rokas
    Δάσκαλε που δίδασκες...

    Αριθμός μηνυμάτων : 695
    Ηλικία : 37
    Τόπος : Λαρισα
    Κάρμα : 89
    Points : 6356
    Registration date : 24/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Σελίδα 5 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

    Επιστροφή στην κορυφή

    - Παρόμοια θέματα

     
    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
    Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης