Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Παρόμοια θέματα

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    +50
    barbarossa
    lila
    Followthalife
    asterias
    liana
    Simon1992
    irida
    Mr.Lonely
    krista
    parlapipas
    asterasrigas
    latinos
    FRIENDLY GIRL
    spytroylis
    anassa
    Aptyxeiotos
    innokentios
    isoposos
    Narkissa Witch
    jimy
    kirka
    Margera
    petra_
    iasonas
    star!!
    emo_no
    voulits@
    rokas
    glykoulis
    Ring Girl
    mixaela_
    erion5
    Billis
    xristina
    marios
    eleos
    pelopidas
    ntek
    kiaskia
    kokosimos
    germanida..
    mpoumpou
    μέλλον
    wind
    dakos
    ioystinos
    pandora
    Kostis
    kostikas26
    from another world
    54 απαντήσεις

    Σελίδα 2 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

    Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από kiaskia Σαβ Αυγ 29, 2009 1:11 pm

    Εννοείται πως αυτό που γίνεται σε τσατ δεν είναι σχέση. Αλλά να ξεχωρίσουμε τα πράγματα. Και ας ονομάσουμε Α αυτό που λέτε και που ξεκινάει με την ερώτηση "θέλεις να τα φτιάξουμε"? Αυτό δεν το συζητάω καν...

    Αλλά μπορώ να πω για το Β όπου δε χρειάζεται η ερώτηση, όπου δε χρειάζεται να αναφερθει η λέξη σχέση....Για δείτε το και λίγο έτσι...
    kiaskia
    kiaskia
    Η Αμείλικτη

    Αριθμός μηνυμάτων : 1012
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Δίπλα απ το φαρμακείο...
    Κάρμα : 72
    Points : 6516
    Registration date : 09/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από germanida.. Σαβ Αυγ 29, 2009 1:15 pm

    αυτό σίγουρα!! "θέλεις να τα φτιάξουμε?" με τίποτα κάτι τέτοιο! αλλά, κάτι που θα πω "ναι", είναι π.χ., το να μπένουν δύο άτομα συνεχώς, μόνο για να μιλάνε αναμεταξύ τους, μέχρι να μάθει ο ένας για τον άλλον, χαρακτήρα, καθημερινότητα, και όλα τα σχετικά, μέχρι να υπάρχει ένα είδος εμπιστοσύνης, θα έλεγα.. αλλά σιγά-σιγά και πάλι.. με προσοχή.. διότι δεν ξέρεις ποιος/ποια κρύβεται πίσω απο μία οθόνη, αν όντως λέει αλήθεια, κ.λπ., κ.λπ. ...
    germanida..
    germanida..
    Η νύφη από τη Γερμανία...

    Αριθμός μηνυμάτων : 1626
    Τόπος : ΚΡΗΤΗ !!!
    Κάρμα : 7
    Points : 6852
    Registration date : 05/01/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από kiaskia Σαβ Αυγ 29, 2009 1:19 pm

    Και ποιός τους εμποδίζει να γνωριστούν με την πρώτη ευκαιρία? Ειδικά αν είναι σε μια πιο μεγάλη ηλικία δεν είναι δύσκολο...
    kiaskia
    kiaskia
    Η Αμείλικτη

    Αριθμός μηνυμάτων : 1012
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Δίπλα απ το φαρμακείο...
    Κάρμα : 72
    Points : 6516
    Registration date : 09/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από germanida.. Σαβ Αυγ 29, 2009 1:27 pm

    τίποτα.. αλλά είπα ότι θέλει προσοχή.. διότι υπάρχουν και 'απατεώνες'.. που σου 'πουλάνε' ιστοριούλες..

    ίσως έπρεπε να το αναφέρω στο πιο πάνω ποστ, ότι εφόσον εμπιστευτούν ο ένας τον άλλον, προχωρούν και στο επόμενο στάδιο...το να ειδοθούν..
    germanida..
    germanida..
    Η νύφη από τη Γερμανία...

    Αριθμός μηνυμάτων : 1626
    Τόπος : ΚΡΗΤΗ !!!
    Κάρμα : 7
    Points : 6852
    Registration date : 05/01/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από from another world Σαβ Αυγ 29, 2009 1:40 pm

    ναι Μ+Α...και βεβαια θελει προσοχη...αλλα για να το διαπιστωσεις πως δεν ειναι απατεωνας και δεν πουλαει ιστοριουλες καποιος...πρεπει να μιλισετε και τηλεφωνικα....γιατι ακουγοντας καταλαβαινεις καποια πραγματα περισσοτερα...και να τον γνωρισεις αρκετα...ωστε να φτασει η μερα της....
    συναντησης.....
    και απο εκει και περα? τι θα γινετε??...θα βρισκονται μια φορα την εβδομαδα...και αν!!...ας πουμε και στην αποσταση κιλκις-θεσσαλονικη...που ειναι λιγοτερο απο μια ωρα δρομος...ειναι δυσκολο να την κανει καποιος....ακομα και θυσιες για την αγαπη να κανεις θα κουραστεις καποτε...αυτο δεν ειναι σχεση...να σε βλεπω μια φορα την εβδομαδα και τελειωσε...σχεση ειναι να εχεις τον αλλο διπλα σου...σε μια δυσκολη στιγμη να ειναι κοντα σου...ακομα και με την χαρα σου να ειναι μαζι σου και να χαιρεται και αυτος...να τον νιωθεις δηλαδη...το να τον παρεις ενα τηλεφωνο και να του πεις...ελα εχω ενα προβλημα και να κατσεται να το αναλυσετε απο το τηλεφωνο ή απο το μσν...αυτο το κανει και ενας φιλος...[και δεν ξερεις αν αυτος καθεται να σε ακουσει επειδη πραγμτικα το θελει...ή απο υποχρεωση...]


    αλλα και παλι...ο καθενας με την γνωμη και την αποψη του...!!
    from another world
    from another world
    Από Κιλκίς με....τσαμπουκά...

    Αριθμός μηνυμάτων : 1311
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Κιλκις
    Κάρμα : 33
    Points : 6844
    Registration date : 05/03/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από dakos Σαβ Αυγ 29, 2009 2:26 pm

    τροποι γνωριμιας υπαρχουν πολλοι, γνωριμιες γινονται και στα πιο απιθανα μερη…
    ας αφησουμε στην ακρη τις φιλικες σχεσεις μεσω διαδικτυου και ας σταθουμε στις “ερωτικες”…για να υπαρξει αυτο, βασικη προυποθεση η χημεια, η ειλικρινεια και η διεξοδικες συζητησεις, κατι που δεν διαφερει σε τιποτα από τον τροπο εναρξης μιας σχεσης και εκτος διαδικτυου. κατα κανονα, ακολουθει γνωριμια και ολα παιρνουν το δρομο τους, οποιος κι αν είναι αυτος…
    ενας απατεωνας, όπως ανεφερε η Μ+Α, που εχει σκοπο να αποσπασει στοιχεια για δικο του οφελος ( κλοπη, εκβιασμος… ) δεν επιμενει να συνομιλει για καιρο με το ιδιο ατομο οταν καταλαβει οτι δεν εχει να κερδισει τιποτα…
    μεγαλο ρολο παιζει η διαπεδαγωγηση μας και οι αρχες μας.ενας σωστος δεν παρασυρει και δεν παρασυρεται…
    το προβλημα? τα μικρα παιδια που μπαινουν ανεξελεγκτα και χωρις επιτηρηση σε σελιδες…και που δεν εχουν καταλαβει οτι η ζωη τους δεν ειναι μονο το σημερα και βιαζονται να ζησουν οσα μπορουν πιο πολλα...
    τα υπολοιπα αφηνονται στην κριση του καθενος…

    Idea
    dakos
    dakos
    Το Κουλό Χέρι του Νόμου

    Αριθμός μηνυμάτων : 1905
    Ηλικία : 38
    Τόπος : θεσσαλονικη...
    Κάρμα : 191
    Points : 7332
    Registration date : 08/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από kostikas26 Σαβ Αυγ 29, 2009 5:49 pm

    σαν να λεμε οι πιο πολλοι υποστηριζετε την παροιμια! "παπουτσι απο τον τοπο σου κι ας σε χτυπαει στον καλο".
    υπάρχει κανένας νόμος που να λεει ότι πρεπει να ταιριάζουμε μονο με τους γειτονες? αυτο ειναι βολεμα οχι ταιριασμα. afro
    kostikas26
    kostikas26
    Πόντιος κι μ' έναν Ομάτ !!!

    Αριθμός μηνυμάτων : 2244
    Ηλικία : 30
    Τόπος : ποντος...
    Κάρμα : 184
    Points : 7873
    Registration date : 09/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από ntek Σαβ Αυγ 29, 2009 6:19 pm

    Η χημεία μεταξύ δυο ανθρώπων γίνεται αισθητή οπουδήποτε και ΜΟΝΟ αυτά τα άτομα ξέρουν τι νιώθουν και πως θα διαχειριστούν το θέμα. Έχω γνωρίσει άτομο που αγάπησε μέσα από ένα τσατ και η αγάπη του έγινε ακόμα μεγαλύτερη μόλις είδε τον άνθρωπο που αγάπησε, αλλά δεν κατάφερε ποτέ ούτε να του/της το πει.......... Όταν υπάρχει θέληση και αγάπη, τα πάντα γίνονται. Δυο άτομα που αγαπήθηκαν μέσα από το pc, το ευκολότερο πράγμα στον κόσμο είναι να συναντηθούν. Και όταν επί μήνες περνάνε όλη την μέρα μαζί, και κάθε μέρα νιώθουν κάτι παραπάνω ο ένας για τον άλλον, δεν είναι παιχνίδι. Μερικοί, λοιπόν, να μην φέρνουν παραδείγματα που επεμβαίνουν στην προσωπική ζωή του καθενός χωρίς να ρωτήσουν. Όποιος είναι έξω από τον χορό πολλά τραγούδια ξέρει, λένε. Εγώ δεν θα ντραπώ να πω πως έχω σχέση με την star!!, που γνωριστήκαμε τυχαία από ένα τσατ και μετά εξελίχθηκε σε κάτι παραπάνω. Ενόχλησα κανέναν; Ποιός θα μου πει να μην αγαπώ; Γιατί αυτοί που δεν το έχουν ζήσει, λένε πολλά χωρίς να ξέρουν, Ο καθένας έχει κρίση να κρίνει το τι παίζεται γύρω του. Καλύτερα όμως είναι να μιλάει κάποιος με σιγουριά και όχι να λέει λόγια του αέρα επειδή έκατσε μόνος του και το "φιλοσόφησε" και είδε την λογική πλευρά του θέματος και όχι την άλλη πλευρά, της καρδιάς. Πολλοί μιλάνε για αγάπη και μόλις την δούνε να φυτρώνει κάπου πέφτουν σαν τα κοράκια να πούνε ό,τι τους έρθει εκείνη την ώρα στο μυαλό ή ακόμα και να πούνε πράγματα που δεν είχαν πει επειδή μέχρι τώρα δεν τους είχε δωθεί η κατάλληλη ευκαιρία. Τέλος να σημειώσω πως δεν με αφορά καθόλου ποιος θα πει και τι θα πει για την σχέση μου με την Γιώτα, από την στιγμή που εγώ είμαι χαρούμενος και ευτυχισμένος.
    ntek
    ntek
    Καπετάνιε, Καπετάνιε Χαμογέλα!

    Αριθμός μηνυμάτων : 2178
    Κάρμα : 195
    Points : 7852
    Registration date : 29/12/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από kostikas26 Σαβ Αυγ 29, 2009 6:32 pm

    αντε γεια σου! αυτο λεω και γω. να μαθουμε να λεμε τα πραγματα οπως ειναι.

    ειπαν καποιοι οτι ειχαν σχεσεις, ρε παιδια, εγω επεμενα τι εννοειτε? σχεση με σχεση εχει διαφορα. τι σχεσεις ειχατε? αυτο που ειπε η kiaskia πριν οτι γινεται καπως ετσι "πως σε λένε", "κωστα", εμενα "μαρια, θελεις να τα φτιαξουμε"?

    η αυτο που λεει ο dakos?
    καλα λεει ο Misfits, και γω λεω ο καθενας να λεει για τα δικα του βιωματα και να μην ειναι απολυτος, αν του ετυχε κατι που πηγε στραβα ηταν γιατι δεν ειχε καλες βασεις! Very Happy η γιατι δεν ηταν αυτο που του ταιριαζε confused
    kostikas26
    kostikas26
    Πόντιος κι μ' έναν Ομάτ !!!

    Αριθμός μηνυμάτων : 2244
    Ηλικία : 30
    Τόπος : ποντος...
    Κάρμα : 184
    Points : 7873
    Registration date : 09/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από pandora Σαβ Αυγ 29, 2009 6:56 pm

    παρατηρησα μια διασταση αποψεων...καποιοι υποστηριζουν πως δεν γινεται και καποιοι πως, ναι, γινεται...

    ενα λαθος...αναφερθηκε οτι η ζωη δεν ειναι σ ενα κουτι...φυσικα και δεν ειναι, αλλα δες το κουτι σαν μεσο επικοινωνιας και οχι σαν μεσο μεταφορας σε εναν αλλο κοσμο οπου μονο εσυ εισαι αληθινος...
    το κουτι εχει πληκτρα και τα χειριζονται ανθρωποι που ο καθενας ανηκει στον εαυτο του...εχει τη ζωη του, τις παρεες του και τα ονειρα του...δεν ειμαστε εδω επιδιωκοντας τιποτα παρα μονο επικοινωνια...η star και ο misfits γνωριστηκαν σε chat? ε και? καλυτερα θα ηταν να γνωριζονταν στο αεροπλανο ενω θα γυριζαν απο διακοπες? τοτε δε θα ειχαν την ευκαιρια να μαθουν ο ενας τον αλλον....
    φυσικα, δεν ειναι απαραιτητο ολες οι γνωριμιες να γινονται ετσι, αλλα αν ρωτησετε εκατο ζευγαρια πως γνωριστηκαν θα εχετε εκατο διαφορετικους τροπους...πριν εκατο χρονια θα ελεγαν στη βρυση του χωριου και τρομαζαν οταν ακουγαν οτι καποιοι γνωριστηκαν στο θεατρο, για παραδειγμα...

    σε chat γνωρισα τον παναγιωτη, δε λεω ετυχε...μιλουσαμε πολυ καιρο...αρχισα να μιλαω με την αδερφη του, τον ξαδερφο του, τους φιλους του...παντα σε chat...
    ενα χρονο μετα, γνωριστηκαμε...απο κοντα...
    ενα χρονο μετα τη γνωριμια μας απο κοντα, ορισαμε ημερομηνια γαμου...
    θα μπορουσαμε να ειχαμε χωρισει ενα χρονο μετα τη γνωριμια μας απο κοντα....ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΦΤΑΙΓΕ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΤΗΚΑΜΕ....
    σε καμια περιπτωση...

    συμπερασμα, ο καθενας μιλαει για τα δικα του βιωματα, οπως ειπε και ο κωστικας και αναλογα μ αυτα που ξερει απο πρωτο χερι...

    Very Happy
    pandora
    pandora
    Κοινωνικός Ανταποκριτής (κοινώς... κουτσομπόλα)

    Αριθμός μηνυμάτων : 3029
    Ηλικία : 34
    Τόπος : αγρινιο
    Κάρμα : 231
    Points : 8521
    Registration date : 10/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από pelopidas Σαβ Αυγ 29, 2009 7:27 pm

    Με την ίδια λογική, παιδιά, θα μπορούσαμε να πούμε ότι και οι σχέσεις που ξεκινούν εκτός διαδικτύου, αν αποτύχουν, θα κατηγορήσουμε την καφετέρια που έτυχε να γνωρίσουμε τον η την, ναι?

    Το μόνο που λυπάμαι ειναι που δεν κράτησα τους διαλόγους που είχα κάποτε σε τσατ με μια κοπέλα που γνώρισα για να τους διαβάσει η κορούλα μου και να δει πως γνώρισα τη μαμά της. Εγώ στην Πάτρα, εκέινη στη Δράμα.

    Misfits, για να νιωσει ο τρίτος τη χημεία πρέπει να του λείπει κάτι : η προκατάληψη, η έπαρση, ο εγωισμός και το ελεύθερο πνεύμα.
    pelopidas
    pelopidas

    Αριθμός μηνυμάτων : 50
    Ηλικία : 44
    Τόπος : Πάτρα
    Κάρμα : 11
    Points : 5666
    Registration date : 18/12/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από Kostis Σαβ Αυγ 29, 2009 7:31 pm

    Οταν βρισκεσαι σε μια ηλικια των 18 και των 30 χρονων τοτε ειναι ευκολο να επιζητας σχεση
    ακομα κι απο το διαδυκτιο...αλλα οταν εισαι μολις 15, τοτε...? ειναι το ιδιο? σε καμια περιπτωση.
    Τα πραγματα αλλαζουν γιατι δεν εχεις καν την δυνατοτητα να συναντησεις τον αλλον...
    (εκτος φυσικα κι αν το προσπαθησεις, αλλα και παλι η δυσκολια ειναι ιδια) δεν συντονιζεις τις κινησεις σου
    χαριν τον αυθορμητισμο και την χαρα που μπορει να διατρεχει καποιον σε μια τετοια περισταση και ηλικια,...
    Οπως ειπα και πριν (ισως λανθασμενα) ο Η/Υ ειναι ενα κουτι....που αποτελει μεσο επικοινωνιας, ναι,
    (συμφωνα με εσενα και πολλους αλλους πανδωρα)αλλα αυτη η επικοινωνεια δεν μπορει να οδηγησει σε δεσμευση
    ...κουτι, για τις ''ερωτηκες'' σχεσεις! Οπως ποτε, (πραγματικος) ερωτας δεν θα γεννηθει μεσα απο ενα πι σι
    (γιατι αν γινει αυτο και δεν επιδιωξεις να συναντησεις το προσωπο που αγαπησες, τοτε κοροιδευεις τον εαυτο σου)
    ετσι και ο Η/Υ θα παραμεινει παντα ενα ''αψυχο'' μεσο...(αναφερομενος μονο στις σχεσεις)
    Και λεω αψυχο γιατι δεν ννοειται να λες καποιον (που στην τελικη
    δεν γνωριζεις αν σου παρουσιαζει τον πραγματικο του εαυτο)..: "αγαπη μου", "σ΄αγαπω"...αυτο ειναι εξωφρενικα γελοιο!

    Το ξαναλεω λοιπον και για να μην παρεξηγηθω, πως θεωρω γελοιες μονο τις σχεσεις που δεν εχουν προοπτικη,
    κατα συνεπεια τις νεανικες αυτες σχεσεις των πι σι...που αποτελουν και καθαρα δειγμα ανωριμοτητας!
    Kostis
    Kostis
    "Το Αλβανικό Στοιχείο..."

    Αριθμός μηνυμάτων : 1621
    Κάρμα : 126
    Points : 7215
    Registration date : 15/06/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από pelopidas Σαβ Αυγ 29, 2009 7:42 pm

    Άρα, φίλε μου, καταλήγουμε στο συμπέρασμα : Δεν υπάρχουν άψυχα κουτιά, υπάρχουν μόνο πονηροί άνθρωποι. Και μια λεπτομερεια, η ανωριμότητα δεν είναι ίδιον των μικρών ηλικιακά, αλλά όλων όσων βλέπουν ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ και αρνούνται να δεχτούν ότι υπάρχουν άνθρωποι που πράττουν αυτά που δεν θα έπρατταν ποτέ οι ίδιοι βασιζόμενοι σε μια γνώμη που σχημάτισαν με το έτσι θέλω.

    Το πρόβλημα σου δεν είναι οτι, στην τελική όπως λες, δε γνωρίζεις αν ο αλλος σου παρουσιάζει έναν άλλον εαυτό αλλά που δεν κάνεις τον κόπο να δεχτείς ότι δεν είσαι μόνο εσύ που παρουσιάζεσαι σ' ένα άψυχο, κατα τα άλλα, κουτί.

    Αλλά και αλλά και αλλά. Θεωρητικά, ασφαλώς τα "αλλά" σου, έτσι?
    pelopidas
    pelopidas

    Αριθμός μηνυμάτων : 50
    Ηλικία : 44
    Τόπος : Πάτρα
    Κάρμα : 11
    Points : 5666
    Registration date : 18/12/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από Kostis Σαβ Αυγ 29, 2009 8:23 pm

    Καποια ''αλλα'', ναι, πολλα ομως περα απο θεωρητικα ειναι...πρακτικα και εμπειρικα!

    pelopidas, "αν δεν πενεψεις το σπιτι σου θα πεσει να σε πλακωσει", σωστα?

    ΥΓ: και οχι, το προβλημα μου ειναι αλλο, το προβλημα μου ειναι η
    ανυπαρκτη δεσμευση που στερει την ελευθερια του φυσικου προσωπου!
    Kostis
    Kostis
    "Το Αλβανικό Στοιχείο..."

    Αριθμός μηνυμάτων : 1621
    Κάρμα : 126
    Points : 7215
    Registration date : 15/06/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από pandora Κυρ Αυγ 30, 2009 12:19 am

    τοτε ειναι αποκλειστικα δικο σου προβλημα...

    ΥΓ: και οχι, το προβλημα μου ειναι αλλο, το προβλημα μου ειναι η
    ανυπαρκτη δεσμευση που στερει την ελευθερια του φυσικου προσωπου!

    η μιλαμε για αλλο πραγμα η ειχες πολυ ασχημες εμπειριες... drunken
    pandora
    pandora
    Κοινωνικός Ανταποκριτής (κοινώς... κουτσομπόλα)

    Αριθμός μηνυμάτων : 3029
    Ηλικία : 34
    Τόπος : αγρινιο
    Κάρμα : 231
    Points : 8521
    Registration date : 10/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από from another world Κυρ Αυγ 30, 2009 12:30 am

    εγω συμφωνω με τον Κωστη....οι σχεσεις μεσω πι σι...στην ηλικια των 15 και καπου εκει πανω κατω...δεν βγαζουν πουθενα...λες οτι τα εχεις μα καποιον..και μεχρι εκει...δεν κατακρινω αυτους που εχουν τετοιες σχεσεις...απλα σε μερικες περιπτωσεις ειναι εντελως γελοιο...και που ξερω εγω τι κανει ο αλλος εκει...περναει την ωρα του μαζι μου οταν ειναι σπιτι του...και οταν βγαινει....κανει ''τα τερατα''....θελω λοιπον να καταληξω στο οτι δεν μπορεις να ελεγχεις τον αλλο...και εμενα μου ετυχε να κανω μια τετοια σχεση...και να με παρει...μια δεν ξερω αν ηταν καν αυτο που μου ανεφερε και να μου λεει ασε το αγορι μου ησυχο...και κατι τετοια....
    και με εναν αλλο ας πουμε...ελεγε πραγματα...τα οποια ηταν αδυνατο να του ειχαν συμβει...και ηθερα πως μου λεει ψεματα...αλλα η ανωριμοτητα του δεν τον αφηνε να σκεφτει πως δεν ειμαι χαζη...και τελος παντων μετα απο αυτη την παρενθεση θελω να καταληξω στο οτι οι περισσοτεροι κανουν το χαβαλε τους...
    αλλα ειναι σιγουρο οτι υπαρχουν και δυνατες σχεσεις που κρατανε...οση και αν ειναι η αποσταση...
    from another world
    from another world
    Από Κιλκίς με....τσαμπουκά...

    Αριθμός μηνυμάτων : 1311
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Κιλκις
    Κάρμα : 33
    Points : 6844
    Registration date : 05/03/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από eleos Κυρ Αυγ 30, 2009 12:50 am

    Το ξαναλεω λοιπον και για να μην παρεξηγηθω, πως θεωρω γελοιες μονο τις σχεσεις που δεν εχουν προοπτικη,
    κατα συνεπεια τις νεανικες αυτες σχεσεις των πι σι...που αποτελουν και καθαρα δειγμα ανωριμοτητας!

    .....άρα για σένα είναι γελοίες όλες οι σχέσεις....
    .....σχέση, όμως, που ξεκινάει με προδιαγραφή.....
    .....είναι χαμένη από χέρι.....

    .....δεν είναι επιχείρηση.....


    ...
    eleos
    eleos
    No comment.

    Αριθμός μηνυμάτων : 679
    Ηλικία : 35
    Τόπος : παράλληλος κόσμος
    Κάρμα : 112
    Points : 6284
    Registration date : 15/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από Kostis Κυρ Αυγ 30, 2009 1:18 am

    μην πιανεστε ομως απο μια δυο προτασεις...κοιταξτε το ως συνολο... Rolling Eyes

    και..οχι eleos, χαμενες ειναι οι σχεσεις που δημιουργουνται απο πιτσιρικια των 15...
    αυτες ειναι οι σχεσεις που δεν αποσκπουν πουθενα...αυτες και μονο αυτες! τελος! Very Happy
    Kostis
    Kostis
    "Το Αλβανικό Στοιχείο..."

    Αριθμός μηνυμάτων : 1621
    Κάρμα : 126
    Points : 7215
    Registration date : 15/06/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από eleos Κυρ Αυγ 30, 2009 1:25 am

    ....το σύνολο είναι η εικόνα ατόμου....
    ....που ταλαιπωρήθηκε και αμύνεται....
    ....προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό του....
    ....ότι έχει δίκιο.....

    ....θα μου επιτρέψεις, σαν μεγαλύτερη, να επιμείνω....
    ....στο θέμα της προδιαγραφής....

    ....οσο για τα πιτσιρίκια των 15, τα ρώτησες?....
    ....η αναφέρεσαι μόνο στη δικιά σου εμπειρία?.....


    ...
    eleos
    eleos
    No comment.

    Αριθμός μηνυμάτων : 679
    Ηλικία : 35
    Τόπος : παράλληλος κόσμος
    Κάρμα : 112
    Points : 6284
    Registration date : 15/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από Kostis Κυρ Αυγ 30, 2009 1:34 am

    δεν προπαθω να πεισω τον εαυτο μου για τιποτα. Ξερω τι λεω, και οσο αναφορα την εμπειρια μιας τετοιας σχεσης...
    σας πληροφορω πως επαψε πλεον να υπαρχει για το επελεξα εγω...οι λογοι?...εχουν προαναφερθει...

    ΥΓ: κι αν ολα αυτα που λεω σε πολλους ακουγονται γελοια,
    τοτε να σας πω πως "αυτο" κρατησε μολις δυο ημερες...(ακομα πιο γελοιο?)
    το γιατι ειναι ευκολο να απαντηθει...και παλι απο τους προαναφερομενουν λογους
    Kostis
    Kostis
    "Το Αλβανικό Στοιχείο..."

    Αριθμός μηνυμάτων : 1621
    Κάρμα : 126
    Points : 7215
    Registration date : 15/06/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από marios Κυρ Αυγ 30, 2009 9:19 am

    Σχέσεις κάθε μορφής και είδους, δεν υπάρχει περιορισμός. Σχέσεις όπου μπορεί να υπάρξει επικοινωνία.
    Ας μη ζητάμε να αφανιστεί η βιομηχανία σοκολάτας γιατί ο Κωστής στραβοκατάπιε τρώγωντας μία. Δεν έφταιγε η σοκολάτα.
    marios
    marios
    "Ο εξ αποστάσεως"....

    Αριθμός μηνυμάτων : 476
    Ηλικία : 39
    Τόπος : Δράμα
    Κάρμα : 66
    Points : 6088
    Registration date : 14/01/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από germanida.. Κυρ Αυγ 30, 2009 9:46 am

    εγω ένα ξέρω.. όταν ΘΕΛΟΥΜΕ κάτι πραγματικά, το καταφέρνουμε, και με το παραπάνω!!

    κάποτε μία καθηγήτρια μου, στην γερμανία, μας είχε πεί: "δεν υπάρχει ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ, μόνο ΔΕΝ ΘΕΛΩ.." ...
    germanida..
    germanida..
    Η νύφη από τη Γερμανία...

    Αριθμός μηνυμάτων : 1626
    Τόπος : ΚΡΗΤΗ !!!
    Κάρμα : 7
    Points : 6852
    Registration date : 05/01/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από Kostis Κυρ Αυγ 30, 2009 11:16 am

    Ακριβως, Μ+Α, αυτο λεω κι εγω...ΔΕΝ ΘΕΛΩ, αποψη μου! Διαφωνειτε? καλως...αποψη σας!

    Cool
    Kostis
    Kostis
    "Το Αλβανικό Στοιχείο..."

    Αριθμός μηνυμάτων : 1621
    Κάρμα : 126
    Points : 7215
    Registration date : 15/06/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από xristina Κυρ Αυγ 30, 2009 3:08 pm

    εχω δεν συμφωνο με τις σχεσεις μεσω του υπολογιστη!!! Πιστευω οτι ειναι ριψοκινδυνο γιατι δεν ξερεις ποιος ειναι ο αλλος και περπατας σε τεντομενο σκοινι!!!! Απο την αλλη ετσι οπως εχει γινει η κοινωνια μας δεν επιτρεπει την αναπτυξη των σχεσεων ολοι κοιταμε τους αλλους με μισο ματι τους φοβομαστε!!! Εχουμε φτάσει σε ενα σημειο να θεωρουμε πιο οικεια τους ανθρωπους απο τον υπολογιστη παρα αυτους που συνανταμε στην καθημρινη μας ζωη!!! Εν κατακλειδι η δικη μου γνωμη πανω σε αυτο το θεμα ειναι διφορουμενη!!! Αφενος πιστευω οτι μπορουν να υπαρξουν καποιες γνωριμιες μεσω του υπολογιστη (αρκει αν μην πανε παραπερα) και αφετερου πιστευω οτι τα ατομα που συναναστρεφομαστε καθημερινα μπορει να ειναι ακομη πιο επικυνδινα!!!!
    xristina
    xristina
    Πάντα θα γίνεται το δικό μου...άντε γιατί α!

    Αριθμός μηνυμάτων : 574
    Τόπος : θεσσαλονικη
    Κάρμα : 18
    Points : 6038
    Registration date : 03/08/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από Kostis Κυρ Αυγ 30, 2009 6:43 pm

    pandora έγραψε:τοτε ειναι αποκλειστικα δικο σου προβλημα...

    ΥΓ: και οχι, το προβλημα μου ειναι αλλο, το προβλημα μου ειναι η
    ανυπαρκτη δεσμευση που στερει την ελευθερια του φυσικου προσωπου!

    η μιλαμε για αλλο πραγμα η ειχες πολυ ασχημες εμπειριες... drunken

    χαχα...pandora, απλα ξεχασα να βαλω ενα lol...αυτο ειναι ολο! lol! lol!
    [το βαζω τωρα (αν και καθηστεριμενα)...εις διπλουν!]
    Kostis
    Kostis
    "Το Αλβανικό Στοιχείο..."

    Αριθμός μηνυμάτων : 1621
    Κάρμα : 126
    Points : 7215
    Registration date : 15/06/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Σελίδα 2 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

    Επιστροφή στην κορυφή

    - Παρόμοια θέματα

     
    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
    Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης