Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Παρόμοια θέματα

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    +50
    barbarossa
    lila
    Followthalife
    asterias
    liana
    Simon1992
    irida
    Mr.Lonely
    krista
    parlapipas
    asterasrigas
    latinos
    FRIENDLY GIRL
    spytroylis
    anassa
    Aptyxeiotos
    innokentios
    isoposos
    Narkissa Witch
    jimy
    kirka
    Margera
    petra_
    iasonas
    star!!
    emo_no
    voulits@
    rokas
    glykoulis
    Ring Girl
    mixaela_
    erion5
    Billis
    xristina
    marios
    eleos
    pelopidas
    ntek
    kiaskia
    kokosimos
    germanida..
    mpoumpou
    μέλλον
    wind
    dakos
    ioystinos
    pandora
    Kostis
    kostikas26
    from another world
    54 απαντήσεις

    Σελίδα 7 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

    Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 7 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από eleos Δευ Σεπ 13, 2010 8:59 pm

    ....για να βάλουμε τα πράγματα σε μια σειρά....

    ....σχέσεις μέσω pc σημαίνει ότι είναι ένας και μία.....
    ....που ερωτεύονται ο ένας την άλλη και ανταλλάσουν....
    ....ερωτικές φιλοφρονήσεις μεταξύ τους....γραπτώς....
    ....και αυτό κρατάει καιρό....και ενώ καταλαβαίνουν....
    ....ότι κάτι τρέχει μεταξύ τους....δεν έχουν την περιέργεια έστω....
    ....να δουν ο ένας την άλλη και η άλλη τον έναν....
    ....και να συναντηθούν για να ξεκινήσει μια φυσιολογική σχέση....
    ....ή να χαθούν μεταξύ τους επειδή από κοντά δεν τα βρίσκουν....

    ....ειμαστε σοβαροί?....
    ....ακόμα και στο μεσαίωνα, έστελναν μεταξύ τους μενταγιόν....
    ....με τη φάτσα τους πριν απ τη συνάντηση....
    ....οι πρίγκιπες, τουλάχιστον....


    ...

    eleos
    eleos
    No comment.

    Αριθμός μηνυμάτων : 679
    Ηλικία : 35
    Τόπος : παράλληλος κόσμος
    Κάρμα : 112
    Points : 6284
    Registration date : 15/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 7 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από erion5 Τρι Σεπ 14, 2010 1:12 am

    εξακολουθω να πιστευω οτι κατι μου διαφευγει στο θεμα... cherry
    erion5
    erion5
    Πόσα πιάνει ρε το όχημα???

    Αριθμός μηνυμάτων : 3158
    Ηλικία : 33
    Τόπος : καστορια
    Κάρμα : 244
    Points : 8603
    Registration date : 13/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 7 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από Simon1992 Παρ Οκτ 08, 2010 1:32 pm

    Δεν θα διαφωνουσα στην σχεση απο pc....αλλα ειναι καπως κουφο...εως εντελως κουφο...νταξει να ειστε απο την ιδια χωρα και να μιλατε,οκ...αλλα να ειστε ο ενας Ελλαδα και ο αλλος Αμερικη...δεν λεει καθολου..εχω μιλησει με κοπελα απο το facebook και μου κολαγε συνεχεια...μιλαγαμε για πολυ καιρο...και νομιζε οτι τα ειχαμε....δεν ειναι ελεινο???[b]

    im with the stupid:arrow:
    Simon1992
    Simon1992

    Αριθμός μηνυμάτων : 6
    Ηλικία : 31
    Κάρμα : 1
    Points : 4959
    Registration date : 08/10/2010

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 7 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από krista Δευ Οκτ 11, 2010 5:59 pm

    Simon1992 έγραψε:Δεν θα διαφωνουσα στην σχεση απο pc....αλλα ειναι καπως κουφο...εως εντελως κουφο...νταξει να ειστε απο την ιδια χωρα και να μιλατε,οκ...αλλα να ειστε ο ενας Ελλαδα και ο αλλος Αμερικη...δεν λεει καθολου..εχω μιλησει με κοπελα απο το facebook και μου κολαγε συνεχεια...μιλαγαμε για πολυ καιρο...και νομιζε οτι τα ειχαμε....δεν ειναι ελεινο???[b]

    im with the stupid:arrow:

    Καλέ τί λες? Μια καλημέρα λες και αμέσως σε παρεξηγούν, πού εσύ που μιλούσες και πολύ καιρό...

    Κάποιοι ξέχασαν τί σημαίνει φιλία, μου φαίνεται...
    krista
    krista

    Αριθμός μηνυμάτων : 201
    Ηλικία : 39
    Τόπος : Καστοριά
    Κάρμα : 32
    Points : 5323
    Registration date : 29/05/2010

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 7 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από liana Τρι Οκτ 12, 2010 1:34 pm

    Διάβασα πολλές φορές το θέμα, τις αποστολές...
    ¶κρη δεν έβγαλα και, μάλλον δεν θα βγάλω. Όλα ξεκινούν από το τί ψάχνει ο καθένας λέγοντας επικοινωνία και τί ζητάει από το διαδίκτυο. Σχέσεις μέσω pc υπάρχουν και είναι φιλικές, αντιπαράθεσης, ανταλλαγής απόψεων....
    Ερωτικές, όμως όχι, δεν υπάρχουν και αν κάποιος το ισχυρίζεται αυτό, κάνει λάθος...
    Ας ξεχωρίσω και γω την περίπτωση όπου μια επικοινωνία καταλήσει σε γνωριμία για το λόγο ότι υπάρχουν κοινά ενδιαφέροντα μεταξύ αυτών που επικοινωνούν. Μετά τη γνωριμία μπορεί να οδηγηθούν οπουδήποτε...

    Στο θέμα της επικοινωνίας μεσω pc δεν είμαι απ' αυτούς που "κολλούν" σε chatrooms και τα βλέπουν σαν στέκια...Αν τύχει και αν βρω κάποιο θέμα να έχει ενδιαφέρον. Διαφορετικά, καθόλου...
    liana
    liana
    Η φωνή της λογικής!

    Αριθμός μηνυμάτων : 378
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Αθήνα
    Κάρμα : 48
    Points : 6016
    Registration date : 24/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 7 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από asterias Δευ Νοε 01, 2010 9:08 am

    Τα πάντα μπορούν να συμβούν και παντού μπορούν να συμβούν...

    Αν αποφεύγουμε τις ακραίες καταστάσεις, όλα καλά...
    asterias
    asterias

    Αριθμός μηνυμάτων : 124
    Ηλικία : 39
    Τόπος : Θεσσαλονίκη
    Κάρμα : 30
    Points : 5215
    Registration date : 24/06/2010

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 7 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από Followthalife Δευ Ιαν 17, 2011 12:35 am

    Εδω ρε παιδια δεν υπαρχουν αλη8ινοι ερωτες απο κοντα θα υπαρχει απο το pc??Διαφωνω καθετως στις σχεσεις μεσω pc...αλλα...αν 2 ανθρωποι ειναι στην ιδια πολη...κοντα δηλαδη...και γνωριστουν απο το pc τοτε αλλαζει το θεμα σε αυτο συμφωνω...οχι ομως να μιλανε..και ο αλλος να ειναι θεσσαλονικη και η αλλη κρητη και να λενε Σαγαπω και τα Αγαπη μου και σε λατρευω κτλ...εε αυτο ειναι ενα τεραστιο Ψεμα που εχουν δημιουργησει μεταξυ τους...δεν ειναι λογικο...προς ολες τις μεριες του 8εματος..

    Ευχαριστω
    Followthalife
    Followthalife

    Αριθμός μηνυμάτων : 21
    Ηλικία : 31
    Κάρμα : 4
    Points : 4890
    Registration date : 14/01/2011

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 7 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από isoposos Δευ Ιαν 17, 2011 9:27 am

    εικονικη πραγματικοτητα περα για περα... αφηνω ενα περιθωριο γιατι ειναι αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου.
    καποιες φορες, μου τυχαινει να μιλησω σε διαφορες σελιδες με ατομα αγνωστα σε μενα και εδω ειναι το αστειο. ειναι δυνατον για να πεις δυο κουβεντες, για παραδειγμα για την οικονομικη κατασταση και να σου ζηταει ο αλλος να του περιγραψεις πρωτα ολη σου τη ζωη?
    χαιρομαι αυτους που μιλουν περιστασιακα, αναφερονται σε θεματα γενθκα αλλα και ειδικα, εχω πει σε πολλους οτι χαρηκα που μιλησα μαζι τους, εχω κανει φιλους, εναν στην πολη μου και εναν πολλα χιλιομετρα μακρια αλλα που βρεθηκαμε, τα ειπαμε και συνεχιζουμε να τα λεμε αλλα το "σ αγαπω, μ αγαπας" απο αποσταση δεν το ειπα ποτε μου και ουτε σκοπευω να το πω...

    αλλα και γω το βρισκω τρελο
    isoposos
    isoposos
    Ανάψτε το φως...

    Αριθμός μηνυμάτων : 325
    Ηλικία : 34
    Κάρμα : 59
    Points : 5608
    Registration date : 13/01/2010

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 7 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από lila Δευ Ιαν 17, 2011 10:03 am

    Έζησα από κοντά μια τέτοια ιστορία, σημείο κι αυτό των παράξενων καιρών μας. Δυο άνθρωποι που γνωρίστηκαν στο διαδίκτυο, συμφωνούσαν σε όλα, έγραφαν με τις ώρες, αργότερα μιλούσαν στο τηλέφωνο με τις ώρες, είχαν ανταλλάξει φωτογραφίες, βλέπονταν από κάμερα και αποφάσισαν να γνωριστούν κι από κοντά.
    Όντως, βρέθηκαν, ήπιαν καφέ, τα είπαν, συμφώνησαν ότι δεν ταιριάζουν, πήραν πίσω ο καθένας τα όσα είπε περί έρωτα και αυτό ήταμ όλο.....

    Για να υπάρξει πραγματική σχέση, πργματικό συναίσθημα ο άλλος πρέπει να είναι δίπλα σου. Χωρίς να είναι απόλυτο ότι όλα καταλήγουν στο ίδιο αποτέλεσμα, αφήνω κι εγώ ένα περιθώριο....
    lila
    lila

    Αριθμός μηνυμάτων : 33
    Ηλικία : 53
    Κάρμα : 6
    Points : 5045
    Registration date : 16/08/2010

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 7 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από rokas Τετ Ιαν 19, 2011 9:46 am

    Αναφέρατε μια εικονική πραγματικότητα αλλά ειστε και εγωιστές...

    Σκεφτείτε κάτι πολύ απλό. Την ώρα που εγώ γράφω αυτή την απάντηση εδώ, ε'ιμαι ο Βασίλης, μόλις έχω πιει τον καφέ μου και σε λίγο θα πάω να τελειώσω κάτι δουλειές που έχω. Σε λίγο θα διαβάσει την απάντηση η Μαρία, ο Μανόλης, ο Κώστας. Αυτοί είστε εσείς. Έχετε τη ζωή σας, τις ασχολίες σας, τα προβλήματά σας, τις χαρές σας...
    Ανάγκη για επικοινωνία ναι αλλά δεν είναι κάλά και σώνει μεμπτό. Και δεν είναι απαραίτητο να πούμε ότι μας λείπει η σωστή επικοινωνία με τον περίγυρό μας και καταφεύγουμε στο διαδίκτυο.
    ¶ρα μέσα σ' όλα υπάρχουν και όλα... Ποιός θα ήταν τόσο τρελός να επικοινωνεί με άτομα που παρουσιάζουν μεγάλο ενδιαφέρον, άτομα λογικά, σωστά, άτομα με τα οποία μπορεί άνετα να συννενοηθεί γιατί ταιιάζουν τα χνώτα τους όπως λέμε και να τα αφήσει χωρίς να επιδιώξει κάτι παραπάνω? Το παραπάνω δεν το εννοώ σαν ερωτική σχέση και ίσως να είναι άσχετα αυτά που λέω σύμφωνα με τους περιορισμούς του θέματος αλλά το εννοώ γενικά...Από την άλλη, είναι αρκετοί αυτοί που απλά μιλούν περιστασιακά και δεν δίνουν συνέχεια σε τίποτα.
    Μου έτυχε αρκετές φορές να μιλήσω με άγνωστα άτομα που παραδέχτηκα την διάυγεια του μυαλού τους και χάτηρα τη συζήτηση. Πόσο απίθανο θα ήταν να κατέληγε σε μια γνωριμία?
    rokas
    rokas
    Δάσκαλε που δίδασκες...

    Αριθμός μηνυμάτων : 695
    Ηλικία : 37
    Τόπος : Λαρισα
    Κάρμα : 89
    Points : 6340
    Registration date : 24/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 7 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από barbarossa Τετ Ιαν 19, 2011 9:02 pm

    Οχι, κατηγορηματικα οχι!

    Περισσοτερο δικιο δινω στους λατρεις του περιστασιακου cyber sex ( αλλη μπαρουφα ) παρα σ αυτους που ξεκινουν μια σχεση μεσω pc. Παντα μετα τις διευκρινησεις που δοθηκαν απο το μελος που ανοιξε το θεμα.....

    Κατα τα αλλα, δεκτες και σεβαστες ολες οι αλλες σχεσεις απο φιλικες μεχρι και μισους.....
    barbarossa
    barbarossa

    Αριθμός μηνυμάτων : 26
    Ηλικία : 41
    Τόπος : Καβαλα
    Κάρμα : 5
    Points : 5159
    Registration date : 15/04/2010

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 7 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από Margera Πεμ Ιαν 20, 2011 3:32 pm

    …διαδικτυακές γνωριμίες…

    Vska m areseis poly kai elega an i8eles na synanti8oyme sto tade meros?
    nai! pes m ora!
    prepei na 3ec pos ein i proti moy fora kai………
    mi fovasai… exo megali empireia
    stis internetikes gnorimies e?
    stis poies? Aaaaa, nai… vevaia, alimono…


    …σε καταλαβαίνω Margera μου, το ΔΝΤ κατέστρεψε και τη σεξουαλική σου ζωή, καθώς ποια θα σε κοιτάξει έτσι άφραγκο μπακούρι που στέκεις και, επίσης σε ποιο μπουρδέλο να πας, όταν μια φορά θα τον σφυρίξεις εσύ και μετά θα στον σφυρίξει η τσατσά κουνώντας με υπονοούμενο την απόδειξη... αναγκάζεσαι λοιπόν και, κλείνεις ανήθικα ραντεβού με ανώμαλες 13χρονες μέσω του facebook, αφού πρώτα φτιάχτηκες με κάτι φωτογραφίες milf και βλέμμα προστυχάντζα… μάλιστα, πολλές φορές σου έχει τύχει να γνωρίζεις τη μητέρα της κοπέλας, καθώς κοιτώντάς την προσεκτικότερα στα οπίσθια και συνδυάζοντας και το επίθετό της, καταλαβαίνεις πως είναι η κόρη της συμμαθήτρίας σου στο Γυμνασίο, που για την ιστορία, σΆ είχε στο φτύσιμο...

    Συμβουλή: μην αισθάνεσαι άσχημα, επειδή έχει την αθώα ματιά της παρθενοπόπης, η επίλογή της είναι συνειδητή. Να προσέχεις και καλό βόλι.
    Margera
    Margera

    Αριθμός μηνυμάτων : 291
    Τόπος : Φεουδαρχική Φορογιώργαινα
    Κάρμα : 109
    Points : 5719
    Registration date : 17/10/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 7 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από irida Πεμ Ιαν 20, 2011 4:07 pm

    Μπα, δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα, είναι ακόμα χειρότερα. Η διαδικτυακή σχέση δεν έχει μεσάζοντες, δεν έχει απόδειξη, δεν υπόκειται σε διαδικασίες εμπορικής συναλλαγής. Οι γνώστες του αντικειμένου στήνουν την παγίδα τους, στήνονται με υπομονή και μόλις εμφανιστεί το κατάλληλο θύμα με το πρόσχαρο ονοματάκι "lilika", "maroylaki”, "petaloyditsa”, “poniroyla”, “takanοoyla” και δε συμμαζεύεται, ορμούν ακάθεκτοι και μπαίνουν στο ψητό. Αν το θύμα είναι απρόθυμο, χρησιμοποιούν το τέχνασμα "βρε, μη φοβάσαι δεν θα σε φάω" ή το "αν δεν ξέρεις, θα σου μάθω εγώ" και παράλληλα ακονίζουν τις μασέλες τους…
    Καλώς, αλλά εδώ μιλάμε για σχέσεις και όχι για το περίφημο θέμα "μπαμ και κάτω" της παλιάς μας γερμανίδας. Ποια είναι η διαφορά? Στην πρώτη περίπτωση είναι ξεκάθαρες οι προθέσεις και των δύο ή μόνο του ενός ή μόνο της μίας και στην άλλη μια αφέλεια πλανάται στον αέρα…
    Αλλά θα συμφωνήσω και γω στο προαναφερθέν " ¶βυσσος η ψυχή του ανθρώπου" ή ό, τι άλλο…
    irida
    irida
    Λογιστική των Χρωμάτων!!!

    Αριθμός μηνυμάτων : 842
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Θεσσαλονίκη
    Κάρμα : 123
    Points : 6407
    Registration date : 26/12/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 7 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από Followthalife Κυρ Ιαν 30, 2011 3:12 am

    Margera έγραψε:…διαδικτυακές γνωριμίες…

    Vska m areseis poly kai elega an i8eles na synanti8oyme sto tade meros?
    nai! pes m ora!
    prepei na 3ec pos ein i proti moy fora kai………
    mi fovasai… exo megali empireia
    stis internetikes gnorimies e?
    stis poies? Aaaaa, nai… vevaia, alimono…


    …σε καταλαβαίνω Margera μου, το ΔΝΤ κατέστρεψε και τη σεξουαλική σου ζωή, καθώς ποια θα σε κοιτάξει έτσι άφραγκο μπακούρι που στέκεις και, επίσης σε ποιο μπουρδέλο να πας, όταν μια φορά θα τον σφυρίξεις εσύ και μετά θα στον σφυρίξει η τσατσά κουνώντας με υπονοούμενο την απόδειξη... αναγκάζεσαι λοιπόν και, κλείνεις ανήθικα ραντεβού με ανώμαλες 13χρονες μέσω του facebook, αφού πρώτα φτιάχτηκες με κάτι φωτογραφίες milf και βλέμμα προστυχάντζα… μάλιστα, πολλές φορές σου έχει τύχει να γνωρίζεις τη μητέρα της κοπέλας, καθώς κοιτώντάς την προσεκτικότερα στα οπίσθια και συνδυάζοντας και το επίθετό της, καταλαβαίνεις πως είναι η κόρη της συμμαθήτρίας σου στο Γυμνασίο, που για την ιστορία, σΆ είχε στο φτύσιμο...

    Συμβουλή: μην αισθάνεσαι άσχημα, επειδή έχει την αθώα ματιά της παρθενοπόπης, η επίλογή της είναι συνειδητή. Να προσέχεις και καλό βόλι.
    Followthalife
    Followthalife

    Αριθμός μηνυμάτων : 21
    Ηλικία : 31
    Κάρμα : 4
    Points : 4890
    Registration date : 14/01/2011

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 7 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από Followthalife Κυρ Ιαν 30, 2011 3:13 am

    Followthalife έγραψε:
    Margera έγραψε:…διαδικτυακές γνωριμίες…

    Vska m areseis poly kai elega an i8eles na synanti8oyme sto tade meros?
    nai! pes m ora!
    prepei na 3ec pos ein i proti moy fora kai………
    mi fovasai… exo megali empireia
    stis internetikes gnorimies e?
    stis poies? Aaaaa, nai… vevaia, alimono…


    …σε καταλαβαίνω Margera μου, το ΔΝΤ κατέστρεψε και τη σεξουαλική σου ζωή, καθώς ποια θα σε κοιτάξει έτσι άφραγκο μπακούρι που στέκεις και, επίσης σε ποιο μπουρδέλο να πας, όταν μια φορά θα τον σφυρίξεις εσύ και μετά θα στον σφυρίξει η τσατσά κουνώντας με υπονοούμενο την απόδειξη... αναγκάζεσαι λοιπόν και, κλείνεις ανήθικα ραντεβού με ανώμαλες 13χρονες μέσω του facebook, αφού πρώτα φτιάχτηκες με κάτι φωτογραφίες milf και βλέμμα προστυχάντζα… μάλιστα, πολλές φορές σου έχει τύχει να γνωρίζεις τη μητέρα της κοπέλας, καθώς κοιτώντάς την προσεκτικότερα στα οπίσθια και συνδυάζοντας και το επίθετό της, καταλαβαίνεις πως είναι η κόρη της συμμαθήτρίας σου στο Γυμνασίο, που για την ιστορία, σΆ είχε στο φτύσιμο...

    Συμβουλή: μην αισθάνεσαι άσχημα, επειδή έχει την αθώα ματιά της παρθενοπόπης, η επίλογή της είναι συνειδητή. Να προσέχεις και καλό βόλι.
    συμφωνω απολυτα...μπραβο σου!!!!
    Followthalife
    Followthalife

    Αριθμός μηνυμάτων : 21
    Ηλικία : 31
    Κάρμα : 4
    Points : 4890
    Registration date : 14/01/2011

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 7 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από Ring Girl Κυρ Ιαν 30, 2011 12:07 pm

    Ανώμαλοι υπάρχουν παντού...

    Η ανωμαλία δεν έχει σχέση με την ηλικία όπως και πολλά άλλα. Ο καθένας χρησιμοποιεί ένα μέσο επικοινωνίας με τον τρόπο που θέλει και που του ταιριάζει. Αν αυτοί το βλέπουν έτσι, ότι το διαδίκτυο είναι το μέσον για να ικανοποιήσουν την ανωμαλία τους δεν μπορεί να τους σταματήσει κανείς γιατί ξέρουν και να κρύβονται.

    Ακόμα, ένας ανώμαλος δεν αλλάζει ανάλογα με το μέσον, δεν γίνεται κανονικός, πάντα ανώμαλος θα είναι.
    Εγώ στο διαδίκτυο ενγμερώνομαι, μαθαίνω, βλέπω νοοτροπίες, απόψεις, σχόλια. Όλα αυτά με κάνουν να συμπαθήσω, να διαφωνήσω ή να αδιαφορήσω για όσους τα εκφράζουν. Σχέσεις μέσω pc με την έννοια που έχει δοθεί στο θέμα, προσωπικά για μένα δεν υπάρχουν.
    Ring Girl
    Ring Girl

    Αριθμός μηνυμάτων : 262
    Ηλικία : 27
    Κάρμα : 23
    Points : 5817
    Registration date : 10/03/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 7 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από allouteros Δευ Ιαν 31, 2011 2:59 pm

    Όχι, ασφαλώς, όχι...

    Ερωτική σχέση εξ αποστάσεως? Και όπως ακριβώς περιγράφεται? Και περιγράφετε?
    Στις μέρες μου κάπως αλλιώς το λέγαμε και δεν αλλάζει ό, το μέσον και να χρησιμοποιείς...
    allouteros
    allouteros

    Αριθμός μηνυμάτων : 92
    Ηλικία : 45
    Τόπος : Αθήνα
    Κάρμα : 22
    Points : 5598
    Registration date : 26/04/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 7 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από ntek Σαβ Φεβ 05, 2011 10:25 pm

    Το θέμα υπάρχει από τον Αύγουστο του 2009. Πέρασαν από τότε αρκετοί μήνες, όμως είναι ένα θέμα που "καίει" ακόμη και τώρα, Φεβρουάριο του 2011 (που γράφω το παρόν μήνυμα εγώ). "Καίει" ως θέμα γιατί ίσως πολλοί ενθουσιάστηκαν μέσω ίντερνετ με κάποια κοπέλα ή κάποιο αγόρι. Γιατί πολλοί, ακόμη και άθελά τους, βρέθηκαν αντιμέτωποι να νιώθουν κάτι μέσα τους για έναν ιντερνετικό/ή φίλο/η τους. Σε 4-5 λέξεις, λοιπόν, αναφέρεται ένα πολύ σημαντικό ερώτημα στην ψηφιακή εποχή που διανύουμε. Σχέσεις μέσω pc ή όχι; Η απάντηση μου σε μια λέξη, όχι. Προτιμότερο να δημιουργήσεις μια σχέση από κοντά κι ας είναι σκάρτη, χίλιες φορές να είναι σκάρτη. Όμως να δημιουργήσεις μια σχέση από μακριά, από πολύ μακριά, όσο καλή κι αν είναι η σχέση, όσο αρμονικά μπορείτε να τα βγάλετε πέρα, όσο κι αν νιώθετε κάτι ο ένας για τον άλλον, κάποια στιγμή αυτά θα εκλείψουν. Το στενάχωρο όμως είναι πως δεν θα εκλείψουν από το ζευγάρι, δεν θα εκλείψουν από την απόσταση, θα εκλείψουν από τρίτους παράγοντες που ίσως δεν κατανοήσουν κάποια πράγματα. Γι' αυτό λοιπόν μια σχέση μέσω pc μπορεί να αποφέρει θετικά αποτελέσματα σε ποσοστό 2%. Φυσικά ό,τι γράφω είναι προσωπική άποψη που καθώς την εκφέρω περιμένω και την κριτική της, θετική και μη. Πάντως, επειδή ένα φόρουμ το διαβάζουν αρκετά άτομα και ανάμεσά τους παιδιά (η πλειοψηφία στο ίντερνετ είναι παιδιά), καλό θα είναι να κάνουν την πλάκα τους μέσω ίντερνετ, να μιλήσουν, να ανταλλάξουν απόψεις, να διασκεδάσουν και να γελάσουν, αλλά ποτέ να μην κάνουν σχέση. Μπορούν να μάθουν να φλερτάρουν, μπορούν να μάθουν τι να πουν στο πρώτο τους ραντεβού, αλλά να μην κάνουν σχέσεις. Να μην κάνετε σχέσεις, παιδιά...
    ntek
    ntek
    Καπετάνιε, Καπετάνιε Χαμογέλα!

    Αριθμός μηνυμάτων : 2178
    Κάρμα : 195
    Points : 7852
    Registration date : 29/12/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 7 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από nostradamos Τετ Μαρ 09, 2011 10:59 am

    ntek έγραψε:Το θέμα υπάρχει από τον Αύγουστο του 2009. Πέρασαν από τότε αρκετοί μήνες, όμως είναι ένα θέμα που "καίει" ακόμη και τώρα, Φεβρουάριο του 2011 (που γράφω το παρόν μήνυμα εγώ). "Καίει" ως θέμα γιατί ίσως πολλοί ενθουσιάστηκαν μέσω ίντερνετ με κάποια κοπέλα ή κάποιο αγόρι. Γιατί πολλοί, ακόμη και άθελά τους, βρέθηκαν αντιμέτωποι να νιώθουν κάτι μέσα τους για έναν ιντερνετικό/ή φίλο/η τους. Σε 4-5 λέξεις, λοιπόν, αναφέρεται ένα πολύ σημαντικό ερώτημα στην ψηφιακή εποχή που διανύουμε. Σχέσεις μέσω pc ή όχι; Η απάντηση μου σε μια λέξη, όχι. Προτιμότερο να δημιουργήσεις μια σχέση από κοντά κι ας είναι σκάρτη, χίλιες φορές να είναι σκάρτη. Όμως να δημιουργήσεις μια σχέση από μακριά, από πολύ μακριά, όσο καλή κι αν είναι η σχέση, όσο αρμονικά μπορείτε να τα βγάλετε πέρα, όσο κι αν νιώθετε κάτι ο ένας για τον άλλον, κάποια στιγμή αυτά θα εκλείψουν. Το στενάχωρο όμως είναι πως δεν θα εκλείψουν από το ζευγάρι, δεν θα εκλείψουν από την απόσταση, θα εκλείψουν από τρίτους παράγοντες που ίσως δεν κατανοήσουν κάποια πράγματα. Γι' αυτό λοιπόν μια σχέση μέσω pc μπορεί να αποφέρει θετικά αποτελέσματα σε ποσοστό 2%. Φυσικά ό,τι γράφω είναι προσωπική άποψη που καθώς την εκφέρω περιμένω και την κριτική της, θετική και μη. Πάντως, επειδή ένα φόρουμ το διαβάζουν αρκετά άτομα και ανάμεσά τους παιδιά (η πλειοψηφία στο ίντερνετ είναι παιδιά), καλό θα είναι να κάνουν την πλάκα τους μέσω ίντερνετ, να μιλήσουν, να ανταλλάξουν απόψεις, να διασκεδάσουν και να γελάσουν, αλλά ποτέ να μην κάνουν σχέση. Μπορούν να μάθουν να φλερτάρουν, μπορούν να μάθουν τι να πουν στο πρώτο τους ραντεβού, αλλά να μην κάνουν σχέσεις. Να μην κάνετε σχέσεις, παιδιά...

    Μπορώ να πω ότι έχεις δίκιο...Η επικινδυνότητα δεν υπάρχει μόνο στο συναισθηματικό μέρος της υπόθεσης αλλά είναι γενική.
    Προσοχή στις σχέσεις που υποτίθεται ότι ξεκινούν σε pc, δεν ξέρει κανείς που μπορούν να οδηγήσουν. Πιστέψτε με, ξέρω τί λέω...
    nostradamos
    nostradamos

    Αριθμός μηνυμάτων : 209
    Ηλικία : 40
    Τόπος : Αθήνα
    Κάρμα : 43
    Points : 5829
    Registration date : 24/12/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 7 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από mafalfa Παρ Μαρ 18, 2011 10:31 am

    Το νετ ευνοεί την επικοινωνία, σε πάει σε άλλα κανάλια, γνωρίζεις κόσμο που χωρίς αυτό θα παρέμεναν άγνωστοι. Είναι στο χέρι σου να το χρησιμοποιήσεις σωστά και επικοδομητικά για σένα.....

    Τώρα, για τις ερωτικές σχέσεις μέσω pc..........Είμαι κάθετα αρνητική γιατί έχει περάσει προ πολλού η εποχή της ερωτικής αλληλογραφίας. Δέχομαι μόνο την περίπτωση της γνωριμίας αφού προηγηθεί επικοινωνία που σου δίνει να καταλάβεις ότι ταιριάζεις με τον άλλον, πράγμα που είναι πολύ φυσικό και από κει και πέρα θα δείξει τι πρόκειται να συμβεί. Αλλά σ' αγαπώ και μ' αγαπάς μέσω pc, όχι, το θεωρώ αδιανόητο.....
    mafalfa
    mafalfa

    Αριθμός μηνυμάτων : 25
    Ηλικία : 36
    Τόπος : Κατερίνη
    Κάρμα : 3
    Points : 5191
    Registration date : 11/03/2010

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    σχεσεις μεσω pc ή οχι...!! - Σελίδα 7 Empty Απ: σχεσεις μεσω pc ή οχι...!!

    Δημοσίευση από dialegmenos Τρι Μάης 10, 2011 8:02 am

    Κατηγορηματικά, όχι... Αναφέρομαι στις σχέσεις που προσδιορίζει στο θέμα και όχι γενικά. Μπορείς να γνωρίσεις πρώτα τους άλλους και μετά να πράξεις ανάλογα... pirat
    dialegmenos
    dialegmenos

    Αριθμός μηνυμάτων : 69
    Ηλικία : 30
    Τόπος : KALDA MPOFLA
    Κάρμα : 8
    Points : 5071
    Registration date : 27/08/2010

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Σελίδα 7 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

    Επιστροφή στην κορυφή

    - Παρόμοια θέματα

     
    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
    Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης