Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Παρόμοια θέματα

    Μερικες συμβουλες θελω παιδια...

    +8
    Margera
    asterias
    kokosimos
    iasonas
    pandora
    kostikas26
    Ring Girl
    Followthalife
    12 απαντήσεις

    Πήγαινε κάτω

    Μερικες συμβουλες θελω παιδια... Empty Μερικες συμβουλες θελω παιδια...

    Δημοσίευση από Followthalife Κυρ Ιαν 30, 2011 2:55 am

    Λοιπον...στο φροντιστηρο οπου πηγαινω για τις πανελληνιες...ξερετε μην τα πολυλογω..ειναι μια κοπελα...την γνωρισα εκει,χθες λοιπον μολις σχολασαμε
    χαιρετησα εναν φιλο μου..και καθως εφευγα μου ηταν πισω μου δεν την ειχα δει..και μου λεει ''Καλο μεσημερι"...της λεω και εγω καλο μεσημερι καθως μιλαγαμε απο αποσταση..40 μετρων...της λεω αν πηγαινει προς την ιδια κατευθυνση...μου ειπε ναι αλλα θα παει απο τον πισω δρομο..ωραια της λεω εγω θα σε συνοδεψω μεχρι εκει που στριβω της λεω...μου λεει"οχι μηπως εχεις δουλεια και τετοια" οχι της λεω εγω ενταξει ειμαι..συνεχιζουμε προχωραμε στον δρομο...μιλαμε για ασχετα πραγματα (σπουδες και τετοια εκεινη ειναι 1 χρονο μικροτερη*)...και με ρωταει που παω για μπανιο το καλοκαιρι....αμεσως καταλαβα εκεινη την μερα του καλοκαιριου την οποια ειχα παει με τον αδερφο μου στην ιδια παραλια οπου ηταν και εκεινη....αααα!!!!!σε θυμαμαι λεω...ησουν στην ιδια παραλια...και λεω ποια ειναι αυτη ποια ειναι ???μετα καταλαβα οτι ησουν εσυ της λεω......Τελος παντων...προχοραμε..και εκει που προχωραγαμε της ζηταω το τηλ της...μου το εδωσε με την μια...μου ειπε επισης να της κανω αναπαντητη...ετσι χαιρετηθηκαμε και φυγαμε εγω σπιτι μου και εκεινη σπιτι της...Το προβληματακι μου ειναι το εξης...να της στειλω μηνυμα και να της πω οτι μου αρεσεις??να μιλαω περισοτερρο μαζι της??Εχω μια αντιληψη οτι και εκεινης της αρεσω αλλα το κρυβει την κρυφοκοιταζω μερικες φορες..Ειναι πολυ καλη κοπελα και θα ηθελα να κανω σχεση μαζι της...θα ειναι η πρωτη μου σχεση γιατι ουσιαστικα μονο φασεις εχω κανει και τιποτα αλλο...πολυ απλα γιατι δεν εχει φανει το καταλληλο κοριτσι για σχεση ακομα και δεν θελω ουτε να πληγωνω τους αλλους ουτε τον εαυτο μου..
    Μπορει να ακουγεται χαζο λιγο το θεματακι..αλλα θα ηθελα μερικες συμβουλες

    Ευχαριστω πολυ
    Cheers!
    [b]
    Followthalife
    Followthalife

    Αριθμός μηνυμάτων : 21
    Ηλικία : 31
    Κάρμα : 4
    Points : 4910
    Registration date : 14/01/2011

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Μερικες συμβουλες θελω παιδια... Empty Απ: Μερικες συμβουλες θελω παιδια...

    Δημοσίευση από Ring Girl Κυρ Ιαν 30, 2011 11:58 am

    Εγώ θα έλεγα να μην κάνεις βιαστικές κινήσεις και να είσαι προσεχτικός. Πρώτα να την γνωρίσεις καλά, να ξέρεις πως σκέφτεται και μετά να της ζητήσεις σχέση. Είναι πολύ νωρίς ακόμα.
    Ring Girl
    Ring Girl

    Αριθμός μηνυμάτων : 262
    Ηλικία : 27
    Κάρμα : 23
    Points : 5837
    Registration date : 10/03/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Μερικες συμβουλες θελω παιδια... Empty Απ: Μερικες συμβουλες θελω παιδια...

    Δημοσίευση από kostikas26 Κυρ Ιαν 30, 2011 12:36 pm

    γνωρισε την καλυτερα και ψαξε να βρεις αν αυτο που λες οτι νιωθεις ξεκιναει απο κολακεια με τη σκεψη και μονο οτι της αρεσεις. αλλο ειναι οι φασεις και αλλο οι σχεσεις, οι φασεις δεν μας πληγωνουν ενω οι σχεσεις το κανουν.
    αλλα και δεν θα ειμαστε απολυτα αρνητικοι σε ό, τι ισως να μας πληγωσει γιατι ακομα και τα λαθη μας μας διδασκουν για να μην πω οτι τα λαθη μας μας διδασκουν πιο πολυ απ ολα τα αλλα!

    προχωρα σιγα μαζι της και θα το δεις στην πορεια! Very Happy
    kostikas26
    kostikas26
    Πόντιος κι μ' έναν Ομάτ !!!

    Αριθμός μηνυμάτων : 2244
    Ηλικία : 30
    Τόπος : ποντος...
    Κάρμα : 184
    Points : 7893
    Registration date : 09/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Μερικες συμβουλες θελω παιδια... Empty Απ: Μερικες συμβουλες θελω παιδια...

    Δημοσίευση από Followthalife Κυρ Ιαν 30, 2011 2:55 pm

    ευχαριστω παιδια!!!εκτιμω αφανταστα το οτι αφιερωσατε χρονο για να με βoηθησετε!!!

    Να στε καλα!!
    cheers!!!
    Followthalife
    Followthalife

    Αριθμός μηνυμάτων : 21
    Ηλικία : 31
    Κάρμα : 4
    Points : 4910
    Registration date : 14/01/2011

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Μερικες συμβουλες θελω παιδια... Empty Απ: Μερικες συμβουλες θελω παιδια...

    Δημοσίευση από pandora Κυρ Ιαν 30, 2011 6:23 pm

    καθολου χαζο δεν ακουγεται το θεματακι, το αντιθετο μαλιστα...

    συνηθως οταν μας συμβαινει κατι τετοιο, δεν βλεπουμε τα πραγματα οπως ειναι, τα βλεπουμε λιγο θολα γιατι κυριαρχει το συναισθημα, ο ενθουσιασμος...πολλα που δεν "στεκουν" τα θεωρουμε φυσιολογικα και το αντιθετο. κι αν θελεις, ακομα και ηθελημενα παραβλεπουμε...

    συμφωνω και γω με τους προλαλησαντες. μια καλυτερη γνωριμια με την κοπελα θα ηταν συνετο να γινει πριν της πεις ο τιδηποτε. μπορει να ταιριαζετε, μπορει και οχι... βεβαια, πολλοι καταλαβαινουν οτι δεν ταιριαζουν μετα απο πολλα χρονια και αφου εχουν ηδη δημιουργησει υποχρεωσεις πως ειναι δυνατον να το καταλαβεις εσυ, εγω ο αλλος μεσα σε λιγες μερες...

    ολα ειναι θεμα συγκυριας... και κατι ακομα. ετοιμαζεσαι για πανελληνιες, μια κρισιμη περιοδος για σενα. προσπαθησε να μοιρασεις σωστα το χρονο σου αναμεσα σε προετοιμασια και αλλες ασχολιες, ειναι σημαντικο να εχεις το μυαλο ξεκαθαρο... Very Happy
    pandora
    pandora
    Κοινωνικός Ανταποκριτής (κοινώς... κουτσομπόλα)

    Αριθμός μηνυμάτων : 3029
    Ηλικία : 34
    Τόπος : αγρινιο
    Κάρμα : 231
    Points : 8541
    Registration date : 10/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Μερικες συμβουλες θελω παιδια... Empty Απ: Μερικες συμβουλες θελω παιδια...

    Δημοσίευση από iasonas Κυρ Ιαν 30, 2011 8:12 pm

    ειλικρινα, θα το ηθελα να μπορουσα να σου δωσω καποιες συμβουλες αλλα ρωτα με κατι αλλο... σ αυτο το θεμα αν δεν ειχα διαβασει τα προηγουμενα που γραφτηκαν, θα ελεγα "αστο να παει μονο του" και για να γινω πιο σαφης, καντε παρεα και ολα θα ερθουν απο μονα τους...

    συγκατοικω με μια κοπελα, μελος του synomilo Κι αυτη ( και μην παει το μυαλο σας στο αλλο θεμα "σχεσεις μεσω pc" ) μετα απο ενα μεγαλο διαστημα που καναμε παρεα και ξαφνικα ολα εγιναν μονα τους και χωρις να το περιμενουμε.

    study ( ο δεκαλογος των σχεσεων, σελιδα 1 )
    iasonas
    iasonas
    Όχι, ο μονοσάνδαλος, ο άλλος...

    Αριθμός μηνυμάτων : 1764
    Ηλικία : 34
    Τόπος : σερρες
    Κάρμα : 165
    Points : 7260
    Registration date : 06/10/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Μερικες συμβουλες θελω παιδια... Empty Απ: Μερικες συμβουλες θελω παιδια...

    Δημοσίευση από kokosimos Κυρ Ιαν 30, 2011 8:55 pm

    Όχι πως μιλάει ο ειδήμονας, κάθε άλλο......Αλλά συμφωνώ με τον Αντώνη, ό, τι είναι να γίνει θα γίνει από μόνο του. Αν και η κοπέλα νιώθει το ίδιο με σένα, πολύ πιθανόν κα κάνει ένα βήμα παραπάνω.

    Η συμβουλή μου? Καλύτερα να πληγωθείς και να πληγώσεις, κάτι που είναι θεωρητικό για την ώρα, παρά να αναρωτιέσαι μετά από καιρό τί θα ειχε συμβεί αν ήσουν πιο θαρραλέος και της είχες ζητήσει μια σχέση.......

    ΜΙα απόρριψη από την πλευρά της σε περίπτωση που έχει πάρει λάθος μηνύματα, δεν είναι δα και το τέλος του κόσμου.......... Very Happy
    kokosimos
    kokosimos
    Η Μεγάλη Μεταγραφή

    Αριθμός μηνυμάτων : 1101
    Ηλικία : 32
    Τόπος : KALAMATA
    Κάρμα : 102
    Points : 6773
    Registration date : 05/01/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Μερικες συμβουλες θελω παιδια... Empty Απ: Μερικες συμβουλες θελω παιδια...

    Δημοσίευση από asterias Δευ Ιαν 31, 2011 9:14 am

    Χίλια άτομα, χίλιες γνώμες και όλες σύμφωνα με τη νοοτροπία του καθένα. Τζέρεμι, κανένας δεν είσαι εσύ γιατί ο καθένας μας διαφέρει από τον άλλον. Βάλτα κάτω όλα μαζί και βρες αυτό που σου ταιριάζει περισσότερο και είναι πιο κοντά σε σένα.

    Όσα διάβασα παραπάνω είναι όλα σωστά αλλά και κανένα δεν σου ταιριάζει απόλυτα. Να θυμάσαι ότι ποτέ δεν ξεκινάμε με σχέδιο όταν πρόκειται για ανθρώπινες σχέσεις και ότι όλα αλλάζουν και διαμορφώνονται στην πορεία τους. Αλλά και δεν φοβόμαστε τις σχέσεις καιπαντα έχουμε μαζί μας σαν φυλαχτό αυτό : να είμαστε ο εαυτός μας...
    asterias
    asterias

    Αριθμός μηνυμάτων : 124
    Ηλικία : 39
    Τόπος : Θεσσαλονίκη
    Κάρμα : 30
    Points : 5235
    Registration date : 24/06/2010

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Μερικες συμβουλες θελω παιδια... Empty Απ: Μερικες συμβουλες θελω παιδια...

    Δημοσίευση από Margera Δευ Ιαν 31, 2011 2:46 pm

    Αν ήμασταν στη δεκαετία του '60, κάπως έτσι θα γινόταν η δουλειά:

    -Επ, εσύ, για καμ να σου πω δυό κουβέντες...
    -Ποια, εγώ;
    -Ναι, εσύ!
    -Παρακαλώ, πείτε μου…
    -Κοίταξε, αυτές τις μέρες σ΄έχω μπανίσει με τις φιλενάδες σου και μού την έχεις δώσει περιέργα να πούμε…
    -Δεν σας καταλαβαίνω… Τι εννοείτε;
    -Ξηγούμαι. Δε μου λες, θες να πάμε τουγκέδερ τη Παρασκευή για ψαράκι στου Γερονικόλα;
    -Μου ζητάτε να βγούμε ραντεβού;
    -Όχι, σου ζητάω νΆ απλώσουμε τραχανά
    -Μόνοι μας;
    -Θες να καλέσουμε και τη γειτονιά;
    -Ξέρετε, πρέπει να ρωτήσω το πατέρα μου, είμαι μικρή και δεν…
    -Ρε, εσύ θες; Αν θες, θα εισηγηθώ προσωπικώς στο μπαρμπα-Αριστείδη στο καφενείο…
    -Εμ, εντάξει αν έχω και τη συγκατάθεση του πατέρα μου, γιατί όχι;
    -Λοιπόν, την Παρασκευή, ώρα 3 το μεσημέρι, θα μαρσάρω τη κούρσα και θα εμφανιστώ Φάνης Μπαστούνης στο παραθύρι σου, όμορφα;
    -Εντάξει! Very Happy
    -Να είσαι σουλουπομένη, χωρίς μίνια και κολλητά και ίσιωσε και το μαλλί που είναι σα κουνουπίδι, έγινε;
    -Ναι - ναι, ότι πείτε I love you
    -Γειά χαραντάν και εις το επανιδείς.

    Στην εποχή μας, όλα έγιναν σύνθετα...
    Margera
    Margera

    Αριθμός μηνυμάτων : 291
    Τόπος : Φεουδαρχική Φορογιώργαινα
    Κάρμα : 109
    Points : 5739
    Registration date : 17/10/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Μερικες συμβουλες θελω παιδια... Empty Απ: Μερικες συμβουλες θελω παιδια...

    Δημοσίευση από allouteros Δευ Ιαν 31, 2011 2:52 pm

    Τόσο σύνθετα που μετά ρωτάς : Πώς σε λεν? Κι αυτό ακόμα το παραλείπεις αν θέλεις...

    Για να μην σε μπερδεύουμε, Τζέρεμι...Πανελλήνιες είναι αυτές, εκει που θα έχεις το μυαλό σου αλλού, έχε το σε μια κοπελιά...
    allouteros
    allouteros

    Αριθμός μηνυμάτων : 92
    Ηλικία : 45
    Τόπος : Αθήνα
    Κάρμα : 22
    Points : 5618
    Registration date : 26/04/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Μερικες συμβουλες θελω παιδια... Empty Απ: Μερικες συμβουλες θελω παιδια...

    Δημοσίευση από Followthalife Δευ Ιαν 31, 2011 3:55 pm

    asterias έγραψε:Χίλια άτομα, χίλιες γνώμες και όλες σύμφωνα με τη νοοτροπία του καθένα. Τζέρεμι, κανένας δεν είσαι εσύ γιατί ο καθένας μας διαφέρει από τον άλλον. Βάλτα κάτω όλα μαζί και βρες αυτό που σου ταιριάζει περισσότερο και είναι πιο κοντά σε σένα.

    Όσα διάβασα παραπάνω είναι όλα σωστά αλλά και κανένα δεν σου ταιριάζει απόλυτα. Να θυμάσαι ότι ποτέ δεν ξεκινάμε με σχέδιο όταν πρόκειται για ανθρώπινες σχέσεις και ότι όλα αλλάζουν και διαμορφώνονται στην πορεία τους. Αλλά και δεν φοβόμαστε τις σχέσεις καιπαντα έχουμε μαζί μας σαν φυλαχτό αυτό : να είμαστε ο εαυτός μας...

    Πιστευω οτι εγραψες φιλε μου το καλυτερο σχολιο και σε ευχαριστω παρα πολυ να σε καλα!!Παλι που υπαρχουν και τα φορουμ που μας βοηθανε σε κατι τετοιες αναγκες Να σε καλα φιλε μου!!!
    Followthalife
    Followthalife

    Αριθμός μηνυμάτων : 21
    Ηλικία : 31
    Κάρμα : 4
    Points : 4910
    Registration date : 14/01/2011

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Μερικες συμβουλες θελω παιδια... Empty Απ: Μερικες συμβουλες θελω παιδια...

    Δημοσίευση από thalassa Δευ Ιαν 31, 2011 4:08 pm

    Followthalife έγραψε:
    asterias έγραψε:Χίλια άτομα, χίλιες γνώμες και όλες σύμφωνα με τη νοοτροπία του καθένα. Τζέρεμι, κανένας δεν είσαι εσύ γιατί ο καθένας μας διαφέρει από τον άλλον. Βάλτα κάτω όλα μαζί και βρες αυτό που σου ταιριάζει περισσότερο και είναι πιο κοντά σε σένα.

    Όσα διάβασα παραπάνω είναι όλα σωστά αλλά και κανένα δεν σου ταιριάζει απόλυτα. Να θυμάσαι ότι ποτέ δεν ξεκινάμε με σχέδιο όταν πρόκειται για ανθρώπινες σχέσεις και ότι όλα αλλάζουν και διαμορφώνονται στην πορεία τους. Αλλά και δεν φοβόμαστε τις σχέσεις καιπαντα έχουμε μαζί μας σαν φυλαχτό αυτό : να είμαστε ο εαυτός μας...

    Πιστευω οτι εγραψες φιλε μου το καλυτερο σχολιο και σε ευχαριστω παρα πολυ να σε καλα!!Παλι που υπαρχουν και τα φορουμ που μας βοηθανε σε κατι τετοιες αναγκες Να σε καλα φιλε μου!!!

    Θα συμφωνήσω απόλυτα, η ιδιοσυκγρασία μας, ο χαρακτήρας, οι βλέψεις μας, ο τρόπος που αντιδρούμε και φερόμαστε, οι προσδοκίες μας, όλα αυτά έχουν να κάνουν με μας και μόνο με μας. Όπως και οι συνθήκες, οι συγκυρίες, το κλίμα της κάθε περίπτωσης έχουν να κάνουν με την περίπτωση αυτή καθ' αυτή και μόνο μ' αυτή. Και είναι, όντως, σημαντικό να είμαστε ο εαυτός μας, όσο και να φαίνεται ότι θα χάσουμε έδαφος. Θα κερδίσουμε μια ειλικρινή σχέση, με γερά θεμέλια...
    thalassa
    thalassa

    Αριθμός μηνυμάτων : 547
    Ηλικία : 36
    Τόπος : θεσσαλονίκη...
    Κάρμα : 62
    Points : 6247
    Registration date : 05/12/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Μερικες συμβουλες θελω παιδια... Empty Απ: Μερικες συμβουλες θελω παιδια...

    Δημοσίευση από parlapipas Τρι Φεβ 01, 2011 3:00 pm

    ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΚΑΛΟ, ΡΩΤΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ, ΑΥΤΗ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ!
    parlapipas
    parlapipas

    Αριθμός μηνυμάτων : 32
    Ηλικία : 64
    Τόπος : ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Κάρμα : 11
    Points : 5261
    Registration date : 04/02/2010

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Μερικες συμβουλες θελω παιδια... Empty Απ: Μερικες συμβουλες θελω παιδια...

    Δημοσίευση από Followthalife Τρι Φεβ 01, 2011 4:27 pm

    parlapipas έγραψε:ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΚΑΛΟ, ΡΩΤΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ, ΑΥΤΗ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ!

    Σωστα κυριε...απλα νιωθεις παραπολα...και χανεσαι...αυτο ειναι το κακο..που εχει ως αποτελεσμα να εισαι θυμα του εαυτου σου και ουσιαστικα να μην
    κανεις τιποτα..

    Σας ευχαριστω
    Followthalife
    Followthalife

    Αριθμός μηνυμάτων : 21
    Ηλικία : 31
    Κάρμα : 4
    Points : 4910
    Registration date : 14/01/2011

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Μερικες συμβουλες θελω παιδια... Empty Απ: Μερικες συμβουλες θελω παιδια...

    Δημοσίευση από innokentios Τετ Φεβ 02, 2011 1:32 pm

    χανεσαι και παρασυρεσαι...τη μια λες αυτο θα κανω, την αλλη μετανιωνεις. σε τρωει αυτο το "και αν" που σου ερχεται συνεχεια στο μυαλο. δυστυχως, μια σχεση δεν ειναι σχεδιο δρασης για να την βαλεις κατω και να την μελετησεις. δεν εχει υπερ και κατα για να τα υπολογισεις. αυτο που βλεπεις σαν μειον, σου βγαινει συν και το αναποδο. ολα αυτα μεχρι να παρεις μια ιδεα και οχι παντα, πολλοι μεχρι τα γεραματα αγωνιζονται να παρουν αυτοι την ιδεα και δεν το καταφερνουν...

    παλευεις με το απροβλεπτο αλλα εδω ειναι και η ομορφια μιας σχεσης. χαλαει αν την παρεις σαν δεδομενη και δε σε τραβαει πια... Twisted Evil
    innokentios
    innokentios

    Αριθμός μηνυμάτων : 237
    Ηλικία : 36
    Τόπος : Κοζάνη
    Κάρμα : 26
    Points : 5649
    Registration date : 20/08/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Επιστροφή στην κορυφή

    - Παρόμοια θέματα

     
    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
    Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης