Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Παρόμοια θέματα

    Σχεσεις-Προβληματισμοι

    +5
    barbarossa
    erion5
    kostikas26
    pandora
    Followthalife
    9 απαντήσεις

    Πήγαινε κάτω

    Σχεσεις-Προβληματισμοι Empty Σχεσεις-Προβληματισμοι

    Δημοσίευση από Followthalife Παρ Ιαν 14, 2011 12:54 pm

    Αν και εψαξα λιγο....δεν βρηκα ενα τετοιο θεμα!
    ξερω οτι υπαρχουν ανθρωποι που εχουν προβλημα στις σχεσεις,φοβους ανησυχιες...Για'αυτο θα ηθελα να πουμε ολοι μας τις εμπειριες μας και αυτα που μας προβήματιζουν γυρω απο μία σχεση...

    Ευχαριστω πολυ[b][i]
    Followthalife
    Followthalife

    Αριθμός μηνυμάτων : 21
    Ηλικία : 31
    Κάρμα : 4
    Points : 4906
    Registration date : 14/01/2011

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Σχεσεις-Προβληματισμοι Empty Απ: Σχεσεις-Προβληματισμοι

    Δημοσίευση από pandora Σαβ Ιαν 15, 2011 10:30 am

    ωραιο θεμα...

    μ εχει απασχολησει αρκετα κι εχω προβληματιστει σχετικα πολλες φορες αφου, λογω χαρακτηρα, τα ψιλολογω πολυ τα πραγματα. απο μικρη ειχα μια ταση να εχω παντα το πανω χερι σ ολα που αφορουσαν εμενα. η σταση μου ηταν απολυτη και χωρις να το επιδιωκω, περνουσα σε οσους ηταν γυρω μου την εικονα της απαιτητικης. ξεχωρισα απο πολυ μικρη την εννοια παρεα απ αυτην της φιλιας και δρουσα αναλογα...

    κατι παρομοιο εγινε αργοτερα οταν μεγαλωσα... Very Happy
    pandora
    pandora
    Κοινωνικός Ανταποκριτής (κοινώς... κουτσομπόλα)

    Αριθμός μηνυμάτων : 3029
    Ηλικία : 34
    Τόπος : αγρινιο
    Κάρμα : 231
    Points : 8537
    Registration date : 10/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Σχεσεις-Προβληματισμοι Empty Απ: Σχεσεις-Προβληματισμοι

    Δημοσίευση από kostikas26 Σαβ Ιαν 15, 2011 12:32 pm

    εγω μεχρι τωρα δεν ειχα ιδιαιτερο προβλημα, εμαθα να αντιμετωπιζω τα παντα με χιουμορ και οταν βρισκω μπροστα μου προβλημα να το λυνω γρηγορα!

    κραταω πολλα για μενα, δεν ανοιγομαι ευκολα σε αλλους αν και ειμαι πολυ κοινωνικος τυπος και αυτο οχι γιατι φοβαμαι αλλα γιατι δεν ειχα ακομα την αναγκη να συζητησω προβληματα μου οπου θα χρειαζομουν βοξθεια. εχω μια σχεση με μια κοπελα γιατι ετσι ετυχε και τιποτα παραπανωVery Happy
    kostikas26
    kostikas26
    Πόντιος κι μ' έναν Ομάτ !!!

    Αριθμός μηνυμάτων : 2244
    Ηλικία : 30
    Τόπος : ποντος...
    Κάρμα : 184
    Points : 7889
    Registration date : 09/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Σχεσεις-Προβληματισμοι Empty Απ: Σχεσεις-Προβληματισμοι

    Δημοσίευση από Followthalife Δευ Ιαν 17, 2011 12:26 am

    Εμενα αυτο που με προβληματιζει παιδια ειναι η αυτοπεπιθηση...
    Με την οποια δεν εχω καθολου καλες σχεσεις...οχι παντα ομως...μερικες φορες νοιωθω εντελως Cool...Αλλα αλλες φορες ειμαι πολυ μαζεμενος στους ανθρωπους,η αλη8εια ειναι οτι απο μικρο οι αν8ρωποι παντα η8ελαν να με ρι3ουν ψυχολογικα,και το καταφεραν...τελεια μπορω να πω...δεν ξερω πια τι να κανω για να μην νοιωθω...μια ετσι,μια αλλιως...δεν το μπορω καθολου...
    Followthalife
    Followthalife

    Αριθμός μηνυμάτων : 21
    Ηλικία : 31
    Κάρμα : 4
    Points : 4906
    Registration date : 14/01/2011

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Σχεσεις-Προβληματισμοι Empty Απ: Σχεσεις-Προβληματισμοι

    Δημοσίευση από erion5 Δευ Ιαν 17, 2011 4:53 pm

    ο, τι και να κανουμε παντα θα νιωθουμε μια ετσι και μια αλλιως...
    ποτε δεν ειναι σταθερη η ψυχικη μας κατασταση και αυτο οφειλεται τοσο σε εξωτερικους οσο και σε εσωτερικους παραγοντες...

    εγω οτι ειμαι κομματακι μιζερος, ειμαι...
    κομματακι κυκλοθυμικος, ναι...
    κομματακι, κομματακι θα σας πω πολλα και ας σταματησω εδω...

    ενα χαρακτηριστικο που εχω ειναι η φυσικη μου δειλια που μ εχει ταλανισει πολυ μεχρι τωρα, δειλιαζω να πω αυτο που θελω και που εχει σχεση και με αλλα ατομα.... γενικα, δεν "κολλαω" ευκολα, φταιει και ο τροπος που μεγαλωσα, με γονεις υπερπροστατευτικους και εμαθα να τα ψαχνω πολυ...
    τελευταια, μαλλον, παω να διορθωθω... cherry
    erion5
    erion5
    Πόσα πιάνει ρε το όχημα???

    Αριθμός μηνυμάτων : 3158
    Ηλικία : 33
    Τόπος : καστορια
    Κάρμα : 244
    Points : 8619
    Registration date : 13/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Σχεσεις-Προβληματισμοι Empty Απ: Σχεσεις-Προβληματισμοι

    Δημοσίευση από barbarossa Τετ Ιαν 19, 2011 8:58 pm

    Τα βρήκα με τον εαυτο μου και αυτο ηταν επιτυχια για μενα. Απο μικρος ειχα μια αφελεια και για να το θεσω καλυτερα, δρουσα μεταχρονολογημενα. Αυτο με εκνευριζε και με αγχωνε, θυμωνα που οι αλλοι ηταν πιο ετοιμολογοι απο μενα. Αποφασισα να το ξεπερασω και το καταφερα οχι χωρις κοπο φυσικα. Για ενα μεγαλο διαστημα ημουν σε υπερδιεγερση και εστηνα καραουλι σε οτι μου ελεγαν για να βρω τα κινητρα, σε οσους με πλησιαζαν για να βρω το λογο.
    Μου κοστισε αρκετα αυτο, εχασα απο διπλα μου ατομα που, λογικα, θα ηταν φιλοι μου τωρα, εχασα χρονο, εχασα την κοπελα μου τοτε αλλα και οπλιστηκα ( τροπος του λεγειν ) με περισσοτερη συνεση, απεφυγα να γινω κυκλοθυμικος οπως εδειχναν τα πραγματα και ειμαι τωρα ενας απολυτα ελεγχομενος ανθρωπος.....

    Υ.Γ. Οταν καταλαβω και ποιος με ελεγχει θα σας το πω...
    barbarossa
    barbarossa

    Αριθμός μηνυμάτων : 26
    Ηλικία : 41
    Τόπος : Καβαλα
    Κάρμα : 5
    Points : 5175
    Registration date : 15/04/2010

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Σχεσεις-Προβληματισμοι Empty Απ: Σχεσεις-Προβληματισμοι

    Δημοσίευση από JonaS Πεμ Ιαν 20, 2011 9:02 am

    δινω μεγαλη προσοχη στις σχεσεις μου με τους αλλους το ψαχνω καλα και δεν μιλαω για απλες παρεες που τωρα ειναι και αυριο δεν ειναι αλλα για πραγματικες σχεσεις. την εχω πατησει πολλες φορες με ατομα που μου φορτωθηκαν με τα προβληματα τους και ταλαιπωρηθηκα πολυ να ψαχνω να παρηγορω αλλους και τα δικα μου θεματα να μην τα πιανει κανεις.....
    JonaS
    JonaS

    Αριθμός μηνυμάτων : 21
    Ηλικία : 34
    Τόπος : δραμα
    Κάρμα : 5
    Points : 4907
    Registration date : 03/01/2011

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Σχεσεις-Προβληματισμοι Empty Απ: Σχεσεις-Προβληματισμοι

    Δημοσίευση από iasonas Πεμ Ιαν 20, 2011 2:21 pm

    σχεσεις...

    ενας τομεας που μου διαφευγει μεχρι τωρα, δεν εχω καν καταλαβει πως διαπραγματευσαι τις ανθρωπινες σχεσεις...στα διαστηματα που εχω δουλεψει τα εχω παει πολυ καλα σε ο, τι εχει σχεση με τα επαγγελματικα.
    προσωπικα? ατολμος να ανοιχτω και να μιλησω για μενα, φοβιτσιαρης και κουμπωμενος, δυο χρονια συγκατοικουσα με τον δημητρη ( erion5 ) και προσπαθουσα να ειμαι τυπικος, να μην τον ενοχλησω...ακομα κι οταν μου ζωγραφισε το ψυγειο προσποιηθηκα οτι μου αρεσε ( δεν ξερω αν συνεργαστηκε με κοτα για να το κανει )...

    γενικα, ειμαι δυσκολος στο να πλησιασω...τι να λεω τωρα...


    study ( πολλα και διαφορα, σελιδα 985 )
    iasonas
    iasonas
    Όχι, ο μονοσάνδαλος, ο άλλος...

    Αριθμός μηνυμάτων : 1764
    Ηλικία : 34
    Τόπος : σερρες
    Κάρμα : 165
    Points : 7256
    Registration date : 06/10/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Σχεσεις-Προβληματισμοι Empty Απ: Σχεσεις-Προβληματισμοι

    Δημοσίευση από irida Πεμ Ιαν 20, 2011 3:56 pm

    Από τη φύση μου είμαι αυτό που λέμε αναίσθητη. Πεζή όσο δεν πάει...

    Από μικρή ήθελα πάντα να περνάει το δικό μου και όταν νόμιζα ότι είχα δίκιο επέμενα του σκοτωμού. Με 4 αδέρφια μεγαλύτερα είχα μάθει να ζητάω, να ζητάω, να ζητάω... Τα 4 αδέρφια, μεγαλύτερα, ειχαν μάθει να δίνουν, να δίνουν, να δίνουν...Ακόμα και τώρα δε διστάζω να επιβάλλομαι όπου και όταν νομίζω ότι απειλείται το δίκιο μου. Θα έλεγε κανείς ότι με τέτοιο χαρακτήρα και τέτοιες αρχές θα ήμουν μόνη και θα έψαχνα για φίλους. Για έναν παράξενο λόγο που δεν έχω χρόνο να ψάξω, έχω πολλους φίλους και τα πάμε μια χαρά. Το ότι με το παραμικρό βάζω τις φωνές δε νομίζω να ενοχλεί κανέναν, ε?
    irida
    irida
    Λογιστική των Χρωμάτων!!!

    Αριθμός μηνυμάτων : 842
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Θεσσαλονίκη
    Κάρμα : 123
    Points : 6423
    Registration date : 26/12/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Σχεσεις-Προβληματισμοι Empty Απ: Σχεσεις-Προβληματισμοι

    Δημοσίευση από kostikas26 Κυρ Ιαν 30, 2011 12:46 pm

    irida έγραψε:Από τη φύση μου είμαι αυτό που λέμε αναίσθητη. Πεζή όσο δεν πάει...

    Από μικρή ήθελα πάντα να περνάει το δικό μου και όταν νόμιζα ότι είχα δίκιο επέμενα του σκοτωμού. Με 4 αδέρφια μεγαλύτερα είχα μάθει να ζητάω, να ζητάω, να ζητάω... Τα 4 αδέρφια, μεγαλύτερα, ειχαν μάθει να δίνουν, να δίνουν, να δίνουν...Ακόμα και τώρα δε διστάζω να επιβάλλομαι όπου και όταν νομίζω ότι απειλείται το δίκιο μου. Θα έλεγε κανείς ότι με τέτοιο χαρακτήρα και τέτοιες αρχές θα ήμουν μόνη και θα έψαχνα για φίλους. Για έναν παράξενο λόγο που δεν έχω χρόνο να ψάξω, έχω πολλους φίλους και τα πάμε μια χαρά. Το ότι με το παραμικρό βάζω τις φωνές δε νομίζω να ενοχλεί κανέναν, ε?

    οχι, κανεναν! απλα κανουμε τουμπεκι για να σου περασει! Very Happy
    kostikas26
    kostikas26
    Πόντιος κι μ' έναν Ομάτ !!!

    Αριθμός μηνυμάτων : 2244
    Ηλικία : 30
    Τόπος : ποντος...
    Κάρμα : 184
    Points : 7889
    Registration date : 09/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Σχεσεις-Προβληματισμοι Empty Απ: Σχεσεις-Προβληματισμοι

    Δημοσίευση από allouteros Δευ Ιαν 31, 2011 2:56 pm

    Είναι φυσιολογικό σε τέτοια ηλικία να υπάρχουν φόβοι και ανασφάλειες σε τέτοια θέματα. Η μεγάλη αυτοπεποίθηση κρύβει, συνήθως, έναν μεγάλο φόβο που εκδηλώνεται με μια επιθετικότητα.

    Βλέπω τους μαθητές μου, στην ηλικία σας. Άλλο δείχνουν και άλλο βρίσκεις όταν σου ανοίγονται...
    allouteros
    allouteros

    Αριθμός μηνυμάτων : 92
    Ηλικία : 45
    Τόπος : Αθήνα
    Κάρμα : 22
    Points : 5614
    Registration date : 26/04/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Επιστροφή στην κορυφή

    - Παρόμοια θέματα

     
    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
    Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης