Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Παρόμοια θέματα

    Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά

    +21
    isoposos
    Ring Girl
    istoria
    kostikas26
    nostradamos
    Gregory
    irida
    innokentios
    mixaela_
    kiaskia
    ioystinos
    jimy
    a8eofovos
    wind
    pandora
    erion5
    rokas
    eleos
    kokosimos
    Kostis
    Floatingpoint
    25 απαντήσεις

    Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

    Πήγαινε κάτω

    Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά Empty Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά

    Δημοσίευση από Floatingpoint Κυρ Μαρ 28, 2010 1:06 pm

    Χμ , για σιγά λίγο , μόλις άνοιξα το θέμα κα πρέπει να σκεφτώ το τι θα γράψω .
    Είναι και Κυριακή τών Βαϊων σήμερα και βλέπω ότι μονάχα ένα μέλος ,
    εγώ δηλαδή ,
    είναι συνδεδεμένο κι όλα τ'άλλα μέλη "περί άλλα τυρβάζουν" μεν,
    αλλά καταχτυπιούνται δε να με πείσουν ότι νοιάζονται πολύ για τα κοινά.
    Προφανώς εννοούν ότι νοιάζονται "μεταξύ τύρου και αχλάδου" .
    <το σουβλιστό αρνάκι και γενικά... τα παϊδάκια θε έρθουν την άλλη Κυριακή.
    Meanwhile , που λένε κι οι φίλοι μας οι Εγγλέζοι ,
    εμείς μπορούμε να σκοτωνάμαστε επειδή μάς έθιξε δήθεν
    ο εθνικισμός τών 30 <αριθμός 30> βατραχανθρώπων που αγανακτισμένοι
    από τις μπουρδελότσαρκες τις τούρκικης φρεγάδας στα χωρικά μας ύδατα
    κι από τη μαλάκυνση εγκεφάλου που μόνιμα κατατρέχει τις σημερινές ηγεσίες μας,
    ξέσπασαν τον δικαιολογημένο θυμό τους σε συνθήματα και κραυγές.
    Πράγμα αναμενόμενο αφού επρόκειτο για εθνική επέτειο και παρέλαση
    ένοπλων τμημάτων τού Στρατού μας.
    Εάν τολμήσει κάποιο από τα κακομαθημένα παιδιά τής σύγχρονης Ελλάδας
    να πουλήσει τσαμπουκά και εθνική αμφισβήτηση στις 4 Ιούλη στις ΗΠΑ ,
    ή στις 14 Ιούλη στη Γαλλία ,
    πολύ εύκολα και πολύ γρήγορα θα λυντσαριτσεί από το πλήθος.
    Έτσι είναι αυτοί οι "βάρβαροι" οι ξένοι τών οποίων αντιγράφετε πανεύκολα
    όλα τα άσχημα χούγια αλλά ξεχνατε ή δε μπορείτε να αντιγράψετε και τα καλά τους.
    Κι όποιο μαλακισμένο "παιδί" ή "παληκαράκι" θελήσει να κάψει σε διαδήλωση
    την αστερόεσσα εκεί στις ΗΠΑ , έχει εξασφαλισμένη μια σφαίρα σε 3 δλτ.
    Ωστόσο τα δικά μας καλοζωϊσμένα τσογλάνια έχουν όλο το ελεύθερο να καίνε
    τις σημαίες μας και τελικά να την πληρώνουν , από σπόντα ,
    κάτι αθώα παιδιά όπως ο Γρηγορόπουλος.
    Τα καλοζωϊσμένα και καλοταϊσμένα και καλομαθημένα τσογλάνια
    έχουν μάθει από μικρά να είναι λαμόγια
    και να την κάνουν γρήγορα στο ύπουλο.
    Κι επιπλέον να μάς πουλάνε και φιγούρα και δήθεν ιδεολογία τού κώλου.

    Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά, αγαπητές κι αγαπητοί. Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά Icon_smile
    Floatingpoint
    Floatingpoint

    Αριθμός μηνυμάτων : 54
    Ηλικία : 53
    Τόπος : Αθήνα
    Κάρμα : -33
    Points : 5215
    Registration date : 07/03/2010

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά Empty Απ: Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά

    Δημοσίευση από Kostis Κυρ Μαρ 28, 2010 1:17 pm

    Floatingpoint έγραψε:αγανακτισμένοι από τις μπουρδελότσαρκες τις τούρκικης φρεγάδας στα χωρικά μας ύδατα
    κι από τη μαλάκυνση εγκεφάλου που μόνιμα κατατρέχει τις σημερινές ηγεσίες μας,
    ξέσπασαν τον δικαιολογημένο θυμό τους σε συνθήματα και κραυγές.Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά Icon_smile
    Άκουσες τίποτα για Τούρκους? Τς τς τς! Δε νομίζω, δε νομίζω... Αλλού πήγαιναν οι κραυγές και τα συνθήματα σημαία της Ελλάδας (α ρε καρατζα-λέρα) και δεν ήταν καν δικαιολογημένα. Όχι πως θα δικαιολογούνταν για τους Τούρκους...
    Kostis
    Kostis
    "Το Αλβανικό Στοιχείο..."

    Αριθμός μηνυμάτων : 1621
    Κάρμα : 126
    Points : 7231
    Registration date : 15/06/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά Empty Απ: Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά

    Δημοσίευση από kokosimos Κυρ Μαρ 28, 2010 6:22 pm

    Και έλεγα ότι ξέρω από γεωγραφία! Α! Ρε Σιμάκο, πάλι τζάμπα κοκορεύεσαι. Η Τουρκία είναι δυτικά της Ελλάδας και λέγεται Αλβανία και η Αλβανία είναι ανατολικά και λέγεται Τουρκία.

    Το "γουρούνι" όμως δε μου κολλάει, Πάσχα έρχεται και όχι Χριστούγεννα, εκτός κι αν όλα άλλαξαν και αποφασίσαμε φέτος να σουβλίσουμε γουρουνάκια ( έτσι για πείσμα για τη γρίπη τους ) και όχι το συνηθισμένο μας αρνάκι.

    Προσωπικά, θα ήθελα να σουβλίσω βατραχάκια, βατραχανθρωπάκια ή κάτι παραπλήσιο.........

    Όχι, παιδιά και "παιδιά", δεν είναι αυτή η Ελλάδα του σήμερα, αυτή είναι η Ελλάδα των λίγων που δεν έχουν καταλάβει ότι ο ρατσισμός είναι το μέσο τους για να καλύπτουν τα μειονεκτήματά τους και να αλλωνίζουν ανενόχλητοι αφού έχουν επιβάλλει την άποψη ότι πρέπει να μας ενοχλούν όλα αυτά που εμείς, οι πολλοί, θεωρούμε αυτονόητα και αναφαίρετα...................... Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά Lol
    kokosimos
    kokosimos
    Η Μεγάλη Μεταγραφή

    Αριθμός μηνυμάτων : 1101
    Ηλικία : 32
    Τόπος : KALAMATA
    Κάρμα : 102
    Points : 6769
    Registration date : 05/01/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά Empty Απ: Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά

    Δημοσίευση από eleos Δευ Μαρ 29, 2010 1:33 am

    Floatingpoint έγραψε:Είναι και Κυριακή τών Βαϊων σήμερα και βλέπω ότι μονάχα ένα μέλος ,
    εγώ δηλαδή , είναι συνδεδεμένο κι όλα τ'άλλα μέλη "περί άλλα τυρβάζουν"
    μεν, αλλά καταχτυπιούνται δε να με πείσουν ότι νοιάζονται πολύ για τα κοινά.
    Προφανώς εννοούν ότι νοιάζονται "μεταξύ τύρου και αχλάδου" .

    .....ασχολίαστο....


    ...
    eleos
    eleos
    No comment.

    Αριθμός μηνυμάτων : 679
    Ηλικία : 36
    Τόπος : παράλληλος κόσμος
    Κάρμα : 112
    Points : 6300
    Registration date : 15/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά Empty Απ: Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά

    Δημοσίευση από rokas Δευ Μαρ 29, 2010 8:41 am

    Μία και μόνη απορία : Τί λόγο έχουν να πείσουν εσένα ότι νοιάζονται για τα κοινά? Δεν αρκεί το ότι νοιάζονται? Ή σου έδωσαν, οι περισσότεροι, την εντύπωση ότι είναι εκτός πραγματικότητας?
    rokas
    rokas
    Δάσκαλε που δίδασκες...

    Αριθμός μηνυμάτων : 695
    Ηλικία : 37
    Τόπος : Λαρισα
    Κάρμα : 89
    Points : 6356
    Registration date : 24/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά Empty Απ: Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά

    Δημοσίευση από erion5 Δευ Μαρ 29, 2010 3:38 pm

    rokas έγραψε:Μία και μόνη απορία : Τί λόγο έχουν να πείσουν εσένα ότι νοιάζονται για τα κοινά? Δεν αρκεί το ότι νοιάζονται? Ή σου έδωσαν, οι περισσότεροι, την εντύπωση ότι είναι εκτός πραγματικότητας?


    καλα λεει, για τα κοινα νοιαζονται μονο οι φασιστες, ολοι εμεις οι υπολοιποι ανημερωνομαστε απο τα πρωιναδικα και μασημεριαναδικα της τηλεορασης γιατι ειμαστε ανικανοι να σκεφτουμε και αν, παρ ελπιδα το καναμε, μας εχουν απο κοντα για να μας βαλουν στον ισιο δρομο... Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά Icon_cherry
    erion5
    erion5
    Πόσα πιάνει ρε το όχημα???

    Αριθμός μηνυμάτων : 3158
    Ηλικία : 33
    Τόπος : καστορια
    Κάρμα : 244
    Points : 8619
    Registration date : 13/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά Empty Απ: Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά

    Δημοσίευση από pandora Δευ Μαρ 29, 2010 7:09 pm

    δεν θα το ελεγα οτι αυτη ειναι η εικονα της ελλαδας...
    εχω δει, εχω διαβασει και μου αχουν αφηγηθει περιπτωσεις πυρπολησης της αμερικανικης σημαιας οπου δεν αρπαξε κανενας σφαιρα... Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά Icon_biggrin

    ιδεολογια του κ...λου? μα σοι παει το βασιλειο, λεν, απο καποιον θα οδηγηθηκαν σ αυτην...
    pandora
    pandora
    Κοινωνικός Ανταποκριτής (κοινώς... κουτσομπόλα)

    Αριθμός μηνυμάτων : 3029
    Ηλικία : 34
    Τόπος : αγρινιο
    Κάρμα : 231
    Points : 8537
    Registration date : 10/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά Empty Απ: Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά

    Δημοσίευση από Kostis Δευ Μαρ 29, 2010 7:29 pm

    pandora έγραψε:δεν θα το ελεγα οτι αυτη ειναι η εικονα της ελλαδας...
    Α! Ώστε για την Ελλάδα μιλούσαμε? Κι εγώ πως νόμιζα ότι... δουλειά δεν είχες ο διάολος κι έγραφε παραμύθι?

    Βρε, δε κοιμάμαι καλύτερα... Floatingpoint, μην ξεχάσεις το αγαπημένο μου... βάλε άλογα. Θέλω άλογα, άλογα, άλογα... κι αν είναι και πράσινα, ακόμη καλύτερα.
    Kostis
    Kostis
    "Το Αλβανικό Στοιχείο..."

    Αριθμός μηνυμάτων : 1621
    Κάρμα : 126
    Points : 7231
    Registration date : 15/06/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά Empty Απ: Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά

    Δημοσίευση από wind Δευ Μαρ 29, 2010 7:43 pm

    υπερβολες, kostis...

    πρασινα ειναι τα βατραχια
    κι οχι τα αλογα...

    οσο για το παραμυθι, τι να πω?
    ο χανς, ο φιλαρακος, εγραφε πιο καλα...
    wind
    wind
    Ο Υδραυλικός μας

    Αριθμός μηνυμάτων : 2797
    Ηλικία : 35
    Τόπος : αθηνα
    Κάρμα : 244
    Points : 8494
    Registration date : 18/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά Empty Απ: Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά

    Δημοσίευση από Floatingpoint Δευ Μαρ 29, 2010 10:44 pm

    Δε θα σταθώ στα καλόπαιδα <ή κω..παιδα> που έγραψαν κι εδώ τα δικά τους. Θα σταθώ και πάλι σε μια νέα κοπελιά που έχει κερδίσει ήδη τη συμπάθεια μου για το σοβαρό τού χαρακτήρα της , έτσι όπως φαίνεται από τα γραφτά της . <εννοώ την Πανδώρα> .Τα υπόλοιπα τών άλλων όλων με αφήνουν αδιάφορο . Δε φαίνεται κάπου να είναι παιδιά μυαλωμένα . Για εντελώς χαζά μοιάζουν , και ιδιαίτερα τ' αρσενικά παιδιά . "Μαμ , κάκα , νάνι , μαμά φρόντισέ με και δώσε μου κι ένα pc με ίντερνετ για να λέω τις μαλακιούλες μου ενώ μασουλάω ποπ-κορν ." Από εκεί και πέρα κρυμμένα πίσω από μιαν οθόνη άλλοτε φαντασιώνονται ότι είναι superman ή spiderman ή batman τα δύστυχα , κι άλλοτε πουλάνε παραμύθια για μικρά παιδιά τής ηλικίας τών 10-12. Ήρθε κι ένας Αλβανός ψεύτης , οι περισσότεροι έχουν το ψέμα ως εθνικό τους σπορ , να με κατηγορήσει για ρατσιστή και φασίστα !!! "Φρίξον ήλιε" που έλεγαν και οι αρχαίοι ημών πρόγονοι. Για μένα , και για κάθε στα καλά του άτομο , είναι άλλο ένα σύγχρονο αποθρασυμένο τσογλάνι από τα πολλά που συντηρεί η πατρίδα μας . Και δεν κάνω καμμιά διάκριση μεταξύ τους . Ελληνικά ή άλλης καταγωγής τσογλάνια είναι όλα τσογλάνια . Στην καταγωγή δεν κολάω επειδή δεν είμαι ούτε ρατσιστής ούτε φασίστας ή ναζιστής . Και με τα νέα παιδιά , αυτά καθαυτά , δεν τα βάζω παρά μόνο πολύ σπάνια . Άμα το παρακάνουν τρώνε καμμιά σφαλιάρα από εμένα και πάνε παραπέρα να παίξουν . Με τα περισσότερα νέα παιδιά από 14 μέχρι 24 τα πάω μια χαρά , και μιλάμε ως ίσος προς ίσο , και πολύ συχνά μού μιλάνε στον πληθυντικό , και πάντα εγώ αρνιέμαι αυτόν τον πληθυντικό τους επειδή ναι μεν σημαίνει ότι έχουν ευγένεια απέναντι σε κάποιον μεγαλύτερό τους , αλλά από την άλλη σημαίνει και απόσταση . Πώς θα επικοινωνήσω άμεσα μαζί τους άμα κρατούν απόσταση λόγω ευγένειας ? Συνηθιζω να τούς λέω με χαμόγελο : ένας είμαι , δεν είμαι δύο για να μού μιλάτε στον πληθυντικό . <γράφω συμπυκνωμένα τώρα , δεν κρατάω διαστήματα , ελπίζω να μην είναι πολύ κουραστικό αυτό , είμαι κουρασμένος πολύ από τη δουλειά μου αυτή την ώρα και δε με παίρνει να φτιάξω το κείμενό μου όπως πρέπει , ανεχτείτε το αν μπορείτε> .
    Ένας νεαρός που συστήνεται ως Αλβανός με το όνομα Κωστής με βρίζει διαρκώς . Έτσι είναι οι περισσότεροι Αλβανοί . Άξεστοι κι απολίτιστοι που άμα τους δώσεις θάρρος κι έδαφος την βλέπουν κάπως οι καϋμένοι . Βέβαια , βέβαια , στην Αλβανία δεν υπάρχει το όνομα Κων/νος ή Κώστας ή Κωστής , παρά μονάχα ανάμεσα στούς χριστιανούς Έλληνες τής Βόρειας Ηπείρου . Οπότε το τσογλάνι αυτό που με βρίζει αδιάκοπα είναι εντελώς μοσαντένιο . <μοσαντένιο στα τραβεστί καλιαρντά θα πει : ψεύτικο> Εάν είναι Ελληνάκι τής Βόρειας Ηπείρου δεν είναι Αλβανός , κι αν είναι Αλβανός αποκλείεται να το λένε Κωστή . Δεν υπάρχει αυτό το όνομα ανάμεσα στούς Αλβανούς.
    Οπότε μαλακίες λέει το αγοράκι και δεν ασχολούμαι μαζί του. Ας καταχτυπιέται όσο θέλει . Μάλλον έχει πρόβλημα ταυτότητας αλλά αυτό εμπίπτει στην αρμοδιότητα τής Ψυχολογίας και τών κοινωνικών λειτουργών . Οπότε παραιτούμαι . Όσους φίλους ή γνωστούς Αλβανούς έχω τούς φωνάζω με το αληθινό όνομά τους κι όχι με το μοσαντένιο που τούς κόλλησαν οι χοντρο-κοιλαράδες Ελληναράδες .
    Μια νέα κοπελιά μού έγραψε < απαντώντας σε κάποια γραφτά μου>
    ότι έχει λίγο-πολύ χεσμ..ο τον λόρδο Βύρωνα κι ούτε που νοιάζεται να μάθει κάτι γ'αυτόν . Ό,τι τη νοιάζει είπε , λίγο-πολύ , είναι ο εαυτούλης της και σιγά τώρα μην ασχοληθεί με κάποιον "ασήμαντο" λόρδο Βύρωνα που ήρθε και πολέμησε κάποτε στην Ελλάδα για την Ελλάδα . Δεν πάει να γαμ..εί κι αυτός . Εγώ να περνάω σήμερα καλά μάς λέει η κοπέλα , κι από δω ας πάνε οι άλλοι . Με τον Βύρωνα και την παγκόσμια αναγνωρισμένη ποίησή του θ' ασχολούμαστε τώρα . Εγώ είμαι ποιήτρια και γκόμενα πρώτη κι αμφισβήτηση δε δέχομαι καμμιά.
    "Ποιες νέες σερβιέτες έφερε το σούπερ-μάρκετ ρε παιδιά?" ...
    Κάποια άλλα νέα παιδιά <ή παιδαρέλια> με θεώρησαν εθνικιστή ή φασίστα ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο . Για φλώρια τα έχω κι αυτά . Ήταν μαζί μου όταν υπηρέτησα ως ανθυπολοχαγός σε ξένες χώρες ? Αυτά ούτε δύο εκατοστά μακριά από την κυλότα τής μάννας τους δεν έχουν πάει .
    Κι ωστόσο παρασταίνουν τα "αντράκια" τα δύστυχα και πουλάνε το τίποτα πίσω από μιαν οθόνη . Να μην επαναλάβω το πού τα έχω γραμμένα κι εγώ κι ο κόσμος όλος . Το "πράμμα" τής μαμάς τους είναι σίγουρα ζεστό , ας κάτσουν εκεί μέσα , και μαλακιούλες σε αληθινούς άντρες να μην πουλάνε τα τσογλάνια .
    Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά .
    Floatingpoint
    Floatingpoint

    Αριθμός μηνυμάτων : 54
    Ηλικία : 53
    Τόπος : Αθήνα
    Κάρμα : -33
    Points : 5215
    Registration date : 07/03/2010

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά Empty Απ: Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά

    Δημοσίευση από a8eofovos Τρι Μαρ 30, 2010 9:02 am

    Πες τα, χρυσόστομε, πες τα! Ακούς εκεί τα παλιόπαιδα να τολμούν να υψώνουν ανάστημα αντί να σκύβουν το κεφάλι και να δέχονται αδιαμαρτύρητα τη γνώμη των μεγαλύτερων που είναι σφοί και τα ξέρουν όλα.
    Ακούς εκεί να μη θέλει να μάθει η Liana για το λόρδο σου ( μήπως ξέρει πιο πολλά από σένα? )
    Να μην είναι χριστιανοί, να είναι αλβανοί και να λέγονται Κωστής, οι παλιο μασαντένοι ( τα καλιαρντά από τον Πετρόπουλο τα έμαθες ή ανακατεύτηκες και συ, έτσι μωρέ, ό,τι ξέρει ο άνθρωπος καλό είναι ).

    Αλλά δε φταιν αυτά τα κακόμοιρα τα παιδάκια, οι γονείς τους έχουν όλο το βάρος που τα μεγάλωσαν σε αλήθειες και όχι με ματαξωτά ψεματάκια και φθαρμένες ιδέες όπως κάποιους άλλους που είδαν τη ζωή τους να πηγαίνει στράφι και τους έφταιξαν γι αυτό οι άλλοι ( και αν είναι και πιτσιρίκια τόσο πιο καλά ).

    Αν έχεις να μας πεις κάτι τις άλλο πες το ( εδω κινδυνεύω να μου πει και μένα ο Kostis ότι το "μας" δεν είναι δικιά μου υπόθεση, ωραία, δεν είναι αλλά είναι "σας" μέχρι που όλα είναι σε μια λογική. Γίνεται "μας" όταν αρχίζουν τα παράλογα ) αν έχεις, λοιπόν, να πεις κάτι τις άλλο πες το αλλιώς βρες ένα φόρουμ στα μέτρα σου, να έχει καλούς μαμάκες σαν εσένα και βάλτα μαζί τους.
    Εδώ, δε σε παίρνει, το μόνο είναι ότι γίνεσαι καραγκιοζάκος και δεν είναι καλό για την ηλικία σου. Και αφού είπα ηλικία, μη βιαστείς και μένα να με κατατάξεις στα "καλόπαιδα" που αναφέρεις συνέχεια. Αν αναρωτιέσαι γιατι μιλάω και γω για την Ελλάδα σήμερα και ....γενικά, ψάξε στις άλλες αποστολές μου να δεις.

    Καλημέρα, synomilo, καλημέρα παιδιά, πάντα έτσι όπως εσείς ξέρετε και σταθεροί στο δρόμο σας.
    a8eofovos
    a8eofovos

    Αριθμός μηνυμάτων : 53
    Ηλικία : 45
    Τόπος : Αθήνα
    Κάρμα : 12
    Points : 5383
    Registration date : 23/10/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά Empty Απ: Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά

    Δημοσίευση από Kostis Τρι Μαρ 30, 2010 9:04 am

    χαχαχαχαχαχα! Floatingpoint, για την Ελλάδα μιλάμε τώρα? Κατάλαβα... υπογράφεις με το "Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά", για να λες ότι είσαι μέσα στο θέμα. Ωραίος!

    Να με συγχωρείς, αν τυχόν, σε βγάζω από αυτό το ροζ συννεφάκι στο οποίο κοιμάσαι μές σε βαθιά μεσάνυχτα, αλλά, εγώ, ο απολίτιστος, ο άξεστος, ο χυδαίος και ψεύτης Αλβανός (μόνο? Βρε πες κι άλλα, πες κι άλλα...) οφείλω να σου πω πως η Αλβανία πέρα απ' την Β.Η. μετράει Χριστιανούς και στην υπόλοιπη επικράτειά της. Έτσι, μωρέ, γιατί ίσως έλειπες σε εκείνο το μάθημα, ή, ίσως, γιατί πότε δεν ήθελες να το μάθεις... Σε συνέφερε? Όχι! Να υποθέσω πως καθημερινά φωνάζεις "επιστρέψτε την Β.Η. και τους χριστιανούς της πίσω στην Ελλάδα", ε? Γνωστό, γνωστό...

    Επειδή είναι πρωί ακόμα, πάω να πιω από το "πράμα" της μάνας μου. Να σου κρατήσω λίγο σε ένα μπολάκι? Πάντα κρατάω ένα για τις επισκέψεις διαφόρων γατών και σκύλων (και τί σκύλων...)....
    Kostis
    Kostis
    "Το Αλβανικό Στοιχείο..."

    Αριθμός μηνυμάτων : 1621
    Κάρμα : 126
    Points : 7231
    Registration date : 15/06/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά Empty Απ: Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά

    Δημοσίευση από jimy Τρι Μαρ 30, 2010 10:26 am

    αφου εσυ μπορεις να μαντευεις τοσο ευκολα ακομα και τι μαρκα
    ποπ κορν τρωει ο άλλος οταν καθεται μπροστα σ ενα pc ( προσωπικα, τα σιχαινομαι ) γιατι να μην
    μπορω και γω να μαντεψω τι πινεις εσυ οταν κανεις το ιδιο? μηπως μεθυσες με το
    εθνικιστικο κρασι των προγονων? ξερεις ποιων
    του superman, του spiderman, του batman και
    ολων αυτων που σας τρεφουν εσας τους αποτυχημενους και που καταβαθος τους ζηλευετε
    γιατι δεν μπορειτε να πεισετε τους αλλους να μη σκεφτονται?


    ξερεις τι λεω? αν σε βαλω στη μηχανη του χρονου θα διαλεξεις να σταματησεις στην εποχη που
    διαλεγαν οι κουκουλοφοροι ποιος θα παει για σφαγη τωρα και ποιος μετα για να τα
    εχουν καλα με τους γερμαναραδες και να αυξανουν την περιουσια τους η μπορει και
    να σταματουσες εξω απ το γραφειο του αειμνηστου προδοτη μεταξα για να του πεις
    συγχαρητηρια που συνεργαστηκε με τα καθικια τους φασιστες.


    ο κοσμος ολος, ευτυχως, δεν εισαι εσυ, δεν εχει τοσο πολυ δηλητηριο στην ατμοσφαιρα.





    κατα τα αλλα, μπορεις να λες ο, τι θελεις, το synomilo δεν φιμωνει κανεναν και αν το εκανε δεν θα
    ηταν το synomilo. θα ηταν
    ακομα ενα ακομα φορουμ σαν κι αυτά που καθοδηγουν και προπαγανδιζουν.. Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά Icon_biggrin Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά Icon_biggrin Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά Icon_biggrin
    jimy
    jimy

    Αριθμός μηνυμάτων : 682
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Βόλος
    Κάρμα : 72
    Points : 6272
    Registration date : 10/04/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά Empty Απ: Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά

    Δημοσίευση από ioystinos Τρι Μαρ 30, 2010 10:29 am

    Και να και ο αυτόκλητος σωτήρας, ο επιμορφωτής και κριτήςτων πάντων.
    Χαίρομαι όταν έρχομαι σ’ επαφή με τους, κατ΄ επάγγελμα μακάκες, είναι είδος υπό εξαφάνιση, σπάνιοι μεν, απαραίτητοι δε και χρήζουν εξέτασης από κάθε άποψη. Παρακολουθώ την πορεία σου εδώ και τις αντιδράσεις των υπόλοιπων και δε σου κρύβω
    ότι με κυριεύει μια ικανοποίηση βλέποντάς σε να κουρελιάζεσαι από τα μικρά "τσογλανάκια" που αναφέρεις, να εξακοντίζεις τις παπαριές σου δεξιά και αριστερά και να επικαλείσαι, μη έχοντας επιχειρήματα να τις στηρίξεις ( εμ, στηρίζονται οι παπαριές που σε στηρίζονται? ) να καταφεύγεις σε κατασκευασμένες κατηγορίες – υποθέσεις. Μακάρι να είχες το μισό από το μυαλόκαι το σθένος αυτών των παιδιών που κατηγορείς αβάσιμα γιατί δεν έκανες και τον κόπο να μελετήσεις τα γραφόμενά τους.

    Καλά κρασιά…
    ioystinos
    ioystinos

    Αριθμός μηνυμάτων : 132
    Ηλικία : 43
    Τόπος : Αθήνα
    Κάρμα : 24
    Points : 5769
    Registration date : 01/12/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά Empty Απ: Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά

    Δημοσίευση από kiaskia Τρι Μαρ 30, 2010 11:03 am

    Floatingpoint έγραψε:Μια νέα κοπελιά μού έγραψε < απαντώντας σε κάποια γραφτά μου>
    ότι
    έχει λίγο-πολύ χεσμ..ο τον λόρδο Βύρωνα κι ούτε που νοιάζεται να μάθει
    κάτι γ'αυτόν . Ό,τι τη νοιάζει είπε , λίγο-πολύ , είναι ο εαυτούλης της
    και σιγά τώρα μην ασχοληθεί με κάποιον "ασήμαντο" λόρδο Βύρωνα που ήρθε
    και πολέμησε κάποτε στην Ελλάδα για την Ελλάδα . Δεν πάει να γαμ..εί κι
    αυτός . Εγώ να περνάω σήμερα καλά μάς λέει η κοπέλα , κι από δω ας πάνε
    οι άλλοι . Με τον Βύρωνα και την παγκόσμια αναγνωρισμένη ποίησή του θ'
    ασχολούμαστε τώρα . Εγώ είμαι ποιήτρια και γκόμενα πρώτη κι αμφισβήτηση
    δε δέχομαι καμμιά.

    Σίγουρα έχεις διαβάσει ιστορία ή έμεινες στα βιβλία του Λυκείου?

    Δεν θα σχολιάσω τα υπόλοιπα, έχω να σιδερώσω τη στολή της Catwoman...
    kiaskia
    kiaskia
    Η Αμείλικτη

    Αριθμός μηνυμάτων : 1012
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Δίπλα απ το φαρμακείο...
    Κάρμα : 72
    Points : 6532
    Registration date : 09/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά Empty Απ: Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά

    Δημοσίευση από wind Τρι Μαρ 30, 2010 3:43 pm

    σιγα, ρε παντογνωστη Floatingpoint...

    μην καταχτυπιεσαι και θα το εχουμε
    και κριμα αν μας παθεις κατι...

    ηρεμα...φαντασιωσου οτι εισαι αναμορφωτης
    αλλα ολα μια ρεγουλα, τη θελουν...

    αχ! κενωνια ατιμη, που τον κατατρεχεις
    το χριστιανο και δεν τον αφηνεις ουτε
    μια φαντασιωση να χερει...
    wind
    wind
    Ο Υδραυλικός μας

    Αριθμός μηνυμάτων : 2797
    Ηλικία : 35
    Τόπος : αθηνα
    Κάρμα : 244
    Points : 8494
    Registration date : 18/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά Empty Απ: Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά

    Δημοσίευση από mixaela_ Τρι Μαρ 30, 2010 4:27 pm

    μα και σεις, βρε παιδια, γιατι ειστε τοσο κακα πλασματα? ποτε θα μαθετε οτι η ελευθερη εκφραση εκτος απο αναφαιρετο δικαιωμα εχει και θεραπευτικο στοχο?

    Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά Icon_flower
    mixaela_
    mixaela_
    Συνομιλώ! Pin-up Girl

    Αριθμός μηνυμάτων : 1937
    Ηλικία : 33
    Τόπος : θεσσαλονικη
    Κάρμα : 246
    Points : 7413
    Registration date : 08/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά Empty Απ: Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά

    Δημοσίευση από innokentios Τρι Μαρ 30, 2010 11:51 pm

    αντε, εγω θα σου κανω ενα δωρο... Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά Icon_biggrin

    παρακαλω, δεν κανει τιποτα....
    innokentios
    innokentios

    Αριθμός μηνυμάτων : 237
    Ηλικία : 36
    Τόπος : Κοζάνη
    Κάρμα : 26
    Points : 5645
    Registration date : 20/08/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά Empty Απ: Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά

    Δημοσίευση από irida Τετ Μαρ 31, 2010 1:38 am

    Τί έγινε? Μας την έπεσαν τα τεθωρακισμένα?

    Floatingpoint έγραψε:Τα υπόλοιπα τών άλλων όλων με αφήνουν αδιάφορο . Δε φαίνεται κάπου να
    είναι παιδιά μυαλωμένα . Για εντελώς χαζά μοιάζουν , και ιδιαίτερα τ'
    αρσενικά παιδιά . "Μαμ , κάκα , νάνι , μαμά φρόντισέ με και δώσε μου κι
    ένα pc με ίντερνετ για να λέω τις μαλακιούλες μου ενώ μασουλάω ποπ-κορν
    ."

    Φοβερή η περιγραφή του εαυτού σου! Αλλά μην είσαι τόσο σκληρός, όλο και κάποια καλά στοιχεία θα έχεις, συνέχισε να ψάχνεις, μην τα παρατάς τόσο εύκολα...

    Floatingpoin έγραψε:Κι ωστόσο παρασταίνουν τα "αντράκια" τα δύστυχα και πουλάνε το τίποτα
    πίσω από μιαν οθόνη . Να μην επαναλάβω το πού τα έχω γραμμένα κι εγώ κι ο
    κόσμος όλος . Το "πράμμα" τής μαμάς τους είναι σίγουρα ζεστό , ας
    κάτσουν εκεί μέσα , και μαλακιούλες σε αληθινούς άντρες να μην πουλάνε
    τα τσογλάνια .

    Μεγαλοπρεπέστατη πρόταση, εσύ κι ο κόσμος όλος...Οι αληθινοί άντρες, μαλακιούλες δεν αγοράζουν από κανέναν, το ξέρεις? Φροντίζουν, για να είναι αλήθινοί, να έχουν και την ανάλογη συμπεριφορά ώστε να προκαλούν το σεβασμό των άλλων αληθινών αντρών.

    Τώρα τί κάθομαι και σου λέω? Έμαθα να απευθύνομαι σε όλους σαν να είναι του ίδιου ή και ανώτερου επιπέδου με μένα μέχρι να μου αποδείξουν το αντίθετο. Συμβαίνει σπάνια και χαίρομαι που συνδιαλλέγομαι με άτομα σοβαρά, έξυπνα και μυαλωμένα. Ένα από τα προτερήματά τους είναι η επιχειρηματολογία, άγνωστη για σένα...

    Γι αυτό και μόνο, παύω να ασχολούμαι με ό, τι γράφεις γιατί θεωρώ ότι χάνω το χρόνο μου, ακόμα και διαβάζοντας τα. Δεν έχεις κάτι καινούριο να πεις...
    irida
    irida
    Λογιστική των Χρωμάτων!!!

    Αριθμός μηνυμάτων : 842
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Θεσσαλονίκη
    Κάρμα : 123
    Points : 6423
    Registration date : 26/12/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά Empty Απ: Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά

    Δημοσίευση από Floatingpoint Τετ Μαρ 31, 2010 4:55 am

    wind έγραψε:...μια φαντασιωση να χερει...

    Το ρήμα είναι χαίρω ,χαίρομαι, χαίρεσαι, κλπ , "άνεμε-wind" ,
    δεν είναι ... "χέρει" , δεν υπάρχει στα Ελληνικά το "χέρει"
    υπάρχει όμως το "χέρι". Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά Icon_razz
    Σαν όπως λέμε : το μακρύ χέρι τού νόμου".
    Άμα δε μπορείς να γράψεις σωστά τη μητρική σου γλώσσα ,
    δε μπορείς να σκεφτείς ότι εσύ έχεις το πρόβλημα
    κι όχι οι άλλοι που προσπαθείς να λοιδωρήσεις
    απλώς και μόνο επειδή είναι μεγαλύτεροί σου
    και γνωρίζουν 5-10 πράγματα παραπάνω από εσένα ?
    Τι κόμπλεξ κουβαλάς ρε φίλε και δεν το μαρτυράς ?
    Ποιος τα έβαλε μαζί σου κι άρχισες να το παίζεις
    δήθεν εξυπνάκιας τού κώ... ?

    Μια Μιγκουέλα στα Ισπανικά , ή Μικέλα στα Ιταλικά ,
    < η οποία δεν ξέρει καν να γράψει τ' όνομά της στα Λατινικά
    και το γράφει ως ... Μιχαέλα προτάσσοντας και δυο βυζιά
    στο avatar της επειδή νομίζει ότι μάς κάνει εντύπωση προφανώς >
    λέει κάτι για θεραπείες και λοιπά.
    Ωραία λέω εγώ, ας πάει να κάνει θεραπεία και να βάλει
    μπόλικη σιλικόνη στο στήθος της εάν αυτό είναι το πρόβλημά της.
    Με τα avatar θα μάς προβάλλει το στήθος της το άτομο ?
    Τα ίδια κάνουν κι ένα σωρό χαζο-ηλίθιες στάρλετ τής πλάκας.
    Μια αρχαία ρωμαϊκή παροιμία έλεγε :
    "η γυναίκα τού Καίσαρα δε φτάνει να είναι τίμια ,
    τής πρέπει και να φαίνεται τίμια "
    Και τελοσπάντων σε τι να μάς ενδιαφέρουν τα βυζιά
    τής καθεμιάς ?
    Ας τα κάνει ό,τι θέλει το άτομο .
    Με τα βυζιά του θ'ασχολούμαστε τώρα ?

    Μια κάποια άλλη που αυτοσυστήνεται ως "Ιριδα"
    και βάζει κι αυτή ένα ροζ avatar που σε στέλνει πολύ μακριά
    από αυτό που αληθινά είναι η κοπέλα ,
    κάνει κι αυτή μια απ' τα ίδια .
    Για κάποιον λόγο που δεν κατάλαβα θεώρησε η καϋμένη
    ότι την προσβάλλω με αυτά που έγραψα εδώ .
    Μήτε καν και πουθενά δεν την πρόσβαλλα προσωπικά
    αλλά αυτή η καϋμένη νόμισε ότι τής έπρεπε να υπερασπιστεί
    άλλων προσώπων τις θέσεις χωρίς καν να έχει καταλάβει
    τις θέσεις τους και για ποιο πράγμα μιλάνε .
    Μιλάει για επιχειρήματα αλλά η ίδια δεν παραβάλλει
    ούτε ένα !!!
    Απλώς χτυπιέται η δύστυχη κι αυτή και λέει τα δικά της .
    Αν ήταν φοιτήτρια στο παν/μιο μήτε καν τη βάση δε θα έπιανε
    έτσι φτηνιάρικος κι αντιδραστικός που είναι ο λόγος της .

    Εκτός τών άλλων πιστεύει ακράδαντα ότι γνωρίζει
    και ξεχωρίζει τούς αληθινούς άντρες απλώς και μόνο
    επειδή κατάφερε να ξαπλώσει με μερικούς άντρες .
    Μπράβο βρε "Ίριδα", θες τώρα να σού δώσουμε και βραβείο ?
    Εκεί στη Συγγρού μέχρι και ψόφιοι τραβεστί
    ξαπλώνουν με πειναλέους σεξουαλικά άντρες .
    Μόνο τέτοιους άντρες έχεις γνωρίσει κοπέλα μου ?
    Κρίμα για σένα .
    Άσε βρε "Ίριδα" πήγαινε να παίξεις με τις κούκλες σου πιο πέρα .
    Σε λάθος άντρα ήρθες να την πέσεις .

    Αυτά βρε παιδιά , και ξημερώνει και Μ. Τετάρτη ,
    κι εγώ ακόμα δε μπόρεσα να τελειώσω την "παραγγελιά"
    ενός πελάτη μου , κι είμαι εργαζόμενος άνθρωπος ,
    δεν είμαι μαθητής Λυκείου ή χαζοχαρούμενος φοιτητής
    μακρόχρονης "μαθητείας".
    Είπαμε : έχω δυο πανεπιστημιακά πτυχία κι είμαι μόλις 39.
    Έχω χρόνο ακόμα και γι' άλλο ένα που έχω βάλει στόχο .
    Εσείς βρε καλόπαιδα και κακομαθημένα αμόρφωτα τι έχετε?

    Γιατί δεν παίρνετε ως παράδειγμα τον "απτυχίωτο"
    που πάνω απ' όλα βάζει τις σπουδές του και το πτυχίο του
    και με το site αυτό λίγο ασχολείται κι αυτό από μεράκι ?
    <αν κατάλαβα καλά , αν όχι ας με διορθώσει ο ίδιος>
    Floatingpoint
    Floatingpoint

    Αριθμός μηνυμάτων : 54
    Ηλικία : 53
    Τόπος : Αθήνα
    Κάρμα : -33
    Points : 5215
    Registration date : 07/03/2010

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά Empty Απ: Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά

    Δημοσίευση από Gregory Τετ Μαρ 31, 2010 10:51 am

    Σου φέρθηκαν με το γάντι, Floatingpoint, αλλά δεν το εκτίμησες, κρίμα. Κρίμα, εννοώ για σένα, ασφαλώς.
    Η ειρωνεία είναι όπλο διαλόγου στα χέρια του γνωστικού αλλά γίνεται μπούμερανγκ και γελοιότητα στα
    χέρια του ασήμαντου και μικρόψυχου σαν και σένα, καλή ώρα...

    "Χαρεί", ένα λάθος χτύπημα στα πλήκτρα, ε και? Ξέρεις πόσα ορθογραφικά και συντακτικά λάθη έχεις κάνει εσύ?
    Σου τα έχει επισημάνει κανένας? 'Οχι, βέβαια και ξέρεις γιατί? Φταίει το "δε βαριέσαι" και το "ανθρώπινο είναι" που λέμε όλοι
    σε περιπτώσεις σαν τη δικιά σου. Δεν είναι αδυναμία ο εντοπισμός τους αλλά ένδειξη σεβασμού και ηθκής ανοχής
    προς τον συνομιλητή μας.


    Αυτό και μόνο από μένα. Τα υπόλοιπα δεν τα λαμβάνω υπ’ όψιν μου, λόγια χαζοχαρούμενου εργαζόμενου,
    αυτό που λέμε εργασία και χαρά, όσο για τα δυο πτυχία και μόλις 39 χρονών, δεν είναι δα και κανένα κατόρθωμα,
    στο δεύτερο πτυχίο είμαι και γω αλλά και με μιας τετραετίας ένσημα κι άλλοι εδώ, από όσο γνωρίζω.


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την Gregory στις Τετ Μαρ 31, 2010 12:45 pm, 1 φορά
    Gregory
    Gregory

    Αριθμός μηνυμάτων : 241
    Ηλικία : 37
    Τόπος : Θεσσαλονίκη, δυτικά...
    Κάρμα : 74
    Points : 5910
    Registration date : 12/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά Empty Απ: Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά

    Δημοσίευση από nostradamos Τετ Μαρ 31, 2010 11:24 am

    Βρε καλώς, τον, βρε καλώς τον…

    Από πού μας ξεφύτρωσες εσύ, παλικαρά μου? Τι παραλήρημα είναι αυτό? Τι απωθημένα έχεις, λεβέντη μου και σου μαραζώνουν την ψυχούλα?
    Έλα μας, ξεδίπλωσε τον καημό σου και ρίχτα, είμαστε ανοιχτόμυαλοι εδώ, θα σε καταλάβουμε, έχουμε και τους ειδικούς για την περίπτωσή σου, είσαι στο σωστό μέρος.Έχουμε ποιητές να υμνήσουν τη δόξα σου, ποινικολόγους για να φροντίσουν τα εγκληματάκια σου, γιατρούς να περιποιηθούν τις πληγές σου, εμφανείς και κρυφές, οικονομολόγους να σου στήσουν για οφ σορ και
    να γλύφεις τα δαχτυλάκια σου, ψυχολόγους να σε βοηθήσουν να αντιμετωπίσεις τα στρατοφορεμένα φαντάσματα που σε κυνηγούν, δημοσιογράφους να σε κάνουν βούκινο ( όχι ότι δεν μπορείς να γίνεις και από μόνος σου ), ακόμα και καπετάνιο να σε
    σεργιανίσει στ’ ανοιχτά με το παπόρι του… Απ’ όλα έχουμε αλλά, κυρίως, έχουμε χιούμορ και καλή διάθεση…

    Δεν σου βγήκε σε καλό το κήρυγμα, ε? Δύσκολο το κοινό εδώ,
    δεν μασάει εύκολα, τα λέει και χύμα, άστα να πάνε…
    nostradamos
    nostradamos

    Αριθμός μηνυμάτων : 209
    Ηλικία : 40
    Τόπος : Αθήνα
    Κάρμα : 43
    Points : 5845
    Registration date : 24/12/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά Empty Απ: Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά

    Δημοσίευση από Kostis Τετ Μαρ 31, 2010 11:36 am

    Floatingpoint έγραψε:
    Μια κάποια άλλη που αυτοσυστήνεται ως "Ιριδα"
    και βάζει κι αυτή ένα ροζ avatar
    Ώρα είναι να μας πεις πως βλέπεις ελεφαντάκια και καρδούλες πάνω του... Μην το μπερδεύεις με τα βρακιά σου, ρε αληθινέ άντρα, Floatingpoint.

    Αλήθεια... μία απορία μιας και ανέφερες κακή χρήση λατινικών στα ονόματα. Το "floatingpoint", σου είπε κανένας πως είναι δυο λέξεις?
    Όχι? Στραβωμάρααααα... Η καμήλα δεν κοιτάει την καμπούρα της, λεν...

    Τα πτυχία, φίλε, για να τα έχεις εδώ, θα πρέπει και να μας το απο-δείξεις... δεν βλέπω να μπορείς. Άρα? Ένας ακόμη κακομαθημένος (και ψεύτης?
    και ψεύτης...λίγες φορές μας το 'πες εμάς, μήπως?) επισκέπτης. Και η ορθογραφία σου? Πού ζεις ρε φίλε? Στον μεσαίωνα? Και μου μιλάς για την Ελλάδα σήμερα?


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την Kostis στις Τετ Μαρ 31, 2010 1:59 pm, 1 φορά
    Kostis
    Kostis
    "Το Αλβανικό Στοιχείο..."

    Αριθμός μηνυμάτων : 1621
    Κάρμα : 126
    Points : 7231
    Registration date : 15/06/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά Empty Απ: Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά

    Δημοσίευση από erion5 Τετ Μαρ 31, 2010 1:46 pm

    Floatingpoint έγραψε:Και τελοσπάντων σε τι να μάς ενδιαφέρουν τα βυζιά τής καθεμιάς ?
    Ας
    τα κάνει ό,τι θέλει το άτομο .
    Με τα βυζιά του θ'ασχολούμαστε τώρα ?

    σωστος...το ιδιο ισχυει και με τις μαλακιες του καθενος. μ αυτες θα ασχολιομαστε τωρα? Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά Icon_cherry
    erion5
    erion5
    Πόσα πιάνει ρε το όχημα???

    Αριθμός μηνυμάτων : 3158
    Ηλικία : 33
    Τόπος : καστορια
    Κάρμα : 244
    Points : 8619
    Registration date : 13/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά Empty Απ: Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά

    Δημοσίευση από wind Τετ Μαρ 31, 2010 2:42 pm

    Floatingpoint έγραψε:Το ρήμα είναι χαίρω ,χαίρομαι, χαίρεσαι, κλπ , "άνεμε-wind" ,
    δεν
    είναι ... "χέρει" , δεν υπάρχει στα Ελληνικά το "χέρει"
    υπάρχει όμως
    το "χέρι". Η Ελλάδα σήμερα και ... γενικά Icon_razz
    Σαν όπως λέμε : το μακρύ χέρι τού νόμου".
    Άμα δε μπορείς
    να γράψεις σωστά τη μητρική σου γλώσσα ,
    δε μπορείς να σκεφτείς ότι
    εσύ έχεις το πρόβλημα
    κι όχι οι άλλοι που προσπαθείς να λοιδωρήσεις
    απλώς
    και μόνο επειδή είναι μεγαλύτεροί σου
    και γνωρίζουν 5-10 πράγματα
    παραπάνω από εσένα ?
    Τι κόμπλεξ κουβαλάς ρε φίλε και δεν το μαρτυράς
    ?
    Ποιος τα έβαλε μαζί σου κι άρχισες να το παίζεις
    δήθεν
    εξυπνάκιας τού κώ... ?

    ω! συγνωμη...

    αλλα αν καταλαβατε καλα,
    που επιτρεψτε μου να εχω μια
    μικρουλα αμφιβολια επ αυτου,
    δεν εχω προβλημα με τους μεγαλους,
    κανενα μα κανενα απολυτως...

    εσεις εχετε με τους μικρους...
    και αναρωτιεμαι με τη σειρα μου...
    ( ειχα μια σκασιλα, δηλαδη )
    τι κομπλεξ ειναι αυτο που εχετε?
    ( μη φανταστεις οτι απευθυνομαι
    σε πολλους, σ εχω ικανο να το κανεις,
    σε σενα το λεω )

    το αποκτησατε κατα τη διαρκεια
    της προσπαθειας για την αποκτηση
    των δυο πτυχιων η το ειχατε απο
    τη γεννηση σας?

    οσο για το μακρυ χερι του νομου,
    εστω κι απο σποντα, μεσα επεσες...
    wind
    wind
    Ο Υδραυλικός μας

    Αριθμός μηνυμάτων : 2797
    Ηλικία : 35
    Τόπος : αθηνα
    Κάρμα : 244
    Points : 8494
    Registration date : 18/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

    Επιστροφή στην κορυφή

    - Παρόμοια θέματα

     
    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
    Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης