Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Παρόμοια θέματα

    χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία? πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε?

    +31
    krista
    Simon1992
    barbarossa
    spytroylis
    isoposos
    emo_no
    eleos
    mariloy
    marios
    xrisimo kouneli
    CONSTANTINE
    iasonas
    jimy
    rokas
    Billis
    irida
    from another world
    petra_
    Margera
    erion5
    kokosimos
    a8eofovos
    wind
    pandora
    kostikas26
    germanida..
    Kostis
    Aptyxeiotos
    dakos
    Narkissa Witch
    xristina
    35 απαντήσεις

    Σελίδα 2 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

    Πήγαινε κάτω

    χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία?  πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία? πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε?

    Δημοσίευση από petra_ Δευ Νοε 23, 2009 12:54 pm

    ευτυχως, ( δυστυχως για μας... ) οι ευκολοπιτσοι σπανιζουν...αλλες εποχες, αλλα μυαλα...

    Very Happy
    petra_
    petra_
    ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΙΑ

    Αριθμός μηνυμάτων : 1851
    Ηλικία : 36
    Τόπος : νταμαρι...
    Κάρμα : 562
    Points : 7600
    Registration date : 02/10/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία?  πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία? πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε?

    Δημοσίευση από from another world Δευ Νοε 23, 2009 4:09 pm

    εγω, αν και δεν πολυπιστευω, με καταπιεζουν να πιστεψω...
    σαφως και ειμαι χριστιανη, αλλα ολα οσα ''λεει'' ο χριστιανισμος δεν μπορω να τα πιστεψω...
    αν για παραδειγμα ο θεος δημιουργησε τη γη-αμπελοφιλοσοφιες μαμας,γιαγιας κ.ο.κ.- τοτε τα π.Χ. χρονια που ζουσαν οι ανθρωποι? στο διαστημα?...
    ερχετε βεβαια σε συγκρουση με την επιστημη...και πιστευω περισσοτερο στην επιστημη παρα στη θρησκεια...
    ακομα για ολα οσα λεγονται, για θαυματα και αλλα πολλα...δεν μπορω να τα πολυπιστεψω...αν και ο περιγυρος μου με επηρεαζει πολυ μιας και τα πιστευουν οι κοντινοι μου...
    from another world
    from another world
    Από Κιλκίς με....τσαμπουκά...

    Αριθμός μηνυμάτων : 1311
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Κιλκις
    Κάρμα : 33
    Points : 6860
    Registration date : 05/03/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία?  πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία? πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε?

    Δημοσίευση από Kostis Δευ Νοε 23, 2009 6:04 pm

    from another world έγραψε:αν για παραδειγμα ο θεος δημιουργησε τη γη-αμπελοφιλοσοφιες μαμας,γιαγιας κ.ο.κ.- τοτε τα π.Χ. χρονια που ζουσαν οι ανθρωποι? στο διαστημα?...
    Ντόιιινγκ!
    με το' να πόδι απά στις κληματόβεργες της...γιαγιάς! lol!
    Kostis
    Kostis
    "Το Αλβανικό Στοιχείο..."

    Αριθμός μηνυμάτων : 1621
    Κάρμα : 126
    Points : 7231
    Registration date : 15/06/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία?  πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία? πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε?

    Δημοσίευση από xristina Δευ Νοε 23, 2009 7:32 pm

    εγω ειμαι χριστιανη και πιστευω οσα "λεει" ο Θεός!! δεν ειμαι ευκολοπιστη απλως ειναι κατι που με εκφραζει!! ειμαι άνθρωπος ένα αδυναμο ων!!! θελω καπου να στηριχτω!!πιστευω στον Θεο αλλα περισοοτερο πιστευω πως υπαρχει μια ανωτερη δυναμη είτε αυτη λέγεται Θεος είτε κάτι αλλο!! Δεν θελω να πιστευω οτι είμαι μονη και αβοηθητη! Διαβαζω και ακουω αυτα που ειπε ο Χριστος και νιωθω πληρης!! Νιώθω πως υπάρχει νόημα να ζω!!! Πως ακόμα και αν ερθει ο θάνατος θα πάω εκει που υποσχεθηκέ ο Θεος δηλαδή κοντά του!! ισως ειναι μια παιδικη αφέλια μου ωστόσο πιστευω οτι την στηριζω με σωστα επιχειρηματα!!! δεν ειναι ωραιο να μην ξερεις γιατι δημιουργηθηκες και ποσο μαλλον το που θα πας οταν εγκαταλήψεις τα εγκόσμια!!
    xristina
    xristina
    Πάντα θα γίνεται το δικό μου...άντε γιατί α!

    Αριθμός μηνυμάτων : 574
    Τόπος : θεσσαλονικη
    Κάρμα : 18
    Points : 6054
    Registration date : 03/08/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία?  πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία? πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε?

    Δημοσίευση από from another world Δευ Νοε 23, 2009 8:37 pm

    το που θα πας δεν το ξερει κανεις, και κανεις δεν μπορει να σου εγκυηθει οτι εκει θα πας και τελος...ή κολαση ή παραδεισος δηλαδη...
    και δηλαδη εσυ ξερεις γιατι δημιουργηθηκες?...να ερθεις στη γη να κανεις την επανασταση σου...τις αμαρτιες σου και μετα να πας στη κολαση?...


    αα! Κωστηηηηηη...αστα να πανε σου λεω...αστα να πανε...!!ζουνε αλλου...γιαγιαδες...
    from another world
    from another world
    Από Κιλκίς με....τσαμπουκά...

    Αριθμός μηνυμάτων : 1311
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Κιλκις
    Κάρμα : 33
    Points : 6860
    Registration date : 05/03/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία?  πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία? πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε?

    Δημοσίευση από kokosimos Τρι Νοε 24, 2009 12:29 am

    Η λογική λέει ότι θα πάμε από κει που ήρθαμε! Shocked
    kokosimos
    kokosimos
    Η Μεγάλη Μεταγραφή

    Αριθμός μηνυμάτων : 1101
    Ηλικία : 32
    Τόπος : KALAMATA
    Κάρμα : 102
    Points : 6769
    Registration date : 05/01/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία?  πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία? πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε?

    Δημοσίευση από Aptyxeiotos Τρι Νοε 24, 2009 12:33 am

    Margera έγραψε:Περισσότερους λόγους έχει κάποιος να πιστέψει στον aptyxeiotismo παρα στον χριστιανισμό...

    entry fee 20 ευρώ, παρακαλώ, για το καλό της εκκλησίας. Δεκτές και επιταγές.
    Aptyxeiotos
    Aptyxeiotos
    Admin είμαι, ό,τι θέλω κάνω!

    Αριθμός μηνυμάτων : 1290
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Right Here, Right Now.
    Κάρμα : 4324
    Points : 505989
    Registration date : 31/08/2008

    https://synomilo.forumgreek.com

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία?  πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία? πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε?

    Δημοσίευση από kokosimos Τρι Νοε 24, 2009 12:35 am

    Πώς γράφω σε επιταγή δέκα αλληλουια? Very Happy
    kokosimos
    kokosimos
    Η Μεγάλη Μεταγραφή

    Αριθμός μηνυμάτων : 1101
    Ηλικία : 32
    Τόπος : KALAMATA
    Κάρμα : 102
    Points : 6769
    Registration date : 05/01/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία?  πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία? πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε?

    Δημοσίευση από Margera Τρι Νοε 24, 2009 10:58 am

    xristina έγραψε:εγω ειμαι χριστιανη και πιστευω οσα "λεει" ο Θεός!! δεν ειμαι ευκολοπιστη απλως ειναι κατι που με εκφραζει!! ειμαι άνθρωπος ένα αδυναμο ων!!! θελω καπου να στηριχτω!!πιστευω στον Θεο αλλα περισοοτερο πιστευω πως υπαρχει μια ανωτερη δυναμη είτε αυτη λέγεται Θεος είτε κάτι αλλο!! Δεν θελω να πιστευω οτι είμαι μονη και αβοηθητη! Διαβαζω και ακουω αυτα που ειπε ο Χριστος και νιωθω πληρης!! Νιώθω πως υπάρχει νόημα να ζω!!! Πως ακόμα και αν ερθει ο θάνατος θα πάω εκει που υποσχεθηκέ ο Θεος δηλαδή κοντά του!! ισως ειναι μια παιδικη αφέλια μου ωστόσο πιστευω οτι την στηριζω με σωστα επιχειρηματα!!! δεν ειναι ωραιο να μην ξερεις γιατι δημιουργηθηκες και ποσο μαλλον το που θα πας οταν εγκαταλήψεις τα εγκόσμια!!

    Εσυ είσαι χριστιανή και απλά αρκείσαι σε κάτι τελιωμένες ιστορίες ψαράδων...
    Η θρησκεία εκεί είναι που παίζει τα ρέστα της, σε κατασκευές χαρακτήρων παρόμοιο με το δικό σου...
    Ούτε ο Θεός σου είπε κάτι, ούτε ο Χριστός σου έγραψε κάτι, ούτε σου αφήσανε σημείωμα...μη παραμυθιάζεις τον ευατό σου...
    Παρόλο το παιδικό της ηλικίας σου, μερικά πράγματα δεν θα αλλάξουν...
    Κάτι πήρε το μάτι μου περί θαυμάτων...σε όλο το κόσμο θαύματα γίνονται, γιατί να τα συνδυάζουμε όπως μας βολευούν; να μην αναφερθώ στα ανεξήγητα της Αρχαίας Ελλάδας και πως αυτά τα ανεξήγητα τα εκμεταλευέται ακόμα και τώρα που μιλάμε η εκκλησία, θα γράφω μήνες...
    Margera
    Margera

    Αριθμός μηνυμάτων : 291
    Τόπος : Φεουδαρχική Φορογιώργαινα
    Κάρμα : 109
    Points : 5735
    Registration date : 17/10/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία?  πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία? πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε?

    Δημοσίευση από erion5 Τρι Νοε 24, 2009 11:26 am

    δυστυχως, χριστινα, το δαιμονιο μυαλο οσων σκαρφιστηκαν τις θρησκειες, εφτιαξε και τα θαυματα...αν εν παρουσιασεις κατι σαν θαυμαστο, αν δεν το διαφημισεις πως θα τραβηξεις τον αλλον, πως θα τον κανεις να ενδιαφερθει?
    οσο κα να λες αν δεν δει ενα ...θαυμα, τον εχασες...
    οντως, εκμεταλλευτηκε και συνεχιζει....δεν σου κανει εντυπωση πως οσοι εχουν ερθει σε επαφη με αλλες φιλοσοφιες, αρχιζουν να κλονιζονται?
    μιλαω, βεβαια, για οσους τυφλα δεχονται και οχι για οσους εχουν ψαχτει γιατι, λογω του ανικανοποιητου χαρακτηρα τους θεωρησαν παιδαριωδη τα του χριστιανισμου... cherry
    erion5
    erion5
    Πόσα πιάνει ρε το όχημα???

    Αριθμός μηνυμάτων : 3158
    Ηλικία : 33
    Τόπος : καστορια
    Κάρμα : 244
    Points : 8619
    Registration date : 13/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία?  πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία? πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε?

    Δημοσίευση από pandora Τρι Νοε 24, 2009 12:22 pm

    xristina έγραψε:εγω ειμαι χριστιανη και πιστευω οσα "λεει" ο Θεός!! δεν ειμαι ευκολοπιστη απλως ειναι κατι που με εκφραζει!! ειμαι άνθρωπος ένα αδυναμο ων!!! θελω καπου να στηριχτω!!πιστευω στον Θεο αλλα περισοοτερο πιστευω πως υπαρχει μια ανωτερη δυναμη είτε αυτη λέγεται Θεος είτε κάτι αλλο!! Δεν θελω να πιστευω οτι είμαι μονη και αβοηθητη! Διαβαζω και ακουω αυτα που ειπε ο Χριστος και νιωθω πληρης!! Νιώθω πως υπάρχει νόημα να ζω!!! Πως ακόμα και αν ερθει ο θάνατος θα πάω εκει που υποσχεθηκέ ο Θεος δηλαδή κοντά του!! ισως ειναι μια παιδικη αφέλια μου ωστόσο πιστευω οτι την στηριζω με σωστα επιχειρηματα!!! δεν ειναι ωραιο να μην ξερεις γιατι δημιουργηθηκες και ποσο μαλλον το που θα πας οταν εγκαταλήψεις τα εγκόσμια!!

    το ποσο πιστευουμε σε διαφορες ωραιοποιημενες και φτιαχτες ιστοριες που αφορουν στην υπαρξη μας δεν εχει να κανει με την ηλικια μας αλλα με το ποιον της παστας...
    να μη σε απογοητευσω αλλα με την αρχη οτι ολοι οι ανθρωποι ειναι ιδιοι, μια απλη παρατηρηση και μονο αρκει για να καταλαβεις οτι καθε θρησκεια υποσχεται αλλον προορισμο...
    οσο για τα θαυματα ειναι αναλογα με τις δυνατοτητες και το επιπεδο του κατασκευαστη...αφελης ο κατασκευαστης? το ιδιο και τα θαυματα...μαγκιορος ο κατασκευαστης? μαγκιορικα και τα θαυματα...
    Very Happy
    pandora
    pandora
    Κοινωνικός Ανταποκριτής (κοινώς... κουτσομπόλα)

    Αριθμός μηνυμάτων : 3029
    Ηλικία : 34
    Τόπος : αγρινιο
    Κάρμα : 231
    Points : 8537
    Registration date : 10/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία?  πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία? πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε?

    Δημοσίευση από Aptyxeiotos Τρι Νοε 24, 2009 2:24 pm

    πάντως εγώ είμαι πρόθυμος να πιστέψω σε θαύματα που κάνουν το νερό jack daniel's και το ψωμί τσιζκέικ...
    Aptyxeiotos
    Aptyxeiotos
    Admin είμαι, ό,τι θέλω κάνω!

    Αριθμός μηνυμάτων : 1290
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Right Here, Right Now.
    Κάρμα : 4324
    Points : 505989
    Registration date : 31/08/2008

    https://synomilo.forumgreek.com

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία?  πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία? πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε?

    Δημοσίευση από irida Τρι Νοε 24, 2009 2:51 pm

    Μα, αυτά δεν είναι στο πακέτο θαυμάτων του Aptyxeiotismoy? Ή κάνω λάθος?
    irida
    irida
    Λογιστική των Χρωμάτων!!!

    Αριθμός μηνυμάτων : 842
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Θεσσαλονίκη
    Κάρμα : 123
    Points : 6423
    Registration date : 26/12/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία?  πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία? πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε?

    Δημοσίευση από xristina Τρι Νοε 24, 2009 6:46 pm

    κοιτάξτε το αν είναι κάποιος βαθίαπιστος δνε σημαίνει πως πιστεύει σε ψευδεσθήσεις!! Εγω σαφως πιστεύω στην επιτήμη αλλά πιο πολύ πιστέυω στην θρησκεια!! και ας το πιασουμε ρεαλιστικα!! η επιστημη εξηγει το πως δημιουργειτε ο κοσμος! ενώ η θρησκέια εξηγεί γιατι δημιουργήθηκε ο κόσμος? Εσάς σας ανθρώπους τι σας γεμίζει πιο πολύ απο αυτά τα 2?? Τι είανι αυτό που παραδέχεστε στην επιστήμη και δεν θέλετε την πίστη? Θελετε να ξέρετε πως δημιουργήθηκε ο κοSμος με τι BiG Ban και άλλα τέτοια ή η ψυχή σας θα γεμίσει άμα μάθετε γιατι δημιουργηθήκατε? δεν έρχονται στιγμες στην ζωη σας που λετε ποιος-ποια είμαι που παω τι θα κανω?? Δεν έρχονται στιγμές που έρχεστε αντιμέτωποι με σοβαρα προβλήματα και δεν ξερετε τι να κάνετε?? Εκείνη την στιγμή εκτος απο τους δικούς σας ανθρώπους δεν θέλετε κοντά σας τον Θεό?? Δεν έρχονται στιγμές που λετε Θεε μου βοηθησε με!!! ή αν λετε σε Ευχαριστώ Θεε μου????
    xristina
    xristina
    Πάντα θα γίνεται το δικό μου...άντε γιατί α!

    Αριθμός μηνυμάτων : 574
    Τόπος : θεσσαλονικη
    Κάρμα : 18
    Points : 6054
    Registration date : 03/08/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία?  πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία? πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε?

    Δημοσίευση από Aptyxeiotos Τρι Νοε 24, 2009 7:58 pm

    ναι βρε χριστίνα... αλλά όλα αυτά που λες δεν τα καλύπτει μόνο ο χριστιανισμός. Τα καλύπτει κάθε θρησκεία. Κι εγώ σου λέω... αν μου αποδείξεις ότι όλα όσα διδάσκει ο χριστιανισμός είναι όντως θεόπνευστα κι όχι μια συλλογή κειμένων γραμμένων από άλλους ανθρώπους σαν κι εμένα, προτίθεμαι να γίνω και ιεραπόστολος. Αλλά αν είναι να ζήσω με βάση κάποιο "ευαγγέλιο" προτιμώ να ζήσω με βάση το δικό μου, κι όχι μ' αυτό που σύνταξε κάπου κάποτε κάποιος "καλόγερος"...
    Aptyxeiotos
    Aptyxeiotos
    Admin είμαι, ό,τι θέλω κάνω!

    Αριθμός μηνυμάτων : 1290
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Right Here, Right Now.
    Κάρμα : 4324
    Points : 505989
    Registration date : 31/08/2008

    https://synomilo.forumgreek.com

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία?  πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία? πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε?

    Δημοσίευση από xristina Τρι Νοε 24, 2009 8:42 pm

    μα οπως εχω γραψει παραπανω αυτο λεω!! οτι ναι πιστευω σε μια ανωτερη δυναμη είτε αυτη λεγεται Θεος είτε Αλλαχ κ.ο.κ! Και συμπληρωνω τωρα εφοσον ο Χριστιανισμος με καλυπτει σαν θρησκεια τοτε γιατι να μην πιστευω γενικοτερα σε μια θρησκεια?? Δηλαδη προσκυνανε αλλοι με περισοτεροι ευλαβια μια ομαδα μπασκετ, βολλει, ποδοσφαιρουκαι δεν δινει την πρεπουσα σημασια στην θρησκεια?? ειτε αυτη λεγεται Χριστιανισμος είτε οτι αλλο θελει???
    xristina
    xristina
    Πάντα θα γίνεται το δικό μου...άντε γιατί α!

    Αριθμός μηνυμάτων : 574
    Τόπος : θεσσαλονικη
    Κάρμα : 18
    Points : 6054
    Registration date : 03/08/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία?  πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία? πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε?

    Δημοσίευση από wind Τρι Νοε 24, 2009 8:57 pm

    κι ο αλλαχ θεος ειναι, χριστινα...

    καθε θρησκεια εχει το δικο της θεο,
    εκτος των αλλων...

    ετσι οπως το λες, περιοριζεις την ανωτερη
    δυναμη μονο σε θεους...οσο για το γιατι υπαρχω
    δεν περιμενω να μου το εξηγησει ενας αμαθης και
    τεμπελης ψαρας που του ετυχε κακη ψαρια μια μερα
    και αποφασισε να γινει φιλοσοφος...

    ασε που θεωρω πολυ γελοιο οτι δημιουργηθηκα
    γιατι ενας θεος ειχε κεφια να φτιαξει ενα ον σαν εμενα...
    απορω πως απ αυτο το συνοθυλευμα των γραπτων
    που δεν ξερει και κανεις ποιος και γιατι τα εγραψε,
    αντλουνται τοσες πολλες πληροφοριες... που να εχουν
    μια απαντηση ( νομιζουν ) για ολα...
    wind
    wind
    Ο Υδραυλικός μας

    Αριθμός μηνυμάτων : 2797
    Ηλικία : 35
    Τόπος : αθηνα
    Κάρμα : 244
    Points : 8494
    Registration date : 18/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία?  πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία? πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε?

    Δημοσίευση από Billis Τρι Νοε 24, 2009 10:00 pm

    Χριστιανισμος??? Θρησκειες??? ναι καλα....
    Ο ανθρωπος απο την φυση του εχει την αναγκη να πιστευει σε μια ανωτερη δυναμη μεσω της οποιας θα ζητα προστασια και θα αισθανεται ασφαλης..αυτο το γραφει ακομα και μεσα στο στο βιβλιο των θρησκευτικων....ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΤΕ, ΑΝ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΥΣΗ ΤΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΑΣΦΑΛΗΣ ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΟΣ....
    ΑΡΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑΤΑ???
    Για να μην πολυλογω κατα την αποψη μου ολες θρησκειες ειναι δημιουργηματα του ανθρωπου...τωρα πλεον οχι μονο η εκκλησια δεν κοιταει να προστατευει τους ''πιστους'' αλλα εχει μετατραπει σε ενα κεντρο ΑΣΥΔΟΣΙΑΣ,ΑΝΩΜΑΛΙΑΣ (ΒΛΕΠΕ ΒΙΑΣΜΟΥΣ ΜΟΝΑΧΩΝ) ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΧΕΙ ΕΠΙΧΗΡΙΜΑΤΙΑΚΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ..(ΒΛΕΠΕ ΒΑΤΟΠΕΔΙ) πραγματικα εχω αηδιασει.....


    ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ???? ΠΑΤΑΩ ΓΕΡΑ ΣΤΗΝ ΓΗ..ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΜΟΥ! ΤΕΛΟΣ!
    Billis
    Billis
    ..........

    Αριθμός μηνυμάτων : 121
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Ζουγκλα
    Κάρμα : 1
    Points : 5573
    Registration date : 05/07/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία?  πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία? πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε?

    Δημοσίευση από pandora Τετ Νοε 25, 2009 10:03 am

    το πιο μεγαλο προβλημα των θρησκευομενων ειναι οτι δεν μπορουν να καταλαβουν οτι οι θρησκειες δημιουργηθηκαν απο ανθρωπους...συμφωνω, Billis...
    αφου ο ανθρωπος εχει την ικανοτητα να δημιουργει θρησκειες γιατι να μην μπορει να σταθει μονος του? Shocked
    pandora
    pandora
    Κοινωνικός Ανταποκριτής (κοινώς... κουτσομπόλα)

    Αριθμός μηνυμάτων : 3029
    Ηλικία : 34
    Τόπος : αγρινιο
    Κάρμα : 231
    Points : 8537
    Registration date : 10/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία?  πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία? πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε?

    Δημοσίευση από Aptyxeiotos Τετ Νοε 25, 2009 10:53 am

    Πες τα, Billis... Μπαοκ ρε!
    Aptyxeiotos
    Aptyxeiotos
    Admin είμαι, ό,τι θέλω κάνω!

    Αριθμός μηνυμάτων : 1290
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Right Here, Right Now.
    Κάρμα : 4324
    Points : 505989
    Registration date : 31/08/2008

    https://synomilo.forumgreek.com

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία?  πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία? πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε?

    Δημοσίευση από erion5 Τετ Νοε 25, 2009 10:56 am

    ενσταση...π μπαοκ δεν ειναι θρησκεια...ειναι Η ΘΡΗΣΚΕΙΑ...

    χριστινακι, νην πεσεις απ τα συννεφα αν δεις το θεμα σου να μετατρεπεται σε θεματαρα...εχει ολα τα προσοντα... cherry
    erion5
    erion5
    Πόσα πιάνει ρε το όχημα???

    Αριθμός μηνυμάτων : 3158
    Ηλικία : 33
    Τόπος : καστορια
    Κάρμα : 244
    Points : 8619
    Registration date : 13/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία?  πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία? πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε?

    Δημοσίευση από rokas Τετ Νοε 25, 2009 11:27 am

    'Ολες οι θρησκείες αναφέρουν τα ίδια...
    Το γεγονός είναι ότι καλώς ή κακώς αποτέλεσαν και αποτελούν τον συνδετικό κρίκο ανάμεσα σε άτομα της ίδιας ομάδας, ανταγωνιστικός παράγοντας ανάμεσα σε άτομα διαφορετικών ομάδων και μας έφεραν στο σημείο που βρισκόμαστε σήμερα, αποδυναμώνοντας τον άνθρωπο...
    Μας υποχρεώνουν να πιστεύουμε σε ανυπόστατες καταστάσεις, σε θεωρίες περι ψυχών και άλλης ζωής για να ειμαστε τα πειθήνια όργανα όποιου έχει τη διάθεση να κερδίσει.
    Θρησκείες δημιουργούνται κάθε μέρα...Όρεξη να έχουμε να ξέρουμε ποιοί είμαστε και να τις βάζουμε εκεί που πρέπει...
    Στον κάλαθο των αχρήστων...
    rokas
    rokas
    Δάσκαλε που δίδασκες...

    Αριθμός μηνυμάτων : 695
    Ηλικία : 37
    Τόπος : Λαρισα
    Κάρμα : 89
    Points : 6356
    Registration date : 24/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία?  πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία? πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε?

    Δημοσίευση από jimy Τετ Νοε 25, 2009 12:15 pm

    ακομα και ιστορικα να το δουμε, ποσο αιμα χυθηκε στο ονομα θρησκειων? ποσοι πολεμοι εγιναν και γινονται ακομα για την επικρατηση τους? και μη μου πειτε οτι πισω απ ολα αυτα δεν κρυβονταν κι αλλες σκοπιμοτητες..
    jimy
    jimy

    Αριθμός μηνυμάτων : 682
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Βόλος
    Κάρμα : 72
    Points : 6272
    Registration date : 10/04/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία?  πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία? πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε?

    Δημοσίευση από Narkissa Witch Τετ Νοε 25, 2009 1:32 pm

    Πρώτον.....VAMOS ARIS ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ που θα μου λέτε μπαοκ και ......

    Δεύτερον πες τα βρε υιε του παυλίδη μπας και σταματήσουμε να λέμε τα ίδια και τα ίδιαααααα

    Τρίτον ΚΑΤΩ ΟΙ ΠΑΠΑΔΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣ (αν και μονίμως κάτω βρίσκονται alien alien )
    Narkissa Witch
    Narkissa Witch
    Because Devil loves his children!!!!!!!

    Αριθμός μηνυμάτων : 1234
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Στα κουρδιστά μου όνειρα....
    Κάρμα : 17
    Points : 6753
    Registration date : 11/05/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία?  πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: χριστιανισμός. είναι η πιο δυνατη θρησκεία? πιστευετε σε αυτη?? ειναι κατι που δεν το πιστευετε?

    Δημοσίευση από iasonas Τετ Νοε 25, 2009 2:29 pm

    σας παρακαλω, φερτε μια λουκα...η εστω, εναν λουκα, δεν παει αλλο αυτη η κατασταση...

    study
    iasonas
    iasonas
    Όχι, ο μονοσάνδαλος, ο άλλος...

    Αριθμός μηνυμάτων : 1764
    Ηλικία : 34
    Τόπος : σερρες
    Κάρμα : 165
    Points : 7256
    Registration date : 06/10/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Σελίδα 2 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

    Επιστροφή στην κορυφή

    - Παρόμοια θέματα

     
    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
    Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης