Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Παρόμοια θέματα

    Του chating τα εννιάμερα......

    +36
    liana
    isoposos
    lola
    a8eofovos
    anassa
    rokas
    nostradamos
    taugetos
    mariloy
    xrisimo kouneli
    Gyrionis
    thalassa
    petra_
    ioystinos
    Kostis
    Ring Girl
    marios
    emo_no
    mixaela_
    irida
    jimy
    kokosimos
    forum
    innokentios
    pandora
    iasonas
    from another world
    dakos
    kiaskia
    kostikas26
    Aptyxeiotos
    erion5
    wind
    Narkissa Witch
    ela
    latinos
    40 απαντήσεις

    Σελίδα 3 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

    Πήγαινε κάτω

    Του chating τα εννιάμερα...... - Σελίδα 3 Empty Απ: Του chating τα εννιάμερα......

    Δημοσίευση από xrisimo kouneli Τρι Δεκ 01, 2009 10:14 am

    innokentios έγραψε:τοτε δεν εχεις εμπειρια! τη μεγαλη ζημια την κανουν οι 30-50 που ξερουν μονο απο τσατ και οταν λες φορουμ σου λενε τι ειν τουτο...
    σε ποσοστο παλι και βαρδα μην πεις οτι εισαι μικρος σε τρων ζωντανο. αρχιζει η ειρωνια, οι συμβουλες θαρρεις και μιλαν σε παιδακια 7 χρονων.
    ειναι αυτοι που αργησαν να μεγαλωσουν, αργησαν να παρουν χαμπαρι και τρελενονται μολις δουν κανενα να ξερει πιο πολλα απ αυτους.

    Νόμιζα οτι τα ποσοστα χρήσης ίντερνετ ειναι μεγαλύτερα στις ηλικιες 15 - 25! καταραμένη Nielsen / ΑGB Ολο ψεματα λέτε Razz







    (α ναι web designer εδώ και προσφατα ελεγμένα επισημα στατιστικά ιντερνετ τα οποία κάνουν μάλλον λάθος!)

    xrisimo kouneli

    Αριθμός μηνυμάτων : 192
    Τόπος : Εδω γυρω
    Κάρμα : 0
    Points : 5480
    Registration date : 27/11/2009

    http://www.cosmopeople.biz

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Του chating τα εννιάμερα...... - Σελίδα 3 Empty Απ: Του chating τα εννιάμερα......

    Δημοσίευση από erion5 Τρι Δεκ 01, 2009 10:40 am

    οχι, δεν κανουν λαθος....αλλα δεν κανουν και τον κοπο να εξετασουν σε ποιες σελιδες μπαινουν, συνηθως, τα παιδια και σε ποιες οι μεγαλοι...
    αν και με μια απλη ματια φαινεται...μπειτε σε ενα πολυσυχναστο τσατ πρωινες ωρες και ανακαλυψτε...

    ολοι οι δημοσιοι υπαλληλοι που ειναι μπροστα σ ενα πι σι ειναι μεσα...μισο, λεει, ο αλλος βγαζω ενα ενταλμα, α καλα και γω παραλαμβανω μια κληση...

    να μην το προχωρησω κι αλλο...
    cherry
    erion5
    erion5
    Πόσα πιάνει ρε το όχημα???

    Αριθμός μηνυμάτων : 3158
    Ηλικία : 33
    Τόπος : καστορια
    Κάρμα : 244
    Points : 8620
    Registration date : 13/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Του chating τα εννιάμερα...... - Σελίδα 3 Empty Απ: Του chating τα εννιάμερα......

    Δημοσίευση από xrisimo kouneli Τρι Δεκ 01, 2009 10:47 am

    Ρε παιδι, κανείς δε λέει ότι δεν υπάρχει η ανάλογη συμμετοχή. Επίσης το ότι είναι δημόσιος υπάλλοιλος δεν κάνει τον χρήστη άμμεσα 30 - 50! τον κάνει 18 - 65 και βασικά υπάλλοιλο γραφείου ή γραμματειακη υποστηριξη ή φοιτιτη.

    Τα υπόλοιπα επαγγελματα ή ασχολείες ας πούμε είναι πολύ μικρότερα ποσοστα!

    xrisimo kouneli

    Αριθμός μηνυμάτων : 192
    Τόπος : Εδω γυρω
    Κάρμα : 0
    Points : 5480
    Registration date : 27/11/2009

    http://www.cosmopeople.biz

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Του chating τα εννιάμερα...... - Σελίδα 3 Empty Απ: Του chating τα εννιάμερα......

    Δημοσίευση από irida Τρι Δεκ 01, 2009 12:17 pm

    Λάθος...Μετά από επεξεργασία σχετικών ερωτηματολογίων, τις πρωινές ώρες έχει την τιμητική της η εφορία, η πολεοδομία, διαφοροι οργανισμοί και τράπεζες...Το 30 με 50 δεσπόζει και......τσατίζεται στη διάρκεια της δουλειάς...
    irida
    irida
    Λογιστική των Χρωμάτων!!!

    Αριθμός μηνυμάτων : 842
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Θεσσαλονίκη
    Κάρμα : 123
    Points : 6424
    Registration date : 26/12/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Του chating τα εννιάμερα...... - Σελίδα 3 Empty Απ: Του chating τα εννιάμερα......

    Δημοσίευση από mixaela_ Τρι Δεκ 01, 2009 2:48 pm

    δε θα διαφωνησω με κανεναν...γιατι, πολυ απλα, ολοι εχουν στοιχεια απο τους χωρους που επισκεπτονται...
    εχοντας μεγαλη εμπειρια απο chatting θα πω μονο αυτο...οι μεγαλυτεροι βιαζονται να προλαβουν, θεωρουν εαυτους πολυξερους και προσπαθουν να σνομπαρουν τους μικροτερους...

    εχω δωσει απειρες φορες την απαντηση : μικρη ειμαι, οχι χαζη...ανθρωποι εκτος επικαιροτητας, επικεντρωμενοι μονο σ ενα αντικειμενο αυτο της δουλειας τους, δε δεχονται ευκολα οτι ολοι μπορουν να εχουν ενα μεριδιο σε ολα...

    οσο για τους πιο μικρους, ασχολουνται πιο πολυ με παιχνιδια παρα με αλλες σελιδες...

    flower
    mixaela_
    mixaela_
    Συνομιλώ! Pin-up Girl

    Αριθμός μηνυμάτων : 1937
    Ηλικία : 33
    Τόπος : θεσσαλονικη
    Κάρμα : 246
    Points : 7414
    Registration date : 08/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Του chating τα εννιάμερα...... - Σελίδα 3 Empty Απ: Του chating τα εννιάμερα......

    Δημοσίευση από xrisimo kouneli Τρι Δεκ 01, 2009 4:47 pm

    irida έγραψε:Λάθος...Μετά από επεξεργασία σχετικών ερωτηματολογίων, τις πρωινές ώρες έχει την τιμητική της η εφορία, η πολεοδομία, διαφοροι οργανισμοί και τράπεζες...Το 30 με 50 δεσπόζει και......τσατίζεται στη διάρκεια της δουλειάς...

    τι ερωτηματολόγια??? :O

    xrisimo kouneli

    Αριθμός μηνυμάτων : 192
    Τόπος : Εδω γυρω
    Κάρμα : 0
    Points : 5480
    Registration date : 27/11/2009

    http://www.cosmopeople.biz

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Του chating τα εννιάμερα...... - Σελίδα 3 Empty Απ: Του chating τα εννιάμερα......

    Δημοσίευση από xrisimo kouneli Τρι Δεκ 01, 2009 5:22 pm

    mixaela_ έγραψε:δε θα διαφωνησω με κανεναν...γιατι, πολυ απλα, ολοι εχουν στοιχεια απο τους χωρους που επισκεπτονται...
    εχοντας μεγαλη εμπειρια απο chatting θα πω μονο αυτο...οι μεγαλυτεροι βιαζονται να προλαβουν, θεωρουν εαυτους πολυξερους και προσπαθουν να σνομπαρουν τους μικροτερους...

    εχω δωσει απειρες φορες την απαντηση : μικρη ειμαι, οχι χαζη...ανθρωποι εκτος επικαιροτητας, επικεντρωμενοι μονο σ ενα αντικειμενο αυτο της δουλειας τους, δε δεχονται ευκολα οτι ολοι μπορουν να εχουν ενα μεριδιο σε ολα...

    οσο για τους πιο μικρους, ασχολουνται πιο πολυ με παιχνιδια παρα με αλλες σελιδες...

    flower

    Θύγεις αρκετά ζητήματα σε ένα και μόνο πόστ με λίγες λέξεις Razz

    Καλώς ή κακώς "ολοι μπορουν να εχουν ενα μεριδιο σε ολα" θα μπορούσε να μεταφραστεί και σε "η ημιμάθεια είναι αρετή". Πιθανόν, αυτό είναι που βλέπουν όσοι έχουν εξηδικευτεί σε ένα αντικείμενο σε σχέση με κάποιον που δεν έχει εξιδικευση και κατα συνέπεια μιλάει χωρίς να ξέρει.
    Το "μιλάω χωρίς να ξέρω" δε, είναι κοινό χαρακτηριστικό του σημερινού Ελληνικού κόσμου. Όλοι έχουν άποψη για όλα ακόμα και όταν δεν έχουν γνώση ή εμπειρία πάνω στο θέμα.

    Είναι σα να πηγαίνει κάποιος σε ένα μηχανολόγο να του φτιάξει το αυτοκίνητο και να του κάνει παρατηρήσεις για το τί φταίει και πως να το φτιάξει. Αφού έχει άποψη για το τί φταίει στο αυτοκίνητο και πως φτιάχνεται γιατί πάει να τιν πρίξει; Βέβαια δεν ξέρει να το φτιάξει απλά θέλει να μιλίσει και να έχει άποψη για το φαίνεσθαι.

    Κάποιος "εκτός επικαιρότητας" μπορεί και να μήν είναι "εκτός" αλλά να βλέπει την ιστορία να επαναλαμβάνετε. Αυτό είναι καθαρά θέμα εμπειρίας που όσο και να χτυπιέται ο μέσος έφηβος και μέσος εν αρχής ενήλικος, ότι κατέχει ή οτι γνωρίζει απλά γελιέται. Μπλέκεται με την επιπολαιότητα και τη φλόγα της επανάστασης που συνηδειτα η ασυνήδειτα διακατέχεται και μιλάει χώρίς να γνωρίζει πραγματικά τι συμβαίνει.

    Το να σνομπάρεις κάποιος οποιονδήποτε είναι προφανός μια λαθεμένη τακτική. Γενικά το σνόμπ είναι. Από την άλλη όμως είναι κατανοήτο πως κάποιος με περισσότερες εμπειρίες στη ζωή, σνομπάρει κάποιον με λιγότερες. Ιδιαίτερα όταν συμβαίνουν και όσα προανέφερα. Αυτή η "σνομπαρία" μπορείτε έυκολα να παρατηρήσετε πως υπάρχει ακόμα και ανάμεσα σε κάποιον 19χρόνο πρός κάποιον 15χρονο. Η προσπερασμένη φράση "εκεί που είσαι ήμουν και εδώ που είμαι θα έρθεις" μια μέρα χτυπά όλων μας την πόρτα. Μας φτάνει και μας λέει φίλε θυμάσε τότε που ήσουν 15, 18, 20 και τσαντιζόσουν/στεναχωριόσουν επειδή νόμιζες ότι ξέρεις και ο μεγαλύτερος σου σε σνόμπαρε; Τώρα γιατί σνομπάρεις και εσύ τους αντίστοιχους; και απαντάς γιατί "στερνή μου γνώση να σ'ειχα πρώτα".

    Αλλά αυτά οι περισσότεροι απ ότι κατάλαβα έχετε 10 - 15 χρόνια ακόμα ζωής για να το βιώσετε! Απλά σας το παρουσιάζω όπως σας το έχουν παρουσιάσει εκατοντάδες ακόμα φορές, όπως μου τα λέγανε και μένα κάποτε και φυσικάααααααααααααααααα.. δε τους άκουγα πραγματικά Very Happy Ούτε μπορούσα να καταλάβω τι μου λένε όπως το κατάλαβα αργότερα cheers




    (α... δεν είναι πολύξεροι, αλλά ξέρουν πολύ περισσότερα, και φυσικά και οι ίδιοι έχουν τα ίδια ελλατώματα όπως επιπολαιότητα και ανωριμότητα κλπ κλπ! στο κάτω κάτω άνθρωποι είμαστε όλοι Wink )

    xrisimo kouneli

    Αριθμός μηνυμάτων : 192
    Τόπος : Εδω γυρω
    Κάρμα : 0
    Points : 5480
    Registration date : 27/11/2009

    http://www.cosmopeople.biz

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Του chating τα εννιάμερα...... - Σελίδα 3 Empty Απ: Του chating τα εννιάμερα......

    Δημοσίευση από Narkissa Witch Τρι Δεκ 01, 2009 5:28 pm

    Πολύξεροι δεν είναι αλλά τους κάνουν.....Το οτι έχουν βιώσει περισσότερα απ'οτι εμεις δε σημαίνει πως πρέπει να το λένε με καμάρι....Συζήτηση κάνεις όσο χρονών κι αν είσαι....Και πολλές φορές είναι και πολύ επικοδομητικές οι συζητήσεις ανάμεσα σε διαφορετικές ηλικίες....Βοηθάει και τον ένα και τον άλλο....Βλέπεις από άλλη οπτική κάποια πράγματα χωρίς να είναι υποχρεωτικό να τα κατανοήσεις πλήρως.......Αν θες όλα γίνονται....Αν πάλι είσαι στενόμυαλος τότε όλα σου φταίνε....Δε σου φταιει ο άλλος που είναι το μικρό της παρέας....
    Narkissa Witch
    Narkissa Witch
    Because Devil loves his children!!!!!!!

    Αριθμός μηνυμάτων : 1234
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Στα κουρδιστά μου όνειρα....
    Κάρμα : 17
    Points : 6754
    Registration date : 11/05/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Του chating τα εννιάμερα...... - Σελίδα 3 Empty Απ: Του chating τα εννιάμερα......

    Δημοσίευση από xrisimo kouneli Τρι Δεκ 01, 2009 5:50 pm

    Και ποιός είναι τέλειος;

    Όταν βρεθείς σε μια τέτοια παρέα δε πρέπει είτε να την αποδεχτείς είτε να αποχωρήσεις;

    Χαμένος χρόνος είναι να μην μπορείς συζητήσεις αλλά να τσακώνεσαι!

    Και κάτι που είναι χειρότερο αλλα αναποφευκτο για τις μεγαλύτερες ηλικίες. Οι απόψεις έχουν περάσει από 40 κύμματα για να εδραιωθούν και να εμφανιστούν σε μια συζήτησή που θα τύχουμε. Το ποιό αναμενόμενο λοιπόν από όλα είναι να τις υπερασπιστούν σθεναρά και βασισμένοι πάνω σε αυτό το επιχείρημα.

    Και ξέρεις; είναι πολυ ισχυρο επιχείρημα, γιατί η άποψη του έφηβου βασίζεται ως επι το πλείστον σε εικασίες, σε θεωρίες, σε φήμες, σε σαθρά ακόμα θεμέλια εν ολίγης, αντίθετα βέβαια με κάποιον στα -αντα του που τα έχει ζήσει, τα έχει βιώσει.

    Μπορεί ένας έφηβος να στηρίξει παράδειγμα την ελευθερία του λόγου σε ένα -αντάρη που η ζωή του, του έχει δείξει πως πρόκειτε για ουτοπία; Είναι σα να προσπαθεί κάποιος να πείσει "συμφωνα με όσα έχει ακούσει" εκείνον που το έχει ερευνήσει πρακτικά. Θα απαντήσει "ενταξεί μικρό είσαι ακόμα και έχεις όνειρα και ιδέες που σου έχουν μάθει στο σχολείο χωρίς να έχεις δει κατα πόσο αληθεύουν από τους γύρο ανθρώπους σου και την κοινωνία γενικότερα" . Δε θα είναι πολύξερος, θα είναι πιο έμπειρος.

    Το κακό είναι βέβαια τα ελατώματα, όπως το να είναι αναγωγος, απρεπής κλπ που έχουν περισσότερο όμως να κάνουν με τον χαρακτήρα παρά με την ηλικία ή την παιδεία.

    (άσχετο: η μόρφωση δεν φτιάχνει χαρακτήρα, αντιθέτως συνήθως τον χαλάει)

    xrisimo kouneli

    Αριθμός μηνυμάτων : 192
    Τόπος : Εδω γυρω
    Κάρμα : 0
    Points : 5480
    Registration date : 27/11/2009

    http://www.cosmopeople.biz

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Του chating τα εννιάμερα...... - Σελίδα 3 Empty Απ: Του chating τα εννιάμερα......

    Δημοσίευση από Ring Girl Τρι Δεκ 01, 2009 5:57 pm

    xrisimo kouneli, έχεις και δίκιο και άδικο! Δίκιο στο ότι όλοι είμαστε άνθρωποι.
    Αλλά μην δικαιολογείς καταστάσεις γιατί αν και μικρή έχω μεγάλη εμπειρία γιατί είμαι μέλος σε πολλές επιστημονικές σελίδες. Εκεί μ' αντιμετωπίζουν κανονικά σαν να είμαι της ηλικίας τους έστω κι αν ο πιο μικρός είναι 19 χρονων ( και χρόνια σου πολλά Erion5 ).
    Δεν είμαι εριστική, δεν το παίζω ξερόλας αλλά μόλις ακούν σε άλλες σελίδες πόσο είμαι αλλάζει η κουβέντα που ήταν φυσιολογικη μέχρι τότε και αρχίζει η απαξίωση. Έχω παίξει πολλές φορές τη μεγάλη και κανένας δεν κατάλαβε τίποτα. Στο ίδιο άτομο είπα πόσο είμαι με άλλο nickname και μ΄έγραψε κανονικά. Τέλος πάντων, έχω κάνει πολλά πειράματα ( το πάθος μου είναι, μαζί με τη φυσική ) και κατέληξα σε συμπέρασμα. Θίγονται όσοι έχουν σαν κριτήριο την ηλικία και έχουν και ένα ψώνιο μην τους στερήσει κανείς αυτή την εμπειρία των χρόνων. Όχι ότι πάει κανένας να το κάνει αλλα΄το έχουν δεδομένο ότι η ζωή τους γέμισε πείρα. Κι ας μην ξέρουν πιο πέρα......

    Φήμες και εικασίες? Δεν είναι απόλυτο αυτό αλλά και δε λέει κανείς ότι ξέρει πιο πολλά απ' αυτούς. Αυτοί το υποθέτουν, ίσως....
    Ring Girl
    Ring Girl

    Αριθμός μηνυμάτων : 262
    Ηλικία : 27
    Κάρμα : 23
    Points : 5834
    Registration date : 10/03/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Του chating τα εννιάμερα...... - Σελίδα 3 Empty Απ: Του chating τα εννιάμερα......

    Δημοσίευση από xrisimo kouneli Τρι Δεκ 01, 2009 6:14 pm

    Ring Girl έγραψε:xrisimo kouneli, έχεις και δίκιο και άδικο! Δίκιο στο ότι όλοι είμαστε άνθρωποι.
    Αλλά μην δικαιολογείς καταστάσεις γιατί αν και μικρή έχω μεγάλη εμπειρία γιατί είμαι μέλος σε πολλές επιστημονικές σελίδες. Εκεί μ' αντιμετωπίζουν κανονικά σαν να είμαι της ηλικίας τους έστω κι αν ο πιο μικρός είναι 19 χρονων ( και χρόνια σου πολλά Erion5 ).

    Δεν δικαιολογώ, αλλά καταλαβαίνω. Τι κάνεις εσύ 13ων σε επιστημονικες σελιδες? Razz Razz Razz Razz Razz Razz

    Ring Girl έγραψε:
    Δεν είμαι εριστική, δεν το παίζω ξερόλας αλλά μόλις ακούν σε άλλες σελίδες πόσο είμαι αλλάζει η κουβέντα που ήταν φυσιολογικη μέχρι τότε και αρχίζει η απαξίωση. Έχω παίξει πολλές φορές τη μεγάλη και κανένας δεν κατάλαβε τίποτα.

    Ανάλογα το θέμα, μου φαίνεται παράξενο να μην καταλάβει κανείς την ηλικία σου...
    Θα έλεγα πως εκείνοι είτε δε δίνουν σημασία, είτε είναι μικρότεροι από όσο λένε! Υπάρχει και η εξάιρεση της δίωξης ηλεκτρονικού εγκλήματος που όταν πετάγεσαι και ενώ μιλάς ώριμα παρουσιάζεσαι 13ων σε υποπτευονται ολοι και τον πουλεν!

    Ring Girl έγραψε:
    Στο ίδιο άτομο είπα πόσο είμαι με άλλο nickname και μ΄έγραψε κανονικά. Τέλος πάντων, έχω κάνει πολλά πειράματα ( το πάθος μου είναι, μαζί με τη φυσική ) και κατέληξα σε συμπέρασμα. Θίγονται όσοι έχουν σαν κριτήριο την ηλικία και έχουν και ένα ψώνιο μην τους στερήσει κανείς αυτή την εμπειρία των χρόνων. Όχι ότι πάει κανένας να το κάνει αλλα΄το έχουν δεδομένο ότι η ζωή τους γέμισε πείρα. Κι ας μην ξέρουν πιο πέρα......

    1. Αν μιλάμε για -αντα και άνω, ναί η ζωή τους γέμισε πείρα και μην αμφιβάλεις καθόλου. Μπορείς όμως να ψάξεις τι είδους πείρα τους γέμισε. Γιατί δε μπορείς να πείς με βεβαιώτητα ότι όλοι είχαν τις καλύτερες και τις σωστότερες εμπειρίες. Ούτε και πως τις επεξεργάστηκαν το ίδιο.

    2. Προς το παρόν δεν έχω γνωρίσει κάποιον που έχει το ψώνιο να μη του στερήσουν την εμπειρία των χρόνων. Καθώς αυτό είναι δεδομένα αδύνατο. Μήπως αυτό απλά παρουσιάζεται σε σένα ή έτσι το εκλαμβάνεις; Η ηλικία είναι ένα κρητίριο αρκετά ισχυρό όπως και να χει. Είναι λίγοι που θα κοιτάξουν πέρα απο αυτό κιολας. Όταν ιδιαίτερα καλείσε να κρίνεις καθημερινά 10αδες ανθρώπους για διαφορα θέματα, τότε το πιο σύντομο είναι η ηλικία. Γιατί αλλάζουν άμμεσα; γιατί ο λόγος του μέσου 13χρονου (αν εισαι) δεν έχει την επιθυμιτή αξία. Δεν θα κάθήσουν πολλοί να περιμένουν να κρίνουν από τα λεγόμενά σου και μόνο.


    Ring Girl έγραψε:
    Φήμες και εικασίες? Δεν είναι απόλυτο αυτό αλλά και δε λέει κανείς ότι ξέρει πιο πολλά απ' αυτούς. Αυτοί το υποθέτουν, ίσως....

    Δε μιλώ απόλυτα, ούτε για τις εξαιρέσεις Wink


    Για να υποθέσει κάποιος κάτι, 'εχει και ένα Α ερέθισμα. Ακόμα και αν εμείς αυτό δε τον αντιλαμβανόμαστε!

    xrisimo kouneli

    Αριθμός μηνυμάτων : 192
    Τόπος : Εδω γυρω
    Κάρμα : 0
    Points : 5480
    Registration date : 27/11/2009

    http://www.cosmopeople.biz

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Του chating τα εννιάμερα...... - Σελίδα 3 Empty Απ: Του chating τα εννιάμερα......

    Δημοσίευση από xrisimo kouneli Τρι Δεκ 01, 2009 6:16 pm

    Σχετικό-Ασχετο: Κολλιμένος δεν είναι μόνο όποιος έχει μια σταθερή, ισχυρή άποψη, αλλα είναι και εκείνος που ισχυρα και σταθερά προσπαθέι να τον πείσει ότι δεν ισχύει!

    xrisimo kouneli

    Αριθμός μηνυμάτων : 192
    Τόπος : Εδω γυρω
    Κάρμα : 0
    Points : 5480
    Registration date : 27/11/2009

    http://www.cosmopeople.biz

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Του chating τα εννιάμερα...... - Σελίδα 3 Empty Απ: Του chating τα εννιάμερα......

    Δημοσίευση από Narkissa Witch Τρι Δεκ 01, 2009 6:53 pm

    Και ξαναματαλέω......Η ηλικία δεν παίζει ντε και καλά ρόλο.......Μου έχει τύχει πολλές φορές να κάνω συζήτηση με ανθρώπους των "-αντα " και να με συμβουλεύονται ακόμη και για θέματα δουλειάς...Όχι δεν το λέω με ψωνίστικο ύφος και σαφώς έχουν παραπάνω εμπειρίες από μένα, αλλά από κει και πέρα παίζει ρόλο η ωριμότητα του καθενός....Και ναι μεν οι εμπειρίες μας κάνουν πιο ώριμους, αλλά η ωριμότητα δεν υπάρχει μόνο μέσα από αυτές....
    Narkissa Witch
    Narkissa Witch
    Because Devil loves his children!!!!!!!

    Αριθμός μηνυμάτων : 1234
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Στα κουρδιστά μου όνειρα....
    Κάρμα : 17
    Points : 6754
    Registration date : 11/05/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Του chating τα εννιάμερα...... - Σελίδα 3 Empty Απ: Του chating τα εννιάμερα......

    Δημοσίευση από xrisimo kouneli Τρι Δεκ 01, 2009 8:31 pm

    Παραμύθι με λυπημένο τέλο έγραψε:Και ξαναματαλέω......Η ηλικία δεν παίζει ντε και καλά ρόλο.......Μου έχει τύχει πολλές φορές να κάνω συζήτηση με ανθρώπους των "-αντα " και να με συμβουλεύονται ακόμη και για θέματα δουλειάς...Όχι δεν το λέω με ψωνίστικο ύφος και σαφώς έχουν παραπάνω εμπειρίες από μένα, αλλά από κει και πέρα παίζει ρόλο η ωριμότητα του καθενός....Και ναι μεν οι εμπειρίες μας κάνουν πιο ώριμους, αλλά η ωριμότητα δεν υπάρχει μόνο μέσα από αυτές....

    Θα διαφωνισώ πως οι εμπειρίες μας, μας κάνουν πιο ώριμους. Μάλιστα καθέτος, πλαγίος, διαγωνίως και επι ταυτα!

    Θα σε απογοητεύσω αν σου πω πως εσύ ή και άλλοι 40 αν απαντήσετε το ίδιο, δεν είστε αρκετό στατιστικό δείγμα ώστε να εδραιωθεί ένας κανόνας; Η ηλικία ως επι το πλείστον παίζει ρόλο. Μπορείτε να είστε η εξαίρεση βέβαια, αλλά αυτό θα το δείς σε περίπτωση που η γνώμη σου να παίζει τόσο ρόλο στη ζωή αρκετών μεγαλύτερων και όχι σε δυο τρείς. Βέβαια όταν είσαι στις αρχές τις 3ης δεκαετιας της ζωής σου δεν είσαι ανάμεσα στους έφηβους πια, ήδη έχεις το δικαίωμα ψήφου άρα και διακυβέρνησης της χώρας. Κατ εμένα δεν έχει κάποιος στα 19 του ή στα 20 του τα ελαφρυντικά "είναι μικρό μωρε ακόμα". Αντιθέτος οφείλει να είναι ένας υπεύθυνος και σκεπτόμενος άνθρωπος.

    Και γιατί να μη σε συμβουλευτούν αν η νεανική οπτική σου έχει κάτι να τους δώσει; Αυτό δε καταργεί διόλου την όποια ευστροφία ή δυστροφία Razz. Η εξυπνάδα δυστυχώς δεν αρκεί, όμως είναι μεγάλη βοήθεια.

    Η ωριμότητα γενικά, δεν έρχετέ ουτε στα -ηντα, ίσως πιο μετά. Η ωριμότητα στη σκέψη μπορεί να υπάρχει και από τα 10 μας, η ωριμότητα στο χαρακτήρα και στη προσωπικότητα εμφανιζεται γυρο στα 25 μας και η ωριμότητα γενικά στη ζωή αυξάνεται μέρα με τη μέρα, για αλλους γρήγορα, για αλλους μας πιο αργα!!! geek

    xrisimo kouneli

    Αριθμός μηνυμάτων : 192
    Τόπος : Εδω γυρω
    Κάρμα : 0
    Points : 5480
    Registration date : 27/11/2009

    http://www.cosmopeople.biz

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Του chating τα εννιάμερα...... - Σελίδα 3 Empty Απ: Του chating τα εννιάμερα......

    Δημοσίευση από Narkissa Witch Τρι Δεκ 01, 2009 8:56 pm

    Όχι δε θα με απογοητεύσεις γιατί απλούστατα δεν έχω σκοπό να εδραιώσω κανέναν κανόνα! Λέω απλά την άποψή μου....Και για μένα προσωπικά η ηλικία δεν παίζει ρόλο....Τόσο απλά alien alien
    Narkissa Witch
    Narkissa Witch
    Because Devil loves his children!!!!!!!

    Αριθμός μηνυμάτων : 1234
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Στα κουρδιστά μου όνειρα....
    Κάρμα : 17
    Points : 6754
    Registration date : 11/05/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Του chating τα εννιάμερα...... - Σελίδα 3 Empty Απ: Του chating τα εννιάμερα......

    Δημοσίευση από xrisimo kouneli Τρι Δεκ 01, 2009 10:58 pm

    Εκεί ημουν και γω κάποτε alien

    xrisimo kouneli

    Αριθμός μηνυμάτων : 192
    Τόπος : Εδω γυρω
    Κάρμα : 0
    Points : 5480
    Registration date : 27/11/2009

    http://www.cosmopeople.biz

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Του chating τα εννιάμερα...... - Σελίδα 3 Empty Απ: Του chating τα εννιάμερα......

    Δημοσίευση από Narkissa Witch Τρι Δεκ 01, 2009 11:02 pm

    Κι εκεί που είσαι θα'ρθω που λένε??
    Narkissa Witch
    Narkissa Witch
    Because Devil loves his children!!!!!!!

    Αριθμός μηνυμάτων : 1234
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Στα κουρδιστά μου όνειρα....
    Κάρμα : 17
    Points : 6754
    Registration date : 11/05/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Του chating τα εννιάμερα...... - Σελίδα 3 Empty Απ: Του chating τα εννιάμερα......

    Δημοσίευση από erion5 Τετ Δεκ 02, 2009 1:07 am

    xrisimo kouneli έγραψε:

    Το "μιλάω χωρίς να ξέρω" δε, είναι κοινό χαρακτηριστικό του σημερινού Ελληνικού κόσμου. Όλοι έχουν άποψη για όλα ακόμα και όταν δεν έχουν γνώση ή εμπειρία πάνω στο θέμα.
    Αυτό είναι καθαρά θέμα εμπειρίας που όσο και να χτυπιέται ο μέσος έφηβος και μέσος εν αρχής ενήλικος, ότι κατέχει ή οτι γνωρίζει απλά γελιέται. Μπλέκεται με την επιπολαιότητα και τη φλόγα της επανάστασης που συνηδειτα η ασυνήδειτα διακατέχεται και μιλάει χώρίς να γνωρίζει πραγματικά τι συμβαίνει.
    Το να σνομπάρεις κάποιος οποιονδήποτε είναι προφανός μια λαθεμένη τακτική. Γενικά το σνόμπ είναι. Από την άλλη όμως είναι κατανοήτο πως κάποιος με περισσότερες εμπειρίες στη ζωή, σνομπάρει κάποιον με λιγότερες.
    Αλλά αυτά οι περισσότεροι απ ότι κατάλαβα έχετε 10 - 15 χρόνια ακόμα ζωής για να το βιώσετε! Απλά σας το παρουσιάζω όπως σας το έχουν παρουσιάσει εκατοντάδες ακόμα φορές, όπως μου τα λέγανε και μένα κάποτε και φυσικάααααααααααααααααα.. δε τους άκουγα πραγματικά Very Happy Ούτε μπορούσα να καταλάβω τι μου λένε όπως το κατάλαβα αργότερα cheers

    θα επρεπε να μην εχουν? η αποψη δεν αποτελει πορισμα και ειναι προσωπικη. αλλα αλλο ειναι να εχω την αποψη μου και να την εκφραζω κι αλλο να δεχομαι να ανστερνιζομαι αποψεις αλλων που δεν μ αφορουν.
    η φλογα της επαναστασης αναβει στους ρομαντικους και οχι στους ρεαλιστες. καλα τα λες για την επιπολαιοτητα αλλα δεν ειναι χαρακτηριστικο ηλικιας. οταν εχεις δωσει δειγματα ωριμοτητας και τα εχεις βγαλει περα σε καταστασεις δυσκολες, μαλλον, γνωριζεις πολυ καλα τι συμβαινει οπως εχεις γνωρισει και τις δυνατοτητες σου...
    εγω γιατι δεν εχω σνομπαρει κανεναν με πιο λιγες εμπειριες απο μενα?
    πειραζει που ανακαλυπτω μονος και βρισκομαι πανετοιμος οταν μου "παρουσιαζουν"?

    xrisimo kouneli έγραψε:
    Δεν δικαιολογώ, αλλά καταλαβαίνω. Τι κάνεις εσύ 13ων σε επιστημονικες σελιδες? Razz Razz Razz Razz Razz Razz

    Ανάλογα το θέμα, μου φαίνεται παράξενο να μην καταλάβει κανείς την ηλικία σου...
    Θα έλεγα πως εκείνοι είτε δε δίνουν σημασία, είτε είναι μικρότεροι από όσο λένε! Υπάρχει και η εξάιρεση της δίωξης ηλεκτρονικού εγκλήματος που όταν πετάγεσαι και ενώ μιλάς ώριμα παρουσιάζεσαι 13ων σε υποπτευονται ολοι και τον πουλεν!

    να μια καλη ερωτηση, απιθανο ε? κι ομως, εχει καθε δικαιωμα και λογο να βρισκεται σε επιστημονικες σελιδες...με κβαντικη φυσικη δεν ασχολουνται μονο οι ανω των -αντα...
    η διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος δεν αχολειται με τα 13χρονα αλλα με τα 50χρονα που παριστανουν τα πιτσιρικια για να πετυχουν το σκοπο τους...

    παρατηρησα οτι εχεις οριοθετησει τα της ωριμοτητας του χαρακτηρα, της προσωππικοτητας, της σκεψης... αυτα, βεβαια, ειναι συμπερασματα δικα σου αναλογα με το που τοποθετεις τον εαυτο σου...ξερεις, ομως, δεν ισχυουν για ολους και, το πιο σημαντικο, ειναι καθαρα υποκειμενικα γιατι αντλουνται με βαση τα δικα σου πεπραγμενα... cherry
    erion5
    erion5
    Πόσα πιάνει ρε το όχημα???

    Αριθμός μηνυμάτων : 3158
    Ηλικία : 33
    Τόπος : καστορια
    Κάρμα : 244
    Points : 8620
    Registration date : 13/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Του chating τα εννιάμερα...... - Σελίδα 3 Empty Απ: Του chating τα εννιάμερα......

    Δημοσίευση από ioystinos Τετ Δεκ 02, 2009 3:00 am

    Τα συμπεράσματα βγαίνουν από τους χωρους στους οποίους κινούμαστε και το ποιόν των ατόμων με τους οποίους συναναστρεφόμαστε. Πάρτε αυτό σαν αφετηρία.
    Δεν έχω την απαίτηση από τον τρόφιμο, ω! με συγχωρείτε, τον χρήστη του etsi.com να παρουσιάσει το άριστα, άσχετα με την ηλικία του, επειδή γνωρίζω ότι δεν μπορεί. Το πολύ πολύ να πει πέντε κλισέ ατάκες περί πείρας και αυτό είναι όλο.......
    ioystinos
    ioystinos

    Αριθμός μηνυμάτων : 132
    Ηλικία : 43
    Τόπος : Αθήνα
    Κάρμα : 24
    Points : 5770
    Registration date : 01/12/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Του chating τα εννιάμερα...... - Σελίδα 3 Empty Απ: Του chating τα εννιάμερα......

    Δημοσίευση από kostikas26 Τετ Δεκ 02, 2009 8:33 am

    να χτυπησω το καμπανακι? ΝΑ ΧΤΥΠΗΧΩ ΤΟ ΚΑΜΠΑΝΑΚΙ?

    παντα λεμε για ενα ποσοστο και οχι για το συνολο και απορω γιατι γινεται τοσος ντορος, ποσο παραξενο ειναι να φερονται ετσι?
    xrisimo kouneli, γιατι το αμφισβητεις και υπερασπιζεσαι μια ομαδα ατομων που δε σου εχει τυχει κιολας να σου μιλησουν ετσι? δε λεει κανεις οτι ολοι οι μεγαλοι εχουν προβλημα. Shocked
    kostikas26
    kostikas26
    Πόντιος κι μ' έναν Ομάτ !!!

    Αριθμός μηνυμάτων : 2244
    Ηλικία : 30
    Τόπος : ποντος...
    Κάρμα : 184
    Points : 7890
    Registration date : 09/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Του chating τα εννιάμερα...... - Σελίδα 3 Empty Απ: Του chating τα εννιάμερα......

    Δημοσίευση από xrisimo kouneli Τετ Δεκ 02, 2009 9:45 am

    kostikas26 έγραψε:να χτυπησω το καμπανακι? ΝΑ ΧΤΥΠΗΧΩ ΤΟ ΚΑΜΠΑΝΑΚΙ?

    παντα λεμε για ενα ποσοστο και οχι για το συνολο και απορω γιατι γινεται τοσος ντορος, ποσο παραξενο ειναι να φερονται ετσι?
    xrisimo kouneli, γιατι το αμφισβητεις και υπερασπιζεσαι μια ομαδα ατομων που δε σου εχει τυχει κιολας να σου μιλησουν ετσι? δε λεει κανεις οτι ολοι οι μεγαλοι εχουν προβλημα. Shocked

    Δε το από μια άλλη οπτική (πάρτο αλλιώς Razz ) -> Δεν υπερασπίζομαι, εξηγώ και συνομιλώ Razz


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την xrisimo kouneli στις Τετ Δεκ 02, 2009 10:08 am, 1 φορά

    xrisimo kouneli

    Αριθμός μηνυμάτων : 192
    Τόπος : Εδω γυρω
    Κάρμα : 0
    Points : 5480
    Registration date : 27/11/2009

    http://www.cosmopeople.biz

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Του chating τα εννιάμερα...... - Σελίδα 3 Empty Απ: Του chating τα εννιάμερα......

    Δημοσίευση από pandora Τετ Δεκ 02, 2009 9:57 am

    xrisimo kouneli έγραψε:Suspect

    Δε μου έχει τύχει ποτέ κάποιος μεγαλύτερος ρε σύ να κάθετε να βρίζει χωρίς αίτια, έτσι για πλάκα! Τι να σου πω! Από προσωπική εμπειρία μόνο το λέω και γω. Όσες φορές έτυχε να είναι κάποιος σε ένα τσατ και να βρίζει αβέρτα επειδή δε του μιλάνε, έτυχε να είναι μικρότερης ηλικίας. Όταν λέω μεγαλύτερης ηλικίας δεν έννοω βέβαια 20 και 5 μηνών ούτε 22! κατά προσέγγιση μιλω φυσικά. Το ηλικιακό γκρούπ 20 - 25 το αφήνω έξω για άλλους λόγους. Συνήθως αυτοί είναι φοιτιτές ή στο στρατό ή γενικότερα είναι στη φάση που ξεκινάνε τη ζώη πιο πέρα από ένα πισι!

    Μπορεί και να έχεις δίκιο.

    θα σταθω σ αυτο...το προβλημα δεν ειναι ηληκιακο και εχει ως εξης...
    ξεκινωντας απο μια λαθος εντυπωση οτι οποιος βρισκεται σ ενα τσατ πασχει απο ελλειψη επικοινωνιας με τον περιγυρο του, προσπαθουν να αποδειξουν οτι οι συγκεκριμενοι βρισκονται εκει ετσι, απλα...και το λενε πριν απο ο, τιδηποτε για να σε προκαταβαλλουν ΜΗΗΗΗΠΩΣ και τους περασεις για προβληματικους. το αστειο ειναι οτι δεν τους εχεις αναφερει κατι σχετικο και γιατι να το κανεις αλλωστε?
    με αλλα λογια, οποιος εχει τη μυγα μυγιαζεται... Very Happy
    pandora
    pandora
    Κοινωνικός Ανταποκριτής (κοινώς... κουτσομπόλα)

    Αριθμός μηνυμάτων : 3029
    Ηλικία : 34
    Τόπος : αγρινιο
    Κάρμα : 231
    Points : 8538
    Registration date : 10/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Του chating τα εννιάμερα...... - Σελίδα 3 Empty Απ: Του chating τα εννιάμερα......

    Δημοσίευση από jimy Τετ Δεκ 02, 2009 10:49 am

    xrisimo kouneli έγραψε:

    Για να υποθέσει κάποιος κάτι, 'εχει και ένα Α ερέθισμα. Ακόμα και αν εμείς αυτό δε τον αντιλαμβανόμαστε!

    αυτο που αντιλαμβανομαι εγω ειναι οτι το ερεθισμα το εχουν μονιμα, ειναι η προθεση να ειναι παντα απο πανω και εκηλωνεται οταν δεν το καταφερνουν. τοτε κανουν την αμυνα να φαινεται για επιθεση για να προλαβουν.
    λοιπον, ειμαι ταχτικος χρηστης σε τσατ που εχει ατομα απο 12 μεχρι οσο θελεις. φτανει μεχρι και 70-80 χρηστες ταυτοχρονα. τους εχουμε παρει χαμπαρι μεγαλοι και μικροι και τους εχουμε απομονωσει, ειναι καμια 15αρια. κι ομως εξακολουθουν να κανουν τα ιδια και ειδικα σε νεα μελη. το ban ( οι mods ειναι μεγαλοι, οχι παιδια και πολυ σωστα ατομα) παει συννεφο γιατι γινονται φορτικοι και φτανουν στα ακρα. αλλα αυτοι το χαβα τους.. cat
    jimy
    jimy

    Αριθμός μηνυμάτων : 682
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Βόλος
    Κάρμα : 72
    Points : 6273
    Registration date : 10/04/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Του chating τα εννιάμερα...... - Σελίδα 3 Empty Απ: Του chating τα εννιάμερα......

    Δημοσίευση από xrisimo kouneli Τετ Δεκ 02, 2009 11:01 am

    jimy έγραψε:
    xrisimo kouneli έγραψε:

    Για να υποθέσει κάποιος κάτι, 'εχει και ένα Α ερέθισμα. Ακόμα και αν εμείς αυτό δε τον αντιλαμβανόμαστε!

    αυτο που αντιλαμβανομαι εγω ειναι οτι το ερεθισμα το εχουν μονιμα, ειναι η προθεση να ειναι παντα απο πανω και εκηλωνεται οταν δεν το καταφερνουν. τοτε κανουν την αμυνα να φαινεται για επιθεση για να προλαβουν.
    λοιπον, ειμαι ταχτικος χρηστης σε τσατ που εχει ατομα απο 12 μεχρι οσο θελεις. φτανει μεχρι και 70-80 χρηστες ταυτοχρονα. τους εχουμε παρει χαμπαρι μεγαλοι και μικροι και τους εχουμε απομονωσει, ειναι καμια 15αρια. κι ομως εξακολουθουν να κανουν τα ιδια και ειδικα σε νεα μελη. το ban ( οι mods ειναι μεγαλοι, οχι παιδια και πολυ σωστα ατομα) παει συννεφο γιατι γινονται φορτικοι και φτανουν στα ακρα. αλλα αυτοι το χαβα τους.. cat

    δεν αναφέρομαι σε τέτοιες ιδιαίτερες περιπτώσεις. Στο πρώτο πόστ αναφέρω συγκεκριμένα ποιους

    xrisimo kouneli

    Αριθμός μηνυμάτων : 192
    Τόπος : Εδω γυρω
    Κάρμα : 0
    Points : 5480
    Registration date : 27/11/2009

    http://www.cosmopeople.biz

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Του chating τα εννιάμερα...... - Σελίδα 3 Empty Απ: Του chating τα εννιάμερα......

    Δημοσίευση από jimy Τετ Δεκ 02, 2009 11:06 am

    xrisimo kouneli έγραψε:
    jimy έγραψε:
    xrisimo kouneli έγραψε:

    Για να υποθέσει κάποιος κάτι, 'εχει και ένα Α ερέθισμα. Ακόμα και αν εμείς αυτό δε τον αντιλαμβανόμαστε!

    αυτο που αντιλαμβανομαι εγω ειναι οτι το ερεθισμα το εχουν μονιμα, ειναι η προθεση να ειναι παντα απο πανω και εκηλωνεται οταν δεν το καταφερνουν. τοτε κανουν την αμυνα να φαινεται για επιθεση για να προλαβουν.
    λοιπον, ειμαι ταχτικος χρηστης σε τσατ που εχει ατομα απο 12 μεχρι οσο θελεις. φτανει μεχρι και 70-80 χρηστες ταυτοχρονα. τους εχουμε παρει χαμπαρι μεγαλοι και μικροι και τους εχουμε απομονωσει, ειναι καμια 15αρια. κι ομως εξακολουθουν να κανουν τα ιδια και ειδικα σε νεα μελη. το ban ( οι mods ειναι μεγαλοι, οχι παιδια και πολυ σωστα ατομα) παει συννεφο γιατι γινονται φορτικοι και φτανουν στα ακρα. αλλα αυτοι το χαβα τους.. cat

    δεν αναφέρομαι σε τέτοιες ιδιαίτερες περιπτώσεις. Στο πρώτο πόστ αναφέρω συγκεκριμένα ποιους

    το θεμα, ομως, αναφερεται στους προβληματικους χρηστες και οχι σε ολους, αρα η συζητηση περιστρεφεται γυρω απο αυτους και οχι γενικα για τους χρηστες των chatrooms.. No
    jimy
    jimy

    Αριθμός μηνυμάτων : 682
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Βόλος
    Κάρμα : 72
    Points : 6273
    Registration date : 10/04/2009

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Σελίδα 3 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

    Επιστροφή στην κορυφή

    - Παρόμοια θέματα

     
    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
    Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης